Główna treść strony 2019

Dzień Kobiet w CKiCZ

9 marca sala widowiskowa Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku wypełniła się po brzegi mieszkankami Miasta i Gminy. Wszystko to za sprawą organizowanego w tym dniu wydarzenia pt. „Kultura jest kobietą” z okazji Dnia Kobiet.

 

Burmistrz Miasta i Gminy złożył drogim Paniom życzenia wyrażając wdzięczność i uznanie dla ważnej roli kobiety w budowaniu dobrych relacji, pozytywnych emocji oraz wpływie jaki mają na pozytywny wizerunek naszej gminy.

W tym dniu po raz pierwszy na serockiej scenie zagościła amatorska grupa teatralna MODERATO działająca przy Uniwersytecie Trzeciego wieku w Jabłonnie.

Pod czujnym okiem pani reżyser Gosi Andrzejewskiej przedstawiła dla serockiej publiczności spektakl muzyczny „Bal na Gnojnej”.

 

Atrakcyjnie  przygotowana scenografia oraz akcja przeniosła zgromadzone Panie do Warszawy okresu międzywojennego, gdzieś pomiędzy barem u Jóska, a klubem Adria. Artyści kabaretu Moderato z dużą swobodą wcielili się w postacie z piosenek starej Warszawy; wuja Michała - magika, Ady, której nie wypada czy panny Andzi, co ma dziś wychodne. Piosenki przeplatały się scenkami nawiązującymi do stylu życia w różnych dzielnicach Warszawy.

Zespół ma na koncie liczne występy, a w ich repertuarze znalazły się spektakle tj.: "Z Piosenką przez Świat", "Koncert Walentynkowy 2014" czy "Gdy nie ma w domu dzieci".

Grupa jest laureatem wielu nagród i wyróżnień również w konkursach ogólnopolskich.

 

Było radośnie i sentymentalnie, tanecznie i humorystycznie. Publiczność  żywiołowo reagowała na kabaretowy program,  chętnie włączając się w śpiew. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi owacjami na stojąco. Nie obeszło się bez bisów.

Na koniec wszystkie Panie zostały obdarowane pięknym tulipanem.         

 

Podczas drugiej części sobotniego programu we współpracy z PIK (Powiatowym Instytutem Kultury) zaprosiliśmy Panie na spotkanie z Moniką Małkowską, historykiem sztuki oraz wykładowcą ASP. Opowiedziała ona o „Dziesięciu kobietach, które zmieniły świat”.

 

Nasz Gość, to jedna z najważniejszych polskich krytyków  i publicystów. Wystawiała obrazy i rysunki, aranżowała wystawy, projektowała ubrania, stylizowała modelki, pisała książki o modzie. W kręgu jej publicystycznych zainteresowań znajdują się kultura wysoka i popularna oraz relacje  pomiędzy nimi. Obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości
i obyczajów. Pisze do prasy codziennej i miesięczników. Przez wiele lat związana z "Rzeczpospolitą". Stale współpracuje z radiem (m.in. TOK FM, Polskie Radio) oraz telewizją (m.in. TVP Kultura, Platforma N). Wykładała w Europejskiej Akademii Sztuki w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Od 2009 r. prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP, gdzie uzyskała tytuł doktora za pracę „Niech sczezną krytycy!.”

 

Pani Monika to niezwykła kobieta, wyjątkowa jak jej bohaterki - królowe, władczynie czy kochanki – doradczynie. Kleopatra, Joanna d Arc, Diana de Poitier, Gabriela d Estres, Elżbieta I, madame de Pompadour Frida Kahlo, Tamara Łempicka, to kobiety, które dzięki swojej determinacji i konsekwencji w działaniu wyznaczyły styl epoki, obiekty sztuki lub rzemiosła,  zmieniły zachowania, poglądy estetyczne, zbiorowy wygląd czy też bieg historii.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19
  • Dzień kobiet 09.03.19

wstecz