Główna treść strony Biblioteka

Cóż to była za noc...

Cóż to była za ???#NocBibliotek! W tym roku już po raz piąty przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, ale - żeby było jeszcze ciekawiej - z autorskim twistem! Na uczestników serockiej Nocy Bibliotek czekało bowiem ?Wyzwanie Bibliotekarza? - sześć unikatowych konkurencji, wymagających wyobraźni, odwagi i nie lada sprawności językowej. Na tych jednak, którzy pokonali je wszystkie, czekały unikatowe babeczki przygotowane specjalnie na tę okazję.??? Stawka, jak widzicie, była wysoka. Nie dziwi zatem doskonała frekwencja i starania uczestników, które możecie podziwiać w galerii. To dzięki nim możecie tam zobaczyć listę świeżo upieczonych słów wymyślonych podczas Słowoklei, albo narysowane w Wyobraźniolocie✈️ zwierzęta w oszałamiających strojach. Widzieliście kiedyś żyrafę w koszuli grającą na gitarze? Nie? Zapraszamy do galerii! A przecież to nie wszystko: był jeszcze Słowąż? i Rymociąg, a na najodważniejszych czekała Rozsypanka? i Książkostrzały??! Nikomu na szczęście nic się nie stało - ale parę razy było blisko!?
Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film towarzyszący akcji w tym roku: kryminał familijny "Operacja: Człowiek w czerni". Emocji nie brakowało!
Wszystkim, którzy zabawę przegapili i teraz jest im stramutno (czyli strasznie smutno), na otarcie łez możemy powiedzieć tylko, że już ostrzymy sobie zęby na kolejną edycję w przyszłym roku. Tymczasem dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji na Fb Biblioteki.
 
 
                 
 
 
 
 
 

Noc w Bibliotece

Już w najbliższą sobotę(09.10.2021) czeka nas ???VII Ogólnopolska Noc Bibliotek.??? W tym roku hasło przewodnie akcji brzmi: "czytanie wzmacnia".  Zapraszamy odważnych młodych czytelników do podjęcia ?️‍♀️?Wyzwania Bibliotekarza!??️‍♀️ Na śmiałków czeka 6️⃣ nietypowych konkurencji, które będą wymagały od uczestników poczucia humoru, chęci do zabawy słowami oraz, naturalnie, wyobraźni! Nieodzowna będzie również umiejętność czytania i pisania. Wszystkie trudy niech wynagrodzi myśl, że każdy, kto sprosta zadaniu, będzie mógł się również pokrzepić wyjątkowymi słodkościami... ??
Na czym to polega❓
Odwiedźcie nas w Bibliotece (ul. Tadeusza Kościuszki 15) w sobotę 9 października między 17 a 20. Na miejscu czekać będzie na was sześć tajemniczych zadań okołoksiążkowych - niektóre z nich będą wymagały umiejętności czytania i pisania! Za ukończenie każdej konkurencji na specjalnej karcie otrzymacie pieczątkę - zbierzcie wszystkie sześć, a w nagrodę dostaniecie unikatową słodycz przygotowaną specjalnie na tę okazję.
Zapraszamy uczestników w każdym wieku - ci starsi muszą tylko pamiętać o tym, żeby wychodząc z domu zabrać ze sobą odrobinę dystansu do samego siebie, a ci zbyt młodzi do samodzielnego czytania i pisania - opiekuna, który potrafi?. Ale w końcu czego się nie robi dla słodyczy...??