Główna treść strony Biblioteka

Kwietniowe kody Legimi

Biblioteka w Serocku zaprasza do skorzystania z aplikacji Legimi.
1 kwietnia od godziny 9.00 będziemy czekać na Wasze zgłoszenia pod numerem telefonu 22 782-74-32. W rozmowie podajcie numer karty bibliotecznej, widoczny pod kodem kreskowym, np. 001402. Liczba kodów ograniczona!!!
Pamiętajcie z kodu można korzystać nawet na 4 urządzeniach. Wystarczy, że podzielicie się swoim kontem dostępu z mamą, bratem, przyjaciółką lub kimś dla Was bliskim i razem będziecie cieszyć się ze wspólnego czytania 📖📖📖
Pobierz kod w bibliotece i wiosną czytaj gdzie chcesz 📖🍀🌿
 
         

Wypożyczenie na życzenie

Drodzy Czytelnicy,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zmuszeni jesteśmy zamknąć naszą bibliotekę dla Czytelników od 15 marca 2021 r. Wprawdzie nasze drzwi muszą pozostać zamknięte, ale zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej możemy nasze zbiory udostępniać na zewnątrz budynku. Przygotowaliśmy więc dla Państwa – Wypożyczenie na życzenie. Usługa działać będzie w dni powszednie w godzinach otwarcia Biblioteki od 15.03.2021 r.
Aby skorzystać z usługi wystarczy:
• zadzwonić (22 782 74 32) lub wysłać e-mail (bibliotekaserock@vp.pl) i podać tytuły zamawianych książek lub audiobooków
•podać numer karty bądź PIN
WAŻNE !!! Odbiór pozycji umawiamy na konkretny dzień i godzinę tak, by odbył się bez bezpośredniego kontaktu. Zamówione zbiory będą czekały w opisanej torbie tuż przy wejściu do Biblioteki.
Książki i multimedia będzie można zwrócić w podobny sposób, zostawiając je na dedykowanym do tego stoliku. Zwrotów dokonywać można jedynie w dni powszednie w godzinach otwarcia:
Poniedziałek 9-16
Wtorek 9-16
Środa 9-16
Czwartek 9-16
Piątek 9-16

Zapraszamy!

 

   

 

Klub Miłośników Poezji

 

 

W Bibliotece Miejskiej 9 lutego 2018 roku spotkało się grono osób, którym nieobce są wzruszenia liryczne. Było to zebranie założycielskie Klubu Miłośnków Poezji w Bibliotce w Serocku. Od tego czasu zorganizowano 14 spotkań, poświęconych poezji polskiej i światowej, połączonych ze wspólną lekturą wybitmych liryków. Od kilku miesięcy ograniczenia związane ze stanem epidemii uniemożliwiają te spotkania, dlatego na facebooku Centrum Kultury i Czytelnictwa ( https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Czytelnictwa-w-Serocku-253969114690557 )  oraz Biblioteki w Serocku ( https://www.facebook.com/Biblioteka-w-Serocku-103921554824255 ) pojawiają się audycje online z okazji rocznic:            5 listopada w 83. rocznicę śmierci " Miłość i śmierć. O tajemnicy zaświatu w poezji Bolesława Leśmiana", 12 grudnia w 160 rocznicę urodzin " Jan Kasporowicz- poeta z okolic Kruszwicy nad Gopłem".

Na kolejne spotkanie zapraszamy w dniu 22 stycznia 2021 roku w 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Całość prowadzi nasz bibliotekarz pan Zdzisław Lewandowski.

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

                            

 

Narodowe Święto Niepodległości
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada spędźmy ten czas razem upamiętniając ten szczególnie ważny dzień w historii Polski. Zapraszamy na program online Niepodległa:
 
• Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 11 listopada https://niepodlegla.gov.pl/.../wirtualny-festiwal.../...
• „Karty retro zabaw” – gry i zabawy dla dzieci sprzed stu lat! https://niepodlegla.gov.pl/.../karty-retro-zabaw-gry.../..
 
 
 
 
 
 

Biblioteka będzie zamknięta w dniach 07.11-29.11