Główna treść strony Biblioteka

Klub Miłośników Poezji

 

 

W Bibliotece Miejskiej 9 lutego 2018 roku spotkało się grono osób, którym nieobce są wzruszenia liryczne. Było to zebranie założycielskie Klubu Miłośnków Poezji w Bibliotce w Serocku. Od tego czasu zorganizowano 14 spotkań, poświęconych poezji polskiej i światowej, połączonych ze wspólną lekturą wybitmych liryków. Od kilku miesięcy ograniczenia związane ze stanem epidemii uniemożliwiają te spotkania, dlatego na facebooku Centrum Kultury i Czytelnictwa ( https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Czytelnictwa-w-Serocku-253969114690557 )  oraz Biblioteki w Serocku ( https://www.facebook.com/Biblioteka-w-Serocku-103921554824255 ) pojawiają się audycje online z okazji rocznic:            5 listopada w 83. rocznicę śmierci " Miłość i śmierć. O tajemnicy zaświatu w poezji Bolesława Leśmiana", 12 grudnia w 160 rocznicę urodzin " Jan Kasporowicz- poeta z okolic Kruszwicy nad Gopłem".

Na kolejne spotkanie zapraszamy w dniu 22 stycznia 2021 roku w 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Całość prowadzi nasz bibliotekarz pan Zdzisław Lewandowski.

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

                            

 

Narodowe Święto Niepodległości
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada spędźmy ten czas razem upamiętniając ten szczególnie ważny dzień w historii Polski. Zapraszamy na program online Niepodległa:
 
• Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 11 listopada https://niepodlegla.gov.pl/.../wirtualny-festiwal.../...
• „Karty retro zabaw” – gry i zabawy dla dzieci sprzed stu lat! https://niepodlegla.gov.pl/.../karty-retro-zabaw-gry.../..
 
 
 
 
 
 

Biblioteka będzie zamknięta w dniach 07.11-29.11

                               
 
 
 
 
Szanowni Państwo,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów
z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zmuszeni jesteśmy zamknąć naszą bibliotekę dla Czytelników w dniach 7.11 - 29.11.2020 r.
Do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że będziemy mogli dla Was pracować w zwiększonym reżimie sanitarnym, który obowiązuje u nas od czasu wprowadzenia czerwonej strefy. Niestety opublikowane przed chwilą Rozporządzenie zakazuje nam udostępniania zbiorów bibliotecznych.
Zachęcamy do korzystania z platformy LEGIMI oraz zbiorów Bibliotek cyfrowych.
Jednocześnie dziękujemy Państwu za dwa ostatnie dni, kiedy przeżywaliśmy prawdziwe oblężenie naszych placówek. W czwartek i piątek wypożyczyliście Państwo łącznie ponad 1200 pozycji. Życzymy miłej lektury i z niecierpliwością oczekujemy Państwa po 29 listopada ????
Pracownicy biblioteki będą w tym czasie pracowali zdalnie i hybrydowo, opracowując nowości, porządkując zbiory oraz pracując nad księgozbiorem. Zachęcamy do kontaktu mailowego oraz za pośrednictwem naszego fanpage'a na Facebooku - będziemy odpowiadać na maile oraz wadomości i wysyłać kody Legimi na dotychczasowych zasadach.
Wszystkie pozycje, których termin zwrotu przypada na czas zamknięcia naszych bibliotek, zostaną przedłużone do 10 grudnia.
W razie pilnych spraw prosimy o kontakt przez pocztę elektroniczną całą dobę (bibliotekaserock@vp.pl) lub kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 (tel. 22 782 74 32)
Dbajcie o siebie i swoich bliskich.
Zespół Biblioteki Publicznej w Serocku
 

Noc Bibliotek 2020

Połączmy się  inauguracji Nocy Bibliotek 2020 z udziałem gwiazd na scenie i ekranie o 19.00 na: facebook.com/events/819559532182760 lub https://www.youtube.com/watch?v=rQZC_gJqtTE

Specjalnie na Noc Bibliotek powstała rodzinna gra literacka online  „Klimat na czytanie”: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra/  (linki do kolejnych atrakcji umieścimy o 18.45).

Film „Jakub, Mimmi i gadające psy” podczas domowej projekcji.

W tym roku nie możemy celebrować całonocnego otwartego spotkania wśród regałów. Jednakże mamy dla naszych Czytelników możliwość dostępu online do wyświetlenia filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” podczas domowej projekcji.
Film jest oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.
Czas trwania: 70 minut
100 osób, będących Czytelnikami Serockiej Biblioteki, może otrzymać link z hasłem do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych. Film dostępny w dniach 9-12 października.
Jak otrzymać link z hasłem, wystarczy wysłać maila na adres: bibliotekaserock@vp.pl, wpisując w tytule – film na Noc Bibliotek 2020 w treści maila należy podać numer karty bibliotecznej.
 

Noc Bibliotek 2020

 

Od 1 do 100 lat ???? W dwóch równoległych wydaniach:
on-line i bezpośrednio w bibliotece w godz. 18:00 - 22:00, Serock, ul. Kościuszki 15 ATRAKCJE DLA OKA, UCHA i UMYSŁU.
Czytelnicy i sympatycy - przybywajcie lub klikajcie! Spędźcie z nami wieczór w klimatach na czytanie, oglądanie, niespodzianki i miłe bycie razem ????
PROGRAM w godz. 18:00-22:00:
- wieczorne wypożyczanie książek
- mini galeria polskiego malarstwa „Postać czytająca”
- dla dorosłych i młodzieży „Inspirujące cytaty” – kolorowa gra
- dla dzieci: słodkości, łamigłówki, kolorowanki, zagadki, słodkości, drobiazgi biblioteczne, ekslibrysy i plakaty
- on-line wiersze z ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2020 (na FB)
- film dla dzieci "Jakub, Mimmi i gadające psy" do prywatnego pobrania
Dla pierwszych 100 osób mamy link i hasło do filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy"!
Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online w domu. Bądź Gościem Nocy Bibliotek: przyjdź albo napisz KLIMAT NA CZYTANIE na bibliotekaserock@vp.pl a otrzymasz link i kod, które prześlemy pocztą e-mail.
Więcej o filmie w komentarzach.
Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY
(Zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad rygoru epidemiologicznego)