Główna treść strony Biblioteka

🎄 Świąteczne warsztaty 🎄

W tym tygodniu gościłyśmy uczniów klas 2c, 2d, 3c i 3d ze Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Serocku na warsztatach świątecznych. Podczas spotkania dzieci wykonały bombki w kształcie choinek.

 

 

        Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 17 osób         Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób

 

 

12 grudnia 2024 r. gościłyśmy uczniów klas 1a i 1c ze Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Serocku. Dzieci w trakcie warsztatów wykleiły pierniczki i ozdobiły je.
Dziękujemy za miło spędzony czas 🙂
 
 
              Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i pierniczek
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie uczą się, zabawka dla dzieci i tabela       Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 

🐻Dzień Pluszowego Misia🐻

28 listopada gościłyśmy uczniów klasy 1a ze Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Serocku. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka i jak z niej korzystać, wysłuchały wiersza o misiu a na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną.

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i ludzie uczą się           Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób

 

                       Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób i ludzie uczą się

Jesienne warsztaty

 
18 listopada 2024 r. odwiedziłyśmy uczniów klasy 0a ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu. Dzieci wysłuchały fragmentu książki ''Jesienny las'' Anny Paszkiewicz a następnie wykonały jesienne sówki. 🦉
Dziękujemy za miło spędzony czas 😊
 
                           
 
 
 
21 listopada 2024 r. odwiedziłyśmy uczniów klasy 1a ze Szkoła w Woli Kiełpińskiej. Dzieci wysłuchały wiersza pt. ''Sowa'' Jana Brzechwy, porozmawialiśmy na temat tych pięknych ptaków a na koniec wykonały jesienne sówki. 🦉
Dziękujemy za miło spędzony czas ☺️
 
 
                                   
 
 
 
 
 
Fotorelacja na Fb biblioteki
 
 
 
 
 
 

Październikowe warsztaty literackie

W październiku gościłyśmy dzieci z klas 3 i 2d ze Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Serocku w ramach realizowanego przez uczniów projektu innowacyjnego - ,,W krainie wierszy Juliana Tuwima''. W trakcie zajęć bibliotecznych dzieciom została przybliżona twórczość poety, wysłuchały i dokonały inscenizacji wiersza pt. ,,Rzepka''. Uczniowie wykonali prace plastyczne odtwarzając scenkę wynikającą z treści czytanego wiersza a na koniec spotkania wykonały pieczątki.
Dziękujemy za udział w warsztatach.
 
 
        
 
 
 
Fotorelacja na Fb biblioteki 

Jesienny Kiermasz Książki

W niedzielę, 27 października na serockim rynku podczas XXII Biegu Niepodległości🏃‍♀️🏃‍♂️🏃 odbył się Jesienny Kiermasz Książki. 🍂🍁📗📖📚 W tym roku zbieraliśmy fundusze na leczenie i rehabilitację Oli. Dzięki hojności uczestników wydarzenia, zebrana została kwota 2 179,68 złotych.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wsparcie zbiórki. ❤️❤️❤️
 
       
 
Może być zdjęciem przedstawiającym pieniądze i tekst

Noc Biblioteka 2024

X jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek już za nami !
Hasło tegorocznej akcji to „Moc bibliotek”.
Tegoroczną Noc Bibliotek rozpoczełyśmy wierszem o jesieni. Następnie zaprosiłyśmy dzieci do wykonania jesiennych witraży, tworzenia z kasztanów różnych wzorów oraz układania puzzli. Po przeczytaniu fragmentu książki ‘’Jesień w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce’’ sprawdziłyśmy wiedzę naszych uczestników na temat postaci z bajek podczas kalambury. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru był film familijny "MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY" podczas, którego dzieci zajadały się popcornem i słodkościami.
Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok 🙂
 
 
    Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i ludzie uczą się
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób i ludzie uczą się         Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie uczą się i tekst
 
 
 

Ogólnopolski Dzień Głosnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji w środowe przedpołudnie gościliśmy uczniów klasy 1b z Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Serocku.
Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się co to jest biblioteka i jak z niej korzystać. Zapoznały się z zasadami poszanowania książek oraz wysłuchały wierszy - "Na straganie" i "Lokomotywa". Na koniec wykonały pracę plastyczną rysując swoje ulubione warzywo.
 
     

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Komu mało książek? Oczywiście, nam - ale mamy nadzieję, że Wam też! Tym milej jest nam poinformować Was, że nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - kwota dofinansowania to 7 163 PLN! Oznacza to że już niedługo czeka nas czas decyzji - co zakupić? Z tej też okazji postanowiliśmy zapytać Was: jakie pozycje książkowe chcielibyście znaleźć w naszej bibliotece tej jesieni? W komentarzach do tego posta zostawcie swoje sugestie tytułów! Obiecujemy, że nie kupimy ich w IKEA 😉 Dziękujemy, NPRCz 2.0 !!!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

NOWOŚCI 📖 📖
Wszystkie nowe tytuły sprawdzicie w naszym katalogu on-line 👇
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
 
        
 
            
 
 
Na półkach z audiobookami pojawiły się nowe ciekawe tytuły zapraszamy do wypożyczania i słuchania 🎧
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
 
        
 

Wakacyjne warsztaty z Biblioteką

Wakacyjne Środy z biblioteką 🧶🌈🪡🎨

 

 

                    

 

               Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

W czwartkowe popołudnie uczestnicy półkolonii Serockie Inwestycje Samorządowe Sp z oo wzięli udział w warsztatach pt. "Wakacyjny motyl". Podczas spotkania dziewczynki wykonały motylki z kartonu oraz ryżu. Na koniec za pomocą wyobraźni wszystkie owady stały się kolorowymi motylkami 🙂
Dziękujemy za udział w warsztatach 🎨🧚🦋🦋
 
 
   
 
 
Kukiełki z łyżek drewnianych
 
   
 
 
Czwartkowe popołudnie z uczestnikami półkolonii Serockie Inwestycje Samorządowe Sp z oo .
Dziękujemy za udział w warsztatach w trakcie, których powstały Ekostatki.⛵
 
 
     
 
Pszczółka na polanie 🐝
 
 
        
 
Kosmiczny statek 🌠🪐
 
 
        
 
 
Naszyjnik przyjaźni 📿
 
 
           
 
 
 
 
 
 
 

Podsumowanie TB 2024

  XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami!
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem ,,Biblioteka - miejsce na czasie".
📙Pierwszego dnia zaprosiłyśmy grupę Jagódek z Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku na spotkanie wokół książki podczas, którego powstały przepiękne okładki.
🐕Kolejnego dnia odwiedziła Nas Pani Marta H. Milewska książki autorka książek dla dzieci. W trakcie warsztatów dzieci stworzyły pieska, którego nazwały ,,Kolorek".
🧶Trzeciego dnia przy popołudniowej kawie i ciasteczku seniorki na warsztatach tkackich wykonały przepiękne zakładki do książek.
🎈Po weekendowej przerwie w poniedziałkowe przedpołudnie odwiedziły Nas dzieci z Niepubliczne Przedszkole ,,Wesołe Skrzaty". Na początku spotkania przedszkolaki wybrały się na spacer po ścieżce sensorycznej pobudzającej małe stópki a następnie wykonały gniotki.
🇬🇧We wtorek gościła u Nas Pani Angelika Kwiatkowska przedstawicielka wydawnictwa Usborne. To była nielada gradka dla miłośników języka angielskiego jak również tych którzy zaczynają z nim swoją przygodę.
🐉Tydzień Bibliotek zakończyliśmy spotkaniem autorskim z Dagną Ślepowrońską autorką ,,Smoczych Opowieści" .
To był pełen atrakcji czytelniczych tydzień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zorganizowanych przez bibliotekę wydarzeniach i do zobaczenia za rok 👋
 
 
 
Tydzień bibliotek rozpoczęliśmy od spotkania z przedszkolami z Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku.
Pani Kasia wprowadziła dzieci w świat książek i zapoznała z pracą bibliotekarza.
Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki Jagódki stworzyły okładki swoich ulubionych książek.
Dziękujemy za odwiedziny 🙂
 
 
           Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
Naszą bibliotekę odwiedziła autorka książek dla dzieci Marta H. Milewska książki . To była nielada gradka dla miłośników psów.
Po przeczytaniu fragmentu książki ,,Gucio, Łobuz i afera z kotami" dzieci z pomocą Pani Marty stworzyły swojego psa.
.
 
 
                        Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
              Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
Fotorelacja na Fb Biblioteki :) 
 
 
 
 
 
 

Tydzień Bibliotek już wkrótce!

Zapraszamy do wspólnego świętowania pod hasłem ''Biblioteka – miejsce na czasie''. A co Was czeka w tych dniach?
📖 9 maja spotkanie autorskie z Martą H. Milewską i warsztaty wokół książek ,,Gucio, łobuz i afera z kotami'' oraz ,,Kundelek''
📖 14 maja spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa Usborne - Bądź ,,na czasie'' z językiem angielskim,
📖 15 maja spotkanie autorskie ,,Smocze Opowieści'' Dagna Ślepowrońska, warsztaty o emocjach.
📝 Wstęp na powyższe wydarzenia jest wolny, ale konieczne są zapisy - liczba miejsc ograniczona. Zapisy oraz dodatkowe informacje w bibliotece lub pod numerem tel. 22 782 74 32.
Do zobaczenia 🙂
 
 
 
                                             Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „SBP STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH 8 maja (środa), godz. 10:00 -spotkanie wokót_książki zprzodszkolakami kotami" 10 maja (piątek godz. 12:00 kreatywnie seniorami X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2024r. maja (czwartek), godz. 15:00 spotkanie autorskie: Martą Milewską arsztaly Gucio, .Kundelek" Biblioteka maja (poniedziałek), godz. 10:00 warsztaty sensoryczne dla najmłodszych 14 maja (wtorek), godz.: 10:00, 13:00, 15:00 Bądź „na czasie" językiem angielskim Spotkanle przedstawiclelem wydawnictwa Usborne Arиpy miejsce πo SsDro maja (środa), godz. 15:00 -spotkanie autorskie Opowieści' Dagna Slepowrońska kl. Zapraszamy wydarzenia Biblioteki Publicznej Serocku Zapisy informacje, 227827432 XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2024 መሰግድ つ味おもごま Serock IBUKLIERAPWN PWN MPLC) mot”

Żonkile 2024

81 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
Nasza biblioteka po raz czwarty przyłączyła się do akcji Żonkile.
Zapraszamy do biblioteki na film animowany zrealizowany przez Hi-Story na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku za uczestnictwo w premierowym pokazie filmu. Opowiadanie przenosi nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty.
 
                           Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
                                  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Jako Dzień Kubusia Puchatka ustanowiono 18 stycznia, czyli dzień urodzin Alana Aleksandra Milne autora książki.
W poniedziałkowe przedpołudnie uczestnicy półkolonii wzięli udział w warsztatach pt. ,,Stumilowy Las w słoiku". Podczas spotkania dzieci wykonały mini kompozycję, wykorzystując w tym celu puste słoiki, szyszki, korę drzewa a z plasteliny ulepiły wybraną przez siebie postać z bajki o Kubusiu Puchatku.
Dziękujemy za udział w warsztatach i wspólne czytanie książki pt. ,, Chatka Puchatka''.
 
 
              

Świąteczne warsztaty

W czwartkowe popołudnie odwiedzili Nas uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Dzieci wykonały kalendarz adwentowy i tym samym zakończyły cykl warsztatów.
Dziękujemy za odwiedziny i miło spędzony czas 🙂
 
                           
 
 
 
 
Warsztaty świąteczne 🎄
13 grudnia odwiedziłyśmy uczniów klasy 3a i 3b ze Szkoła w Woli Kiełpińskiej . Dzieci własnoręcznie wykonały bałwanki i wieńce, które podczas okresu świątecznego będą dekoracją w ich rodzinnych domach 🏠
Dziękujemy za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas 🙂
 
 
 
 
                               
 
 
                             Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
 
 
 
 
W dniu dzisiejszym na zaproszenie Pani Magdy Olkowskiej odwiedziłyśmy uczniów klasy 2b ze Szkoła w Woli Kiełpińskiej . Podczas spotkania Pani Kasia przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami".
Dziękujemy za zaproszenie 🙂
 
                          
 
 

Warsztaty biblioteczne

Warsztaty biblioteczne 📅
8 listopada odwiedziłyśmy uczniów klas drugich ze Szkoła Podstawowa im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie . Podczas warsztatów dzieci wykonały kalendarz adwentowy z rolek po papierze.
Dziękujemy za miło spędzony czas 🙂
 
                                             
 
 
 
Kolejne warsztaty za Nami, w dniu dzisiejszym odwiedziłyśmy uczniów klas drugich z Szkoła w Woli Kiełpińskiej . Dzieci wykonały kalendarze adwentowe, które będą piękną dekoracją oraz umilą czas oczekiwania na święta.
Dziękujemy za zaangażowanie i miło spędzony czas 🙂
 
 
                                 
 
 
 
W tym tygodniu odwiedziłyśmy uczniów klasy drugiej z Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu . Podczas warsztatów dzieci wykonały kalendarz adwentowy, który własnoręcznie ozdobiony będzie umilał czas oczekiwania na święta.
Dziękujemy za zaangażowanie i plakaty, które ozdobią biblioteczne drzwi 🙂
 
 
                                                  
 
 
29 listopada odwiedziłyśmy uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Dzieci wykonały kalendarze adwentowe.
Dziękujemy za miło spędzony czas 🙂
 
 
                                   

Noc Biblioteka 2023

W tym roku już po raz dziewiąty przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji . Na uczestników serockiej Nocy Bibliotek czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego czytania bajek Aleksandra Fredry. Po chwili relaksu uczestnicy w dwóch zespołach wykonali abstrakcyjne zadania. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały absurdalne nietoperze, które zawisły na magicznym drzewie bibliotecznym, w kosmiczną podróż wyruszyły latające komety, uczestnicy wykonali legitymacje małego detektywa po czym rozwiązali zaszyfrowaną zagadkę. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film towarzyszący akcji w tym roku: film familijny „ Pamiętnik Tatusia Muminka” .
Emocji nie brakowało!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę a wolontariuszom za pomoc.
Do zobaczenia za rok!!!
 
W ramach akcji Noc Bibliotek 9 i 12 października zaprosiliśmy dzieci z Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku na seans filmowy. Jagódki, Niedźwiadki, Wiewiórki ,Słoneczka oraz Pszczółki obejrzały film "MOJA MAMA GORYLICA".🎞️🍿🎥
Dziękujemy za odwiedziny 🙂
 
 
 
Brak dostępnego opisu zdjęcia.            Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
Brak dostępnego opisu zdjęcia.      Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
Brak dostępnego opisu zdjęcia.      
 
 
   

Zakup nowości wydawniczych w ramach dofinansowania ze środków MKiDN

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Na patronkę tego święta wybrano Janinę Porazińską - autorkę książek dla dzieci i młodzieży - urodzoną 29 września 1882 roku.
Zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści oraz odwiedzania naszej biblioteki i wypożyczania nowości książkowych. 😃 📚
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
 
       
 
         
 
 
        
 
       
 
 
       
 
 
     
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza Biblioteka uzyskała dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i audiobooków i synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0 w kwocie 6 845 zł.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
 

Przypominamy, że nowości można przeglądać także w naszym katalogu online.

http://katalog.serock.e-bp.eu/ini.php?katalog=1

 

 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst
 
 
 
 

Wakacyjne warsztaty biblioteczne 2023

W czwartek 13 lipca w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się warsztaty plastyczne na które zaprosiliśmy uczestników półkolonii Serockich Inwestycji Samorządowych. Hasłem przewodnim turnusu są żagle, a więc wpisując się w tematykę dzieci wykonały statki z recyklingu oraz mapy skarbów. Stworzone przez dzieci statki zostały poddane testom, które przeszły pomyślnie a mapy zamknięte w szklanych butelkach. ⛵🗺️
Dziękujemy za uczestnictwo w warsztatach i miło spędzony czas 🙂
 
 
 
 
 
 
12 lipca w ogródku Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku biblioteka zorganizowała warsztaty kreatywne w trakcie których uczestnicy wykonali łapacze snów. Własnoręcznie zrobione amulety mają za zadanie przegonić koszmary i przynieść szczęście. Dziękujemy dzieciom za udział w warsztatach i życzymy samych dobrych snów 🙂
 
 
                          
 
 
W poniedziałkowe przedpołudnie gościliśmy uczestników półkolonii Serockich Inwestycji Samorządowych na warsztatach Book foldingu. Podczas warsztatów dzieci dały „drugie życie” starym książkom tworząc prawdziwe arcydzieła poprzez zginanie kartek w odpowiedni sposób uzyskały artystyczną kompozycję a następnie ją ozdobiły.
Dziękujemy za udział w warsztatach i miło spędzony czas. 😀
 
                          
 
 
 
26 lipca w ogródku Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku biblioteka zorganizowała warsztaty kreatywne w trakcie których uczestnicy wykonali bransoletki. Własnoręcznie zrobione będą super pamiątką wakacyjną.📿🧵
Dziękujemy za udział w warsztatach tym dużym i tym małym🙂
 
 
                            
 
W poniedziałkowe popołudnie w Sali Widowiskowej CKiCz spotkaliśmy się z młodzieżą z ukraińskich gromad na warsztatach bibliotecznych „Wakacyjna pamiątka”🏖📿 . Uczestnicy wykonali kolorowe bransoletki, które z pewnością będą przypominać im wizytę w naszym malowniczym Serocku.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🙂👋
 
 
                                   
 
 
 
23 sierpnia po raz kolejny spotkaliśmy się w ogródku Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku na warsztatach kreatywnych w trakcie których uczestnicy dekorowali ramki na zdjęcia.
Okres wakacji to czas wypoczynku, wycieczek, z których wspomnienia chętnie uwieczniamy na fotografiach. Własnoręcznie wykonane ramki podkreślą charakter wakacyjnych zdjęć stanowiąc dekoracyjny element pokoju. 🖼
Dziękujemy za udział w warsztatach 🙂
 
 
       
 
 
 

Podsumowanie TB 2023

Co to był za tydzień…
W dniach 8-15 maja obchodziliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”.
Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z Panem Poetą. Zaprosiliśmy uczniów klas 1 oraz zerówek z SP w Jadwisinie oraz przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku. Pan Poeta opowiedział dzieciom bajkę o kurze, która nie mogła schudnąć oraz kaczce co przebrała miarkę. Uczestnicy nakarmili kurkę, wystroiły kaczkę na randkę a na koniec wykonały komety.
W kolejnych dniach odwiedzaliśmy uczniów ze szkół z terenu naszej gminy. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Moja, Twoja Nasza Biblioteka Marzeń”, podczas których powstały przecudne prace! Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom ze szkół: Jadwisin, Zegrze, Wola Kiełpińska oraz z Serocka za spędzenie z nami tych niezapomnianych chwil.
W piątkowe popołudnie swoją twórczość zaprezentował Tadeusz Sadowski- autora dwóch tomików wierszy: „Wieczór rozkoszy poetyckich” i „Przy nocnej lampce wina”.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odwiedziliśmy grupę Jeżyków z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Ale Kosmos”, podczas których zapoznały się z układem słonecznym oraz całą przestrzenią kosmiczną. Wykonały ćwiczenia kosmonauty słuchając wiersza „ Kosmiczny areobik" oraz wykonały przepiękne planety. Kończąc zajęcia Jeżyki wysłały w daleką podróż swoje kosmiczne planety.
Dziękujemy za ten tydzień i możliwość spędzenia tego czasu z Wami, bo każda Biblioteka jest Moja-Twoja-Nasza!!!
Wszystkie prace wykonane przez dzieci podczas tygodnia bibliotek można podziwiać w serockiej bibliotece.
 
 
 
    Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i zabawka dla dzieci
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i ludzie uczą sięMoże być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i ludzie tańczą
 
 
 
 
 
 

Tydzień Bibliotek 2023

Moja, Twoja Nasza Biblioteka!"
pod takim hasłem 8 maja rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia w ramach nadchodzącego Tygodnia Bibliotek! ☀️📚📖
W programie:
👉08.05 Spotkanie z Panem Poetą
👉 09.05-12.05 Warsztaty biblioteczne "Moja,Twoja Nasza Biblioteka"
👉 12.05 Spotkanie z Poetą Tadeuszem Sadowskim
👉 15.05 Podsumowanie Tygodnia Bibliotek
Do zobaczenia 🙂
 
                                  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Bieg z Książką 2023

W niedziele 23 kwietnia na serockim rynku podczas XI Biegu Wojciechowego odbyła się charytatywna Sztafeta z Książką. 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️W tym roku zbieraliśmy na leczenie Martynki. Dzięki hojności uczestników imprezy i z kiermaszu książek uzbieraliśmy 2 262,81 złotych.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wsparcie zbiórki. ❤️
23 kwietnia obchodziliśmy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który został ustanowiony w 1995 r. przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania do szacunku dla twórców i ich dzieł.
 
 
  Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
                                     Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 

Dzień Ziemi w Bibliotece

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia, które ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu. W dniu dzisiejszym do naszej biblioteki zawitali uczniowie klasy 1a i 1d ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Dzieci wysłuchały wiersza pt. ''Sznurek Jurka'', poznały zasady segregowania śmieci, stworzyły plakat z zasadami małego ekologa oraz wykonały przepiękne prace plastyczne. 🚀
Dziękujemy za miłą wizytę i do zobaczenia 😀
 
 
       

Akcja Żonkile 2023

80 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
Nasza biblioteka po raz trzeci przyłączyła się do akcji Żonkile.
Zapraszamy do biblioteki na animację ''Zdążyć przed Panem Bogiem'' przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku za uczestnictwo w premierowym pokazie animacji ''Zdążyć przed Panem Bogiem''.
 
 
                                      
 
 
        Brak dostępnego opisu zdjęcia.    

Spotkanie w Bibliotece

Czasami w pędzie codzienności ciężko odnaleźć chwilę, by się zatrzymać i przyjrzeć samemu sobie - jednak raz na jakiś czas, pod sprzyjającymi gwiazdami i przy okazji koniunkcji Wenus i Jowisza, przychodzi taki moment...
3 marca mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej Biblioteki Zofię Dopke. Pretekstem do spotkania była jej debiutancka książka "Pamięć Zofii", o której rozmawialiśmy, tak... Szybko jednak okazało się, że zdolność opowieści niesie sama wszędzie tam, gdzie tematy bliskie sercu, tam gdzie sięgają korzenie nas samych. Tam, gdzie poplątane drogi, które oświetlamy w sobie dopiero po czasie, tam, gdzie podróże do miejsc odległych, w których komunikacja rodzi się pomimo - a może, dzięki - nieznajomości wspólnego języka. A słowa? Te spisane, powiedziane? To tylko kontur, którym zarysowujemy własną postać - tak, jak potrafimy...
Incydentalnie albo i nie, 3 marca to również Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Dlatego też spotkanie w takim gronie, tego dnia, z taką osobą, nieuchronnie prowadziło nas w rejony wyglądania kolejnych publikacji pani Zosi. Wiemy dlatego, choć nie zdradzimy tutaj, gdzie myśli zabrać nas jeszcze kiedyś, w swojej zupełnie innej, literackiej podróży... I już nie możemy się doczekać!
Serdecznie dziękujemy pani Zofii Dopke za odwiedzenie Serocka! Obyśmy jeszcze kiedyś się spotkali!
 
 
                                      

Warsztaty biblioteczne

W dniu dzisiejszym do naszej Biblioteki przybyły Biedroneczki i Zajączki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały! Dzieci zajrzały w każdy kąt biblioteki ucząc się po drodze na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie zeskanować książki pod czytnikiem oraz poznać wszystkie zasady korzystania z biblioteki. Wysłuchały opowiadania
„Basia w bibliotece”, zamieniły się w Kopciuszka - oddzielając groch od fasoli.
Dziękujemy za miłą wizytę i do zobaczenia 🐰 🐞
 
                                          
 
 
 

"Łączność w karykaturze" Marka Dąbrowskiego

"Łączność w karykaturze" Marka Dąbrowskiego
Seria rysunków powstała z okazji Jubileuszu 10-lecia Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Łącznie prezentowanych jest 40 rysunków pokazujących różne "aspekty" łączności wojskowej.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece w Serocku. Dziękujemy Artyście @Marek Dąbrowski i Organizatorom wystawy @Kinga Wilusz, @Mieczysław Hucał za udostępnienie jej dla mieszkańców naszego miasta i gminy.
 
 
                              

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 🧙‍♂️🦸‍♀️🧜‍♀️🧚‍♀️🐔🐥🐺🐿🦜obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto.
Z tej okazji w naszej bibliotece zagościły dzieci z grupy Jeżyków🦔🦔 z Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku pod czujnym okiem Pani Gabrysi i Pani Wioli.
Dzieci wysłuchały bajki o leśnym skrzacie, który miał wiele przygód z Czerwonym Kapturkiem i smokiem wawelskim, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, pomogły dojść do celu pokonując labirynt, przez chwilę stały się Kopciuszkiem i oddzielały ziarna fasoli od grochu. To spotkanie sprawiło nie tylko dzieciom bardzo wiele radości ale także i nam 🙂 Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe👏👏👏Był to dzień pełen wrażeń. Dziękuję za wizytę i do zobaczenia 😀
A to dopiero początek, już niedługo zawitają do nas kolejne przedszkolaki....
 
 
 
                     Brak dostępnego opisu zdjęcia. 

Mała książka - wielki człowiek

Po raz trzeci nasza biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek", promującej czytelnictwo wśród przedszkolaków. Wspólne czytanie to wartość nieoceniona i wspomnienie, które zostanie z dziećmi przez całe życie - dlatego też serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki rodziców dzieci w wieku przedszkolnym - wraz z pociechami! Na start czeka na Was darmowa Wyprawka Czytelnicza złożona z książki "Krasnal w Krzywej Czapce" oraz Karty Małego Czytelnika, na której przy każdej wizycie będziecie mogli zbierać naklejki przy wypożyczaniu książek dziecięcych. Każdy, kto zbierze ich 10, otrzyma również imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania!
Jak łatwo zobaczyć, warto wziąć udział w akcji - chociażby dla samej książki! Najważniejszym jednak prezentem dla wszystkich będą wspólnie spędzone chwile i ich miłe wspomnienia. Kartki z czasem pożółkną, słowa zblakną - ale więź pozostanie na długie, długie lata...
 
 
                                 

Noc Bibliotek 2022

Kolejna Noc Bibliotek za nami. W sobotni wieczór młodzi czytelnicy spotkali się w serockiej bibliotece, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Nie zabrakło śmiechu i pozytywnej energii 🙂
Tegoroczną Noc Bibliotek rozpoczęliśmy od wiersza Juliana Tuwima ,,Lokomotywa''. W trakcie czytania uczestnicy musieli odszukać obrazki ilustrujące odpowiedni wagon.
➡️Następnie przeszliśmy do zagadek bibliotecznych z którymi dzieci sobie świetnie poradziły. ➡️Kolejnym zadaniem, które czekało na naszych gości były puzzle książkowe 🧩. Dzieci pojedynczo lub w grupach układały z przygotowanych przez bibliotekarzy elementów okładki książek /obrazki z bajek. ➡️W bibliotecznej czytelni czekały na dzieci tajemnicze pudełka, które posłużyły do zabawy w Bricolage. Zabawa polegała na wylosowaniu z każdego pudełka po jednym przedmiocie i ułożeniu na ich podstawie opowieści - naszym uczestnikom nie brakowało kreatywności 🙂 ➡️Przedostatnią zabawą tej nocy był labirynt słowny - z ukrytych pośród książek liter dzieci musiały odszukać wyrazy związane z biblioteką. ➡️Ostatnią zabawą tego wieczoru były biblioteczne podchody - bibliotekarze przygotowali wcześniej pytania i ukryli je w odpowiednich książkach. Dodatkowo do każdego pytania dołączona była litera. Ze wszystkich zebranych liter uczestnicy zabawy ułożyli hasło.
Punktem kulminacyjnym tego wieczoru był film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” podczas, którego dzieci zajadały się popcornem i słodkościami.🍿🎥
Po zakończonym seansie filmowym uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki książkowe.
Wszystkim dzieciom jak również rodzicom dziękujemy za udział w Nocy Bibliotek i do zobaczenia za rok 🙂
 
 
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku             Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku     Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Spotkanie autorskie z Urszulą Pieńkowską

W sobotnie popołudnie 17 września na serockiej scenie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa gościliśmy Panią Urszulę Pieńkowską - pisarkę oraz redaktorkę Wydawnictwa Liberum Verbum Zbigniewa Zebara. Urszula Pieńkowska jest autorką serii książek „Zaufaj i podążaj”, swoją twórczość ubarwia sporą dawką charakterystycznego humoru. Spotkanie odbyło się w ważnym dniu dla naszego Gościa, ponieważ w sobotę przypadała premiera kolejnej już trzeciej książki z cyklu „Zaufaj i podążaj - Oblicza miłości”.
Rozmowę z Pisarką na temat okoliczności powstawania dzieła, inspiracji, zainteresowań oraz bohaterek trylogii prowadził Pan Zbigniew Zebara. Aby uatrakcyjnić dialog i zachęcić do sięgnięcia po tą literaturę pracownicy serockiej Biblioteki przeczytali kilka fragmentów powieści, zdradzając w tym samym rąbek tajemnicy fabuły. Dwa pierwsze tomy przedstawiają wciągającą historię dwóch przyjaciółek i ich biura detektywistycznego...Premierowa trzecia cześć czeka na odkrycie, można ją wypożyczyć w naszej serockiej Bibliotece.
Zakończenie nie obło się bez gorących gratulacji, kwiatów, podziękowań i szczerych uśmiechów. Pani Urszula Pieńkowska podpisywała swoje książki przybyłym czytelnikom, każdy mógł otrzymać autorska dedykację od Autorki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność!
 
 
                          

Dotacja ze środków MKiDN

Drodzy czytelnicy miło nam jest poinformować, że Biblioteka w Serocku otrzymała dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na zakup nowości wydawniczych w kwocie 6 676 zł.

Wakacyjne warsztaty

W ramach wakacyjnych zajęć dla dzieci w poniedziałkowe popołudnie odbyły się warsztaty mydlarskie🧼🧼
Uczestnicy zajęć wykonały rzeźby z mydła. Dzieci wykorzystując drewniane nożyki i wykałaczki z mydełek wyczarowały samochodziki, rybki, kwiatki i serduszka🐕🐰🐠🐟⚘️⛵️
Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy na kolejne warsztaty.
 
 
 
Wakacyjne warsztaty biblioteczne 📚🌻🌿📚📖
W lipcowy poniedziałek w Centrum Kultury odbyły się warsztaty Book foldingowe. Na kolorowe zajęcia zaprosiliśmy dzieci uczęszczające na wakacyjne półkolonie Serockich Inwestycji Samorządowych.
Uczestnicy zajęć poprzez odpowiednie zaginanie i dekorowanie kartek starych książek, wycofanych już z obiegu stworzyli prawdziwe dzieła sztuki 📚📖
 
 
                 
 
 
 
 
 
W ostatni lipcowy poniedziałek odbyły się warsztaty kreatywnego rękodzieła🧶🧵🪢 Dzieci wykorzystując kartonowe " ośmiornice" oraz kolorowe muliny wykonały wakacyjne bransoletki📿 Dziękujemy uczestnikom letnich półkoloni z Serockich Inwestycji Samorządowych za udział w warsztatach🍀😀
 
 
                        

Koziołek Klemens w Serocku

Wizyta Koziołka Klemensa w serockiej bibliotece 🐏🐏
W pierwszy wakacyjny tydzień, w związku z udziałem serockiej biblioteki w projekcie ,,Biblioteczne podróże Koziołka Klemensa’’ Bibliotekę oraz miasto Serock odwiedził podróżnik z wieruszowskiej biblioteki Koziołek Klemens.
Podczas kilkudniowego pobytu Koziołek Klemens zwiedził całą serocką bibliotekę, zajrzał do każdego jej zakątka oraz z bibliotekarkami obsługiwał czytelników.
Klemens zwiedził miasto oraz poznał historię Serocka.
Pierwszego dnia wizyty Klemens bawił się na Wiankach na serockiej plaży. Brał udział w warsztatach z robienia wianków oraz dobrze się bawił słuchając muzyki szantowej i obserwując skoki spadochroniarzy.
Zawędrowaliśmy do Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku, gdzie Koziołek Klemens zapoznał nowego kolegę Hałabałę. Razem z dziećmi wykonywaliśmy prace plastyczne, przedstawiającego naszego gościa.
W kolejnych dniach odwiedziliśmy Urząd Miasta i Gminy Serock, gdzie Klemens zobaczył jak nasze koleżanki dbają o promocję miasta oraz przyjrzał się pracy urzędników. Koleżanki z działu promocji obdarowały Koziołka podarunkami, które zabrał ze sobą do Wieruszowa.
Kolejnym punktem była wizyta w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich, gdzie obejrzał zachowaną historię Serocka. Po drodze zobaczył zabytkowy Kościół św. Anny w Serocku oraz przepiękny widok na połączenie dwóch rzek Bugu i Narwi. Zwiedził również Grodzisko Barbarka oraz spędził miłe chwile na serockiej plaży.
Nie obyło się bez wizyty w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Chociaż trwa przerwa wakacyjna Klemens skorzystał ze wszystkich kulturalnych atrakcji.
Grał na perkusji, fortepianie oraz prowadził zajęcia. Klemens zaprosił dzieci z Dzierżonowa na biblioteczne warsztaty z książką . Wspólnie z dziećmi wyczarował cuda ze starych książek, dając im drugie życie.
Ostatniego dnia wizyty bibliotekarka Kasia założyła kartę biblioteczną Klemensowi. Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski pożegnał Koziołka Klemensa i życzył mu kolejnych ciekawych przygód.
Niestety to co dobre szybko się kończy!!! Wizyta specjalnego gościa dobiegła końca. Dziś Klemens wyruszył w kolejną podroż, tym razem do Biblioteki Publicznej w Pustyni.
Kochany Klemensie mamy nadzieje, że swój pobyt w Serocku będziesz miło wspominać i odwiedzisz nas jeszcze kiedyś z Klementyną🙂
A dziś życzymy Ci samych cudownych przygód🌈☀️🏊‍♂️🚴‍♀️🚍🛳🎡 Do zobaczenia!

Warsztaty biblioteczne

W poniedziałkowe popołudnie w Centrum Kultury odbyły się warsztaty biblioteczne "Drugie życie książki" 📚📖dla gości z partnerskiego miasta Dzierżoniowa. Dzieciom potrzebne były tylko stare zniszczone książki, trochę kleju, kolorowych kartek, garść cierpliwości oraz nieograniczona wyobraźnia by nadać książkom drugie życie....
Dziękujemy za miło spędzony czas i życzymy miłych wakacji 🏟⛲️⛱🏝
 
 
 
 
                                   

Wesołe Skrzaty w Bibliotece

W czwartkowe i piątkowe popołudnie odwiedziły nas Pszczółki🐝🐝🐝 i Sówki🦉🦉🦉 z Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Skrzaty" w Serocku. Spędziliśmy wspólnie miłe chwile słuchając bajki "Basia i biblioteka", oglądając przeróżne książki, dzieci maszerowały w labiryncie regałów, miały okazję zamienienia się w bibliotekarza i samemu wypożyczyć książki oraz przybić pieczątki.
Pani Paulinie, Kasi i Kasi gratulujemy wspaniałej grupy wychowanków i dziękujemy za odwiedziny 😄👏🌻☘️
 
   

Biblioteka-oczami przedszkolaka

Piątkowy poranek spędziliśmy z Jeżykami🦔🦔🦔 i Pszczółkami🐝🐝🐝 z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku. Zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach plastycznych nt.
,,Biblioteka - oczami przedszkolaka" 📚🖋🖌🖍
W ogródku CKiCz działy się cuda- tylu wspaniałych artystów naraz nie było u nas nigdy! Ogród zrobił się kolorowy od pięknych prac serockich przedszkolaków 🐝🦔🐱🐤🍀🍄💐
Ślicznie dziękujemy dzieciom za życzenia z okazji dnia Bibliotekarza oraz za cudowną niespodziankę jaką otrzymaliśmy, niech czterolistna koniczynka zawsze przynosi nam szczęście🍀🍀🌞❤️❤️
 
 
 

Warsztaty ekologiczne

W czwartkowy poranek odbyły się warsztaty ekologiczne ☘️🌱🎋prowadzone przez panią Annę Pawlak. W zajęciach uczestniczyli przedszkolaki z grupy Malinek 🍓🍓 z serockiego przedszkola. podczas warsztatów uczestnicy rozmawiali o ochronie przyrody. W pierwszej części zajęć dzieci poznawały przyrodę, która ich otacza. W ogródku CKiCz Malinki zobaczyły jak rosną roślinki, kwiaty oraz drzewa🐝🦋🐌🌳☘️🍂🥀🌼🌻 Z panią Anią wyruszyły na ekologiczny spacer. W drugiej części dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami i wykonały prześliczne prace plastyczne🖌🖍✏️✒️
Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas🙂🌹🌞
 

,,Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości"

W ramach TB w środowe popołudnie na serockiej scenie gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska" z Krakowa w przedstawieniu
,,Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości". Zgromadzona publiczność obejrzała spektakl, który ukazał jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literatura. Historia Skrzatki, Sowy oraz Donka🧝🐞🦉 w zabawny sposób pokazała jak książki📚📖 działają na wyobraźnię, zdolność myślenia oraz jak powiększają naszą wiedzę o otaczającym świecie. Uśmiechy nie znikały z twarz dzieci😄😂
Dziękujemy widzom za przybycie oraz aktorom za dostarczenie cudownych wrażeń🙂🌹💐
 

TB 2022

Wtorkowe popołudnie spędziliśmy w towarzystwie dzieci z Ukrainy.W Hotelu Orange odbyło się spotkanie autorskie z ukraińską pisarką i terapeutką Iryną Maćko. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki🐱🙉🐛🍄 autorstwa pani Iryny. Pisarka przybliżyła uczestnikom treść swoich książek, opowiedziała o swoich początkach pisarskich oraz o pracy. Na koniec spotkania dzieci wspólnie stworzyli własną bajkę, która wywołała uśmiechy na wszystkich buziach😁😂 Każde dziecko otrzymało książkę pani Iryny Maćko📖 Całe wydarzenie upłynęło w miłej atmosferze🙂
Dziękujemy Irynie Maćko za przyjęcie zaproszenia i podzielenia się z nami swoją pasją🌹📔📖
Dziś zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl "Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości", w czwartek zapraszamy do CKiCz na warsztaty ekologiczne🌳🌿🌾🍁

TB 2022

W ramach TB 2022 w serockiej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie olejkowe🌿☘️🍀🎋. Dzięki pani Oli i panu Mateuszowi dowiedzieliśmy się jakie olejki warto mieć w domowej naturalnej apteczce, jak olejki wpływają na emocje oraz jak w naturalny sposób wspomagają zdrowie całej rodziny💪👨‍👩‍👦‍👦
Dziś już wiemy jak potężną moc kryją w sobie naturalne ekstrakty roślinne💐🎋🍂 Każdy, kto wysłuchał pachnącego wykładu otrzymał zapachowa niespodziankę!
 

Tydzień Bibliotek

"Biblioteka -świat w jednym miejscu"
pod takim hasłem 8 maja rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia w ramach nadchodzącego Tygodnia Bibliotek! ☀️📚📖
W programie:
👉Improwizacje bibliotekarza
👉 09.05. Biblioteka - eteryczne spotkanie olejkowe
👉 10.05 Hotel Orange - "Bajki ukraińskie"- spotkanie autorskie dla dzieci z Ukrainy z Ireną Maćko
👉 11.05 sala widowiskowa CKiCz - spektakl " Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości"
👉 12.05 CKiCz - warsztaty ekologiczne
👉 13.05 CKiCz - Biblioteka oczami przedszkolaka- warsztaty plastyczne.
Zapisy na warsztaty w sekretariacie CKiCz i w Bibliotece.
 

Bieg z Książką

Podczas Biegu Wojciechowego🏃‍♀️🏃🎖📚 odbył się kolejny bieg charytatywny z książką dla Mai i Oli. Dzięki hojności wszystkich uczestników dzisiejszej imprezy podczas kiermaszu książek zebraliśmy 2413,73 zł. Na stoisku z ciastami domowymi Panie zebrały 5594,20 zł.
Za wszystkie datki BARDZO DZIĘKUJEMY! Razem możemy więcej 🥰❤❤❤
 
 

Akcja Żonkile

“On był Żydem. Ona była Polką. Przed wojną mogło to nie mieć dla nich większego znaczenia. Byli po prostu znajomymi (...)”
19 kwietnia 1943 roku to dzień wybuchu powstania w getcie warszawskim. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, od dziesięciu lat muzeum Polin organizuje akcję społeczno-edukacyjną “Żonkil”. Tegoroczna, edycja akcji przebiega pod hasłem Miłości. Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pyta w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Pytania te nacechowane bólem, dają do myślenia również i dziś.
My również pragniemy upamiętnić ten dzień, dlatego też przyłączyliśmy się do akcji. Każdy, kto odwiedzi dziś Bibliotekę w Serocku lub siedzibę Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, otrzyma od nas symboliczny żonkil, zaś każda osoba chętna do poznania głębiej historii powstania w getcie warszawskim, znajdzie u nas wyselekcjonowane książki poświęcone historii warszawskiego getta. Zapraszamy!
 
 
                        

Bieg z Książką

Wszystkich rozleniwionych po zimie informujemy, że najwyższa pora rozpocząć ćwiczenia🏋️‍♂️ i przygotowania🧘‍♀️ do najbardziej wymagającej fizycznie aktywności okołoczytelniczej... Równo za miesiąc, 24 kwietnia, czeka nas 📖Bieg z Książką!📖 Oczywiście mamy do tego pewien mały, malutki, maleńki - naprawdę - twist: zapraszamy uczestników do fantazyjnego przyodziania swojej atletycznej (niechybnie) sylwetki w strój upodabniający do postaci z bajki. Czy w tym roku pobiegnie z nami Kopciuszek? Calineczka? Rodzina misiów, uciekająca przed Złotowłosą? Wszystko jest możliwe.
Tegoroczny Bieg z Książką to oczywiście tylko jedna z wielu aktywności przeprowadzanych przy okazji X Biegu Wojciechowego, organizowanego przez SIS Spółka z o.o.. O ile jednak Bieg Wojciechowy to twarda rywalizacja mająca na celu wyłonienie najszybszych biegaczy, tak nasz bieg z Książką stawia przede wszystkim na styl, otwartość, dobrą zabawę… I wielkie serca bijące w piersiach mieszkańców Serocka.❤️ W tym roku biegniemy charytatywnie dla Oli i Mai - i mamy nadzieję, że też pobiegniecie z nami.
Zapisy do biegu przyjmowane będą od godziny 10:00 w dniu wydarzenia, sam zaś bieg rozpocznie się o 11:45. Nie ma ograniczeń wiekowych - pobiec może każdy!
Poza biegiem organizujemy również charytatywny kiermasz książek, na którym znaleźć można będzie wiele ciekawych pozycji dla czytelników w każdym wieku, cały zaś dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na rzecz Oli i Mai, czarujących pociech, którym dedykujemy tegoroczny Bieg.
To jednak jeszcze nie wszystkie atrakcje, które czekają tego dnia mieszkańców Serocka. W najbliższym czasie zdradzimy Wam nasze tajemne plany… Póki co jednak, budujemy suspens! 🤫🤭Zarezerwujcie więc sobie w kalendarzu datę: 24 kwietnia… I bądźcie z nami!
 
 
 
                                           Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wiosenna zagadka

Wiosenna zagadka:🌿 co rośnie w Bibliotece w Serocku? Odpowiedzi może być wiele. Księgozbiór nam rośnie, czytelnikom rośnie i kwitnie wiedza i pasja do książek, serce czasem rośnie, gdy długo wyczekiwana książka jest dostępna... Ale rośnie tu coś jeszcze. Co, zapytacie? Dynie! Tak, tak - proszę państwa! Nie zmieniamy jednak profilu działalności, a jedynie świętujemy początek wiosny - i do świętowania zapraszamy również i Was! Od dziś każdy, kto wypożyczy u nas książkę, otrzyma również 🌱sadzonkę dyni🌱*. Sadzonka sama w sobie jest jeszcze niejadalna, ale - obdarzona uwagą i uczuciem - niechybnie odwdzięczy się na jesieni. Zapraszamy serdecznie! Liczba dyni ograniczona, zachęcamy więc do pośpiechu!
*dłoń widoczna na zdjęciu nie jest częścią zestawu i nie podlega darowiźnie.
 
   

Wizyta przedszkolaków

Wczoraj pogoda była bardzo słoneczna, choć zimna. Pomimo chłodu, do biblioteki zakradły się🐾🐾🐾... Liski🦊🦊🦊 z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały! Buszowaliśmy między regałami ucząc się po drodze rozmaitych rzeczy o książkach i bibliotece. Nie zabrakło również lubianego przez wszystkich odczytywania kodów z książek!📖
Bardzo energicznej grupy młodych czytelników gratulujemy pani Marcie Sikorskiej i Katarzynie Goliatowskiej!
Wieści z lasu mamy takie, że to nie koniec odwiedzin młodych czytelników w naszej bibliotece... Zapraszamy serdecznie!
 
 
    Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Spotkanie w Bibliotece

W taki deszczowy dzień mało komu chce się wychodzić na zewnątrz... Tym bardziej nam miło, że dzisiaj do biblioteki przytupały🐾🐾🐾... Jeżyki🦔🦔🦔 z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały! Choć nasza biblioteka jest niewielka to zakamarków w niej nie brakuje - udaliśmy się zatem w podróż pomiędzy regałami i opowiadaliśmy o zasadach korzystania z biblioteki. Każdy miał okazję wypożyczyć książkę, a nawet samodzielnie zeskanować ją pod czytnikiem! 🤓
Bardzo grzecznej grupy młodych czytelników gratulujemy pani Gabrysi Kłosowskiej i Monice Kazbieruk-Krajewskiej!
Nie możemy się już doczekać kolejnych odwiedzin... Zapraszamy serdecznie!
 
 
 
 
 
 

Książkowrzutek

Proszę się nie bać, on nie gryzie! Od lutego do zespołu pracowników naszej biblioteki dołączył Książkowrzutek. Jest bardzo grzeczny i w swojej pracy sprawuje się wyśmienicie. Co robi Książkowrzutek? Poza tym, że pilnuje dzielnie biblioteki - przyjmuje książki, oczywiście! I jest w tym prawdziwym profesjonalistą.

Nasza pierwsza wrzutnia pozwala na szybki i łatwy zwrot książek tak z Biblioteki w Serocku, jak i z filii w Jadwisinie. Wrzutnię zamontowaliśmy na poziomie chodnika, żeby każdemu było łatwo oddać wypożyczone książki. Wrzutnia działa przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Jak zwrócić książki przy użyciu wrzutni? To proste! Po uniesieniu górnej pokrywy, wystarczy włożyć do środka książki spakowane w jednorazową siatkę lub inaczej zabezpieczone przed wilgocią. Następnie wystarczy powoli opuścić pokrywę - i gotowe! Książki zostaną usunięte z konta czytelnika w kolejnym dniu roboczym.

Zwrot książek do biblioteki nigdy nie był łatwiejszy!

 

 

Wyniki konkursu

Kochani!❤️ Znamy już zwycięzców konkursu na kartkę walentynkową!😍❤️❤️❤️
Dzień Zakochanych jest zawsze pełen emocji, ale ciężko opisać słowami burzliwe obrady, które toczyły się w bibliotecznych kuluarach do późnych godzin popołudniowych.🤯 Nadesłane prace budziły zachwyt i wiele ciepłych uczuć.🥰 Jury z wielkim trudem wyłoniło jednak zwycięzców.
❤️Kategoria od 5 r.ż. i SP kl. 0:❤️
I miejsce: Bartosz Chadryś
II miejsce: Zofia Siemińska
III miejsce: Zofia Popko i Klara Zawistowska
Wyróżnienia: Blanka Jaszczura, Róża Drążewska, Joanna Siemińska.
❤️Kategoria kl. I-III:❤️
I miejsce: Roman Bucholc
II miejsce: Hanna Popko
III miejsce: Hubert Kaczmarczyk
Wyróżnienia: Dominika Bryśkiewicz, Lena Religa-Chylińska
❤️Kategoria kl. IV-VI:❤️
I miejsce: Tymoteusz Książyk
II miejsce: Marcel Stolarski
III miejsce: Antoni Jarosiński
Wyróżnienia: Weronika Ochenkowska, Weronika Zagórska
❤️Kategoria kl. VII-VIII:❤️
I miejsce: Zuzanna Stolarska
II miejsce: Amelia Jadacka
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród 15 lutego od godziny 12:00.
Tymczasem wszystkie prace zobaczyć będzie można już niedługo na wystawie w Urzędzie Miasta i Gminy Serock.😍 Ostrzegamy: łatwo się w nich zakochać!❤️❤️
 
 
 

Kartka Walentynkowa

Zapraszamy Mieszkańców Miasta i Gminy Serock
do udziału w IV Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Walentynkowa"❤💌
TEMAT PRACY:
Przedszkole dzieci od 5 r.ż. i SP kl. 0; kl. I-III - Kartka walentynkowa
- FORMA: płaska, obrazek, format dowolny.
- Preferowana TECHNIKA: rysunek, malarstwo, grafika, wyklejanka
IV-VI i kl. VII-VIII – Kartka z życzeniami/wierszem/wyznanie miłosne
- Technika i format dowolny
Szczegóły w REGULAMINIE:
 

Nowości!!!

 
HO HO HO 🎀🎁
Mikołaj zawitał do biblioteki zostawiając dla naszych czytelników mnóstwo nowości wydawniczych 📖⛄️
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
 
                              
 
 

Świąteczne przygotowania....

W miniony czwartek, 2 grudnia, nasza biblioteka zamieniła się w pracownię świątecznych przygotowań! Na świąteczne lekcje biblioteczne przyszli do nas uczniowie z klas Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Działo się dużo! Dzieci wysłuchały opowiadanie o przygodach Mikołaja, wspólnie robiliśmy kolorowe łańcuchy i piernikowe zawieszki... A później przystroiliśmy nimi naszą choinkę, która dzięki wspólnym wysiłkom wygląda teraz pięknie i słodko! Każdy pracowity elf za swój wysiłek otrzymał słodką nagrodę oraz drobny upominek. Za miło spędzone chwile dziękujemy wszystkim naszym świątecznym pomocnikom oraz paniom wychowawczyniom: Annie Korbuszewskiej i Dorocie Krzyczkowskiej, które dzielnie wspierały swoich podopiecznych. A to jeszcze nie koniec naszych świątecznych przygotowań i grudniowych lekcji bibliotecznych... Kto odwiedzi nas kolejnym razem?

 

                             

 

                             wCQoeVTjROgOwAAAABJRU5ErkJggg==

 

             

 

 

Nowości wydawnicze

Szanowni Czytelnicy! Zapraszamy po nowe książki, którą umilą Państwu jesienne popołudnia i wieczory 

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

BibliotekaNarodowa #MKDN #NPRCz

 

 

REALIZACJA PROGRAMU PRZEZ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W SEROCKU

 

REALIZACJA PROGRAMU PRZEZ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNA W SEROCKU
Informujemy, że Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku otrzymało 6488 zł. na zakup nowości wydawniczych w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej. Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, ebooków, audiobooków.

Cóż to była za noc...

Cóż to była za ???#NocBibliotek! W tym roku już po raz piąty przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, ale - żeby było jeszcze ciekawiej - z autorskim twistem! Na uczestników serockiej Nocy Bibliotek czekało bowiem ?Wyzwanie Bibliotekarza? - sześć unikatowych konkurencji, wymagających wyobraźni, odwagi i nie lada sprawności językowej. Na tych jednak, którzy pokonali je wszystkie, czekały unikatowe babeczki przygotowane specjalnie na tę okazję.??? Stawka, jak widzicie, była wysoka. Nie dziwi zatem doskonała frekwencja i starania uczestników, które możecie podziwiać w galerii. To dzięki nim możecie tam zobaczyć listę świeżo upieczonych słów wymyślonych podczas Słowoklei, albo narysowane w Wyobraźniolocie✈️ zwierzęta w oszałamiających strojach. Widzieliście kiedyś żyrafę w koszuli grającą na gitarze? Nie? Zapraszamy do galerii! A przecież to nie wszystko: był jeszcze Słowąż? i Rymociąg, a na najodważniejszych czekała Rozsypanka? i Książkostrzały??! Nikomu na szczęście nic się nie stało - ale parę razy było blisko!?
Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film towarzyszący akcji w tym roku: kryminał familijny "Operacja: Człowiek w czerni". Emocji nie brakowało!
Wszystkim, którzy zabawę przegapili i teraz jest im stramutno (czyli strasznie smutno), na otarcie łez możemy powiedzieć tylko, że już ostrzymy sobie zęby na kolejną edycję w przyszłym roku. Tymczasem dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji na Fb Biblioteki.
 
 
                 
 
 
 
 
 

Noc w Bibliotece

Już w najbliższą sobotę(09.10.2021) czeka nas ???VII Ogólnopolska Noc Bibliotek.??? W tym roku hasło przewodnie akcji brzmi: "czytanie wzmacnia".  Zapraszamy odważnych młodych czytelników do podjęcia ?️‍♀️?Wyzwania Bibliotekarza!??️‍♀️ Na śmiałków czeka 6️⃣ nietypowych konkurencji, które będą wymagały od uczestników poczucia humoru, chęci do zabawy słowami oraz, naturalnie, wyobraźni! Nieodzowna będzie również umiejętność czytania i pisania. Wszystkie trudy niech wynagrodzi myśl, że każdy, kto sprosta zadaniu, będzie mógł się również pokrzepić wyjątkowymi słodkościami... ??
Na czym to polega❓
Odwiedźcie nas w Bibliotece (ul. Tadeusza Kościuszki 15) w sobotę 9 października między 17 a 20. Na miejscu czekać będzie na was sześć tajemniczych zadań okołoksiążkowych - niektóre z nich będą wymagały umiejętności czytania i pisania! Za ukończenie każdej konkurencji na specjalnej karcie otrzymacie pieczątkę - zbierzcie wszystkie sześć, a w nagrodę dostaniecie unikatową słodycz przygotowaną specjalnie na tę okazję.
Zapraszamy uczestników w każdym wieku - ci starsi muszą tylko pamiętać o tym, żeby wychodząc z domu zabrać ze sobą odrobinę dystansu do samego siebie, a ci zbyt młodzi do samodzielnego czytania i pisania - opiekuna, który potrafi?. Ale w końcu czego się nie robi dla słodyczy...??
 
 
                                      

Październikowe kody do Legimi

Biblioteka w Serocku zaprasza do skorzystania z aplikacji Legimi.
Od 1 października w naszej Bibliotece będzie można zgłaszać się po nowe kody Legimi!. Od godziny 9.00 będziemy czekać na Wasze zgłoszenia pod numerem telefonu 22 782-74-32. W rozmowie podajcie numer karty bibliotecznej, widoczny pod kodem kreskowym, np. 001402. Liczba kodów ograniczona!!!
Pamiętajcie z kodu można korzystać nawet na 4 urządzeniach. Wystarczy, że podzielicie się swoim kontem dostępu z mamą, bratem, przyjaciółką lub kimś dla Was bliskim i razem będziecie cieszyć się ze wspólnego czytania ???
Pobierz kod w bibliotece i czytaj gdzie chcesz ???
 
              
 
 
 
 
 
 

Pocztówka z wakacji

Drodzy czytelnicy, czas na rozstrzygnięcie naszego wakacyjnego konkursu „Pocztówka z wakacji”. Dostaliśmy od Was wiele kartek z różnych wspaniałych miejsc w Polsce. Widać, że wakacje mieliście bardzo udane, dlatego każdy jest zwycięzcą ???
Dziękujemy za wszystkie przesłane pozdrowienia, a właścicieli pocztówek zapraszamy do odbioru upominków do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku .
??✈️?⛴????????????