Główna treść strony Biblioteka

Książka na telefon

W okresie wakacyjnym dla czytelników Biblioteki w Jadwisinie mamy przygotowaną usługę " Książka na telefon" .                                                                                                           Zamówienia przyjmujemy od pon. do pt. w godzinach 9-17, tel. 22 782 74 32. Dowóz książek pod wskazany adres w każdy poniedziałek.

Zapraszamy do skorzystania z usługi:)

 

                         

Nowe kody Legimi

ZAPRASZAMY PO NOWE KODY LEGIMI (ebooki i audiobooki bez limitu) JUŻ OD 1 LIPCA. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny 22 782 74 32 w do godz. 8.00 - 16.00.

 

   

Tydzień Bibblitek

 

                                   

 

Zapraszamy naszych czytelników na XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Od dzisiaj do 15 maja będziemy świętować wirtualnie na naszym facebookowym profilu.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach on-line i wspólnej zabawy. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi ,,Zasmakuj w bibliotece”.

W programie:

8 maja – Ogłaszamy konkurs na fraszkę, rymowankę lub
wierszyk nt. naszych bibliotek.
- kat. dzieci i młodzież do 18 r.ż. – RYMOWANKA/WIERSZYK
- kat. dorośli - FRASZKA

 Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres bibliotekaserock@vp.pl do 15 maja do godz. 10:00.
Rozstrzygnięcie 15 maja br. o godz. 14:00.

11 maja – Spotkanie z poezją "Poeta piszący prozą Zaduma nad życiem i twórczością Jerzego Szaniawskiego w 50. rocznicę śmierci autora Dwóch teatrów".

12 maja – „Bibliotekarze czytają dzieciom”.

13 maja – „Stolik pełen nowości czyli Bibliotekarze polecają…”

14 maja – Teatrzyk kukiełkowy dla najmłodszych… spotkanie z „Czerwonym Kapturkiem”.

15 maja – Warsztaty artystyczne tworzenia zakładek do książek. Rozstrzygnięcie konkursu na rymowankę, wierszyk, fraszkę.

Bądźcie z nami.

 

Regulamin Biblioteki w czasie COVID-19

 

 

 

 

Zgodnie z wczorajszą konferencją premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie "odmrażania” gospodarki, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku informuje, że od 6 maja br. wznowiona zostanie działalność Biblioteki w Serocku, a od 11 maja filii w Jadwisinie.

Możliwe będzie wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych. Do odwołania zamknięte pozostają czytelnia oraz wolny dostęp do księgozbioru i czasopism. Użytkownicy zobowiązani są do przebywania w placówkach w maseczkach oraz rekomendujemy korzystanie z rękawiczek. Możliwe jest zamówienie książek drogą telefoniczną: 22 782 74 32 lub 516 397 717 w godzinach 8:00 – 16:00 oraz mailowo: bibliotekaserock@vp.pl.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej przygotowaliśmy Biblioteki do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. W trosce o Państwa bezpieczeństwo wprowadzone rozwiązania zostały skonsultowane i pozytywnie zaopiniowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie.

Przypominamy, że Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku pozostaje nieczynne do odwołania. Jednocześnie informujemy, że wciąż pracuje biuro CKiCZ w Serocku, z którym jest możliwy kontakt telefoniczny 22 782 80 70 lub mailowy biuro@kultura.serock.pl.

Zachęcamy do skorzystania z naszych zajęć on-line.

Poniżej regulamin korzystania z Biblioteki w czasie pandemi.

Regulamin korzystania z materiałów i usług

Biblioteki w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku w czasie pandemii

 

Z uwagi na warunki lokalowe oraz mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki, funkcjonowanie instytucji w czasie pandemii będzie się odbywać z zachowaniem następujących zasad:

1.Biblioteka będzie czynna dla czytelników w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 17.00.
2. Możliwe będzie wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych przez okienko podawcze w osłonie usytuowane w drzwiach w korytarzu biblioteki.
3. W korytarzu przed osłoną może przebywać jedna osoba.
4. Czytelnia oraz sale biblioteczne będą wyłączone z użytkowania przez czytelników.
5. Nie będzie możliwy wolny dostęp do księgozbioru ani prasy.
6. Użytkownicy są zobowiązani do przebywania w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach.

7. Zalecana jest dezynfekcja rąk.
8. Możliwe jest zamówienie książek poprzez rezerwację w systemie bibliotecznym http://katalog.serock.e-bp.eu/index.php, drogą telefoniczną: 22 782 74 32, 516-397-717 w godzinach 8:00 – 16:00 oraz mailowo: bibliotekaserock@vp.pl.

Zwracane książki będą poddane 14-dniowej kwarantannie.
Powyższe zasady obowiązują do odwołania.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej oraz wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce przygotowanymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym biblioteka została przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. W trosce o Państwa bezpieczeństwo wprowadzone rozwiązania zostały skonsultowane i pozytywnie zaopiniowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie.

Wszystkie terminy zwrotów książek przypadające w okresie zamknięcia biblioteki zostały przedłużone do 31 maja br. Za ten okres nie będą naliczane opłaty za nieterminowy zwrot.

 

Nowe kody Legimi

Już wkrótce możliwość telefonicznego odbioru kodów książek w Legimi!
4 maja od godziny 8.00 będziemy czekać na Wasze zgłoszenia pod numer telefonu 516-397-717.
W wiadomości sms lub rozmowie podajcie numer karty bibliotecznej, widoczny pod kodem kreskowym, np. 001402
Liczba kodów ograniczona.
Pamiętajcie z kodu można korzystać nawet na 4 urządzeniach. Wystarczy, że podzielicie się swoim kontem dostępu z mamą, bratem, przyjaciółką lub kimś dla Was bliskim i razem będziecie cieszyć się z wspólnego czytania.

 

Światowy Dzień Książki

Dzisiaj Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.
MAMY DLA WAS MAŁY KONKURS!!!
Spośród osób, które pod postem na facebooku LINK napiszą jaką książkę ostatnio przeczytały i gorąco ją polecają, wylosujemy trzy nagrody książkowe. Wyniki już jutro, zapraszamy do zabawy!

  • dzien ksiazki

Nowe kody dostępu

#zostańwdomu #niezostawiamczytelnika

Już wkrótce możliwość telefonicznego odbioru kodów książek w Legimi!

1 kwietnia od godziny 8.00 będziemy czekać na Wasze zgłoszenia pod numer telefonu 516-397-717.

W wiadomości sms lub rozmowie podajcie numer karty bibliotecznej, widoczny pod kodem kreskowym, np. 001402

Liczba kodów ograniczona.

Pamiętajcie z kodu można korzystać nawet na 4 urządzeniach. Wystarczy,

że podzielicie się swoim kontem dostępu z mamą, bratem, przyjaciółką lub kimś dla Was bliskim i

razem będziecie cieszyć się z czytania.