Menu rwd

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski jest niewątpliwie czymś więcej niż tylko wyrafinowaną sztuką lub widowiskowym sportem. Jest znanym i rozpowszechnionym na całym świecie sposobem zachowania i spędzania wolnego czasu we dwoje. Tradycyjnie składa się ze stylu standardowego i latynoamerykańskiego, ale my oferujemy naukę także kilku popularnych tańców użytkowych.

Uczestnicy zajęć poznają z nami następujące tańce:
– standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep;
– latynoamerykańskie: cha-cha, samba, rumba, paso doble i jive;
– użytkowe: rock&roll i discosamba;– popularne: salsa

Po kilku pierwszych spotkaniach nie będzie najmniejszych problemów z poradzeniem sobie przy każdym rodzaju muzyki tanecznej.
Z czasem uczestnicy zajęć opanują umiejętność swobodnego łączenia figur, prowadzenia i podążania, a także interpretacji i oddawania charakteru muzyki. Chociaż nasze zajęcia mają za zadanie przede wszystkim umożliwić zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu użytkowego tańca towarzyskiego, to mogą posłużyć chętnym w przygotowaniu do tańca turniejowego lub estradowego.

Na zajęcia tego wyrafinowanego tańca do naszego Centrum zaprasza Instruktorka
Marta Kubizna-Lemieszkiewicz – założycielka, trenerka i instruktorka tańca towarzyskiego w studiu tańca EMKA DANCE ACADEMY. Wicemistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich i zdobywczyni wielu nagród, w tym najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Członkini Komisji Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Od dziecięciu lat jest instruktorem tańca w Naszym Centrum Kultury. 

Informacje o naszych grupach znajdziesz w zakładkach po lewej stronie.