Menu rwd

Taniec jazzowy

Jazz jako taniec, który łączy ze sobą balet, modern i akrobatykę, jest pokazem dużych umiejętności fizycznych tancerza. Taniec jazzowy wymaga nie tylko silnych mięśni, ale także sprawności całego ciała, ponieważ jedynie gdy jesteśmy dobrze rozciągnięci, możemy go efektownie zatańczyć.
Jazz przywodzi na myśl spektakle teatralne, a jego korzenie sięgają Afryki. To ciekawe połączenie przyczynia się do tego, że jazz stał się bardzo popularnym stylem tanecznym.

O instruktorze: 

KINGA GINTOWT

Instruktorka i tancerka, szkolona w The University of the Arts w Filadelfii, USA.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w III klasie szkoły podstawowej w Szkole Baletowej Towarzystwa Muzycznego w Krakowie (obecnie Fundacja Edukacji Artystycznej Szkoła Baletowa w Krakowie). Studiowała w renomowanej amerykańskiej uczelni The University of the Arts w Filadelfii na wydziale Tańca oraz Filologię Słowiańską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Najważniejsze osiągnięcia:
I miejsce na przeglądzie Up to Stage w czerwcu 2014 (grupowe wykonanie etiudy "Rusza się" Karoliny Kroczak).Od kwietnia 2014 tancerka rewii Tancerze.pl. W 2013 r. brała udział w performansach Ruch Gallery oraz Na Styku Krakowskiego Teatru Tańca. Tancerka w spektaklu Carmina Burana w The Merriam Theater w Filadelfii. W kwietniu 2011r. choreograf i tancerka we współpracy z zespołem muzycznym Let Me Introduce You To The End – koncert w krakowskim klubie Alchemia.

W latach 2010 i 2011 wraz z zespołem Fuego zdobyła II miejsce na ogólnopolskim przeglądzie hip hopowym. W roku 2008 zdobyła II miejsce na I Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu z Zespołem Tańca Współczesnego Tipuri.

Swoją przygodę z tańcem profesjonalnym zaczęła w roku 2005 w grupie tańca współczesnego Tipuri w Krakowie, następnie poszerzając swoją wiedzę  o improwizację, hip hop, a później także o techniki modern i jazz. Od kilku lat intensywnie ćwiczy też jogę i pilates.

Kinga prowadzi warsztaty i regularne zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie pracuje z dorosłymi, ucząc tańca i prowadząc zajęcia: zdrowy kręgosłup, joga, pilates, płaski brzuch, TBC i in.

Informacje o naszych grupach znajdziesz w zakładkach po lewej stronie.