Główna treść strony 2020

„Uczucia i emocje w fotografii”

Wystawa fotografii „Przewidoczni” ANDRZEJA GRUDNIA

Spotkanie z autorem wystawy „Uczucia i emocje w fotografii”

4 października 2020 r.
(niedziela) godz. 18.00
sala widowiskowa
CKiCz w Serocku
ul. Pułtuska 35

Zapisy tel. 22 782 80 70
Ilość miejsc ograniczona
 
Wystawa:
PRZEWIDOCZNI - ANDRZEJ GRUDZIEŃ
Na fotografiach Andrzeja Grudnia z pozoru zwyczajne codzienne obrazy stają się pretekstem do oddzielenia teraźniejszości od przemijania czasu. Zatrzymana chwila może się już wydarzyła albo dopiero zdarzy się. Ten stan przejściowy powoduje, że wszystkie alternatywne zakończenia nakładają się na siebie i nabierają nowego wymiaru. Ocierając się o deja vu poznajemy wynik.
Autor wchodzi w rolę anioła stróża, prowadzi bohaterów swoich zdjęć po następujących po sobie pozornie błahych chwilach życia codziennego. Analizuje ich wybór kierunku drogi i trafność podjętych decyzji.
 
Andrzej Grudzień – rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Dyrektor Studium Fotografii ZPAF w Warszawie, w którym prowadzi zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych w Polsce i zagranicą.
Andrzej Grudzień prezentował projekt "Przewidoczni" na indywidualnej wystawie w Warszawie oraz brał udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.
Prelekcja:

UCZUCIA I EMOCJE W FOTOGRAFII - ANDRZEJ GRUDZIEŃ
Moje zdjęcia to powidoki życia. Pokazują wybór kierunku drogi i trafność podjętych przeze mnie decyzji. To stany emocjonalne duszy, wewnętrzna energia, która staje się kodem obrazowym czytelnym dla otoczenia.
Czasami też podglądam i wtedy odkrywam ludzi, którzy pragną odczuwać swoje istnienie. Zdjęcia z projektu "Przewidoczni" są zapisem spostrzeżeń, próbą analizy sensu tego co robimy, jak funkcjonujemy w systemie. Zastanawiałem się wielokrotnie czy życiowe czynności, które wykonuję codziennie mają sens. Dlaczego gesty, słowa mają oznaczać to co została zapisane w ich definicji? Co z tego co robimy jest pierwotnym instynktem a ile dodaliśmy w fazie rozwoju kulturowego?
  • zaproszenie

wstecz