Menu rwd

Menu podstrona

Weekend pełen świątecznej magii

 „Cudowna podróż” z Teatrem Trip, dekorowanie pierników, przyozdabianie choinek oraz świąteczna moc filmów  to atrakcje minionego Mikołajkowego  weekendu w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.  

Co prawda według kalendarza Mikołajki obchodzimy dopiero 6 grudnia ale Centrum Kultury  już w ostatni weekend zaprosiło dzieci do wspólnego świętowania. Było świątecznie, barwnie i kolorowo, a przede wszystkim radośnie i bardzo słodko.

W sobotę zabraliśmy licznie zgromadzone dzieci w niesamowicie, „Cudowną podróż” w wykonaniu Teatru TRIP. Zabawne rodzeństwo: Franka, Hanka i Zenek przeżyło mnóstwo przygód aby odnaleźć świętego Mikołaja , uwierzyć w jego istnienie i przygotować się na jego przyjście. Na zakończenie sam Mikołaj odwiedził dzieci i rozdawał wszystkim słodkie łakocie.

Prosto z „teatru” przenieśliśmy się na warsztaty dekorowania pachnących, wcześniej upieczonych pierników. Dzieci używając jadalnych koralików, kolorowych posypek i lukrów dekorowały choinkę lub „Pana ciasteczko” oraz mniejsze wypieki, bawiąc się przy tym świetnie. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał sprawdzony przepis na pierniczki oraz zapakowany przysmak.

W niedzielę już od rana na dzieci czekały świąteczne filmy: animowany „Pierwsza gwiazdka” oraz familijny „Mikołaj i spółka”. Następnie odbyły się warsztaty zdobienia choinek, gdzie przy użyciu  różnych materiałów dekoracyjnych uczestnicy ozdabiali świąteczne drzewka. Powstały niepowtarzane dzieła sztuki.

Świąteczne, kulturalne atrakcje i warsztaty to wyjątkowy czas na wspólne spędzanie czasu, dobrą zabawę i twórcze działanie. Święta to nie tylko czas intensywnych porządków i zakupów, ale także wspólne tworzenie pełne ciepła i pozytywnych emocji . I właśnie te pozytywne, magiczne  emocje widoczne były na twarzach dzieci uczestniczących w Mikołajkowy weekend w CKiCZ.

Już dziś zapraszamy:
15 grudnia na „Jasełka z sercem na dłoni” Sala widowiskowa CKiCZ

16 grudnia na XXIII Spotkanie Wigilijne na Rynku w Serocku.

Więcej informacji w CKiCZ oraz na plakatach.

wstecz