Główna treść strony Biblioteka

Narodowe Święto Niepodległości

                            

 

Narodowe Święto Niepodległości
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada spędźmy ten czas razem upamiętniając ten szczególnie ważny dzień w historii Polski. Zapraszamy na program online Niepodległa:
 
• Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 11 listopada https://niepodlegla.gov.pl/.../wirtualny-festiwal.../...
• „Karty retro zabaw” – gry i zabawy dla dzieci sprzed stu lat! https://niepodlegla.gov.pl/.../karty-retro-zabaw-gry.../..
 
 
 
 
 
 

Biblioteka będzie zamknięta w dniach 07.11-29.11

                               
 
 
 
 
Szanowni Państwo,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów
z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zmuszeni jesteśmy zamknąć naszą bibliotekę dla Czytelników w dniach 7.11 - 29.11.2020 r.
Do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że będziemy mogli dla Was pracować w zwiększonym reżimie sanitarnym, który obowiązuje u nas od czasu wprowadzenia czerwonej strefy. Niestety opublikowane przed chwilą Rozporządzenie zakazuje nam udostępniania zbiorów bibliotecznych.
Zachęcamy do korzystania z platformy LEGIMI oraz zbiorów Bibliotek cyfrowych.
Jednocześnie dziękujemy Państwu za dwa ostatnie dni, kiedy przeżywaliśmy prawdziwe oblężenie naszych placówek. W czwartek i piątek wypożyczyliście Państwo łącznie ponad 1200 pozycji. Życzymy miłej lektury i z niecierpliwością oczekujemy Państwa po 29 listopada ????
Pracownicy biblioteki będą w tym czasie pracowali zdalnie i hybrydowo, opracowując nowości, porządkując zbiory oraz pracując nad księgozbiorem. Zachęcamy do kontaktu mailowego oraz za pośrednictwem naszego fanpage'a na Facebooku - będziemy odpowiadać na maile oraz wadomości i wysyłać kody Legimi na dotychczasowych zasadach.
Wszystkie pozycje, których termin zwrotu przypada na czas zamknięcia naszych bibliotek, zostaną przedłużone do 10 grudnia.
W razie pilnych spraw prosimy o kontakt przez pocztę elektroniczną całą dobę (bibliotekaserock@vp.pl) lub kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 (tel. 22 782 74 32)
Dbajcie o siebie i swoich bliskich.
Zespół Biblioteki Publicznej w Serocku
 

Noc Bibliotek 2020

Połączmy się  inauguracji Nocy Bibliotek 2020 z udziałem gwiazd na scenie i ekranie o 19.00 na: facebook.com/events/819559532182760 lub https://www.youtube.com/watch?v=rQZC_gJqtTE

Specjalnie na Noc Bibliotek powstała rodzinna gra literacka online  „Klimat na czytanie”: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra/  (linki do kolejnych atrakcji umieścimy o 18.45).

Film „Jakub, Mimmi i gadające psy” podczas domowej projekcji.

W tym roku nie możemy celebrować całonocnego otwartego spotkania wśród regałów. Jednakże mamy dla naszych Czytelników możliwość dostępu online do wyświetlenia filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” podczas domowej projekcji.
Film jest oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.
Czas trwania: 70 minut
100 osób, będących Czytelnikami Serockiej Biblioteki, może otrzymać link z hasłem do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych. Film dostępny w dniach 9-12 października.
Jak otrzymać link z hasłem, wystarczy wysłać maila na adres: bibliotekaserock@vp.pl, wpisując w tytule – film na Noc Bibliotek 2020 w treści maila należy podać numer karty bibliotecznej.
 

Noc Bibliotek 2020

 

Od 1 do 100 lat ???? W dwóch równoległych wydaniach:
on-line i bezpośrednio w bibliotece w godz. 18:00 - 22:00, Serock, ul. Kościuszki 15 ATRAKCJE DLA OKA, UCHA i UMYSŁU.
Czytelnicy i sympatycy - przybywajcie lub klikajcie! Spędźcie z nami wieczór w klimatach na czytanie, oglądanie, niespodzianki i miłe bycie razem ????
PROGRAM w godz. 18:00-22:00:
- wieczorne wypożyczanie książek
- mini galeria polskiego malarstwa „Postać czytająca”
- dla dorosłych i młodzieży „Inspirujące cytaty” – kolorowa gra
- dla dzieci: słodkości, łamigłówki, kolorowanki, zagadki, słodkości, drobiazgi biblioteczne, ekslibrysy i plakaty
- on-line wiersze z ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2020 (na FB)
- film dla dzieci "Jakub, Mimmi i gadające psy" do prywatnego pobrania
Dla pierwszych 100 osób mamy link i hasło do filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy"!
Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online w domu. Bądź Gościem Nocy Bibliotek: przyjdź albo napisz KLIMAT NA CZYTANIE na bibliotekaserock@vp.pl a otrzymasz link i kod, które prześlemy pocztą e-mail.
Więcej o filmie w komentarzach.
Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY
(Zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad rygoru epidemiologicznego)