Aktualności

Stronicowanie

 • To była żywa lekcja historii

  To była żywa lekcja historii

  2018.09.25

  W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury i Czytelnictwa gościliśmy niezwykłego gościa, uczestnika Powstania Warszawskiego, autora kilkunastu książek o tematyce powstańczej, okupacji hitlerowskiej i Warszawie, pana Juliusza Kuleszę.

 • "Małe zbrodnie małżeńskie" w CKiCz w serocku

  "Małe zbrodnie małżeńskie" w CKiCz w Serocku

  2018.09.24

  W niedzielę 23 października od współpracy z Teatrem Mazowieckim rozpoczęliśmy tegoroczny cykl Wieczorów w Teatrze współpracą z Teatrem Mazowieckim. Jako pierwszy spektakl  zaproponowaliśmy  pt. „Małe Zbrodnie Małżeńskie” Erica-Emmanuela Schmit w reż. Marka Pasiecznego.

 • Święto Darów Ziemi

  Święto Darów Ziemi

  2018.09.10

  Wrześniowe Święto Darów Ziemi, tradycyjnie organizowane w Woli Kiełpińskiej, dla serockich gospodarzy, rolników i sadowników, to święto dziękczynienia – za urodzajne plony i owocne zbiory. Dla mieszkańców i sympatyków Serocka to przedsięwzięcie podsumowujące lato.

 • "Przedwiośnie" na głosy w ramach Nardowego Czytania

  "Przedwiośnie" na głosy w ramach Nardowego Czytania

  2018.09.07

  W piątkowe popołudnie na serockim rynku odczytano  fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. To kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie...

 • Serock Miasto Tajemnic

  Serockie tajemnice wyjaśnione, czyli o Językowej Grze Miejskiej słów kilka

  2018.09.03

  Słońce świeci coraz niżej, dni są coraz krótsze - przyszedł więc czas pożegnania lata. Jakiż sposób byłby na to lepszy, niż radosna rywalizacja w pięknych okolicznościach przyrody i słonecznej pogody. W niedzielę 2 września o godzinie 13:00 odbyła się językowa gra miejska pod nazwą "Serock - Miasto Tajemnic".

 • Uczciliśmy wybuch II wojny światowej i rocznicę porozumień sierpniowych.

  Uczciliśmy wybuch II wojny światowej i rocznicę porozumień sierpniowych.

  2018.09.03

  31 sierpnia spotkaliśmy się na serockim rynku, aby przypomnieć rocznice agresji Niemiec (1 września) i Związku Radzieckiego (17 września) na Polskę oraz rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, które otworzyły drogę do Wolności. 

 • Warsztaty "Sztuka prezentacji czy prezentacja na sztukę"

  Warsztaty "Sztuka prezentacji czy prezentacja na sztukę"

  2018.08.31

  Jak stworzyć nieszablonową, zapadająca w pamięci prezentację? Jak poradzić sobie ze stresem? Jak zbudować ciekawą narrację? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała w dniu wczorajszym pani Inez Powierża.

 • Zaśpiewali i zatańczyli na chwałę Niepodległej

  Zaśpiewali i zatańczyli na chwałę Niepodległej

  2018.08.28

  Zaśpiewali i zatańczyli na chwałę Niepodległej

 • Warsztaty zielarskie

  Warsztaty zielarskie

  2018.08.24

  O praktyce z rozpoznawania roślin o zasadzie ich zbioru oraz przechowywania ziół opowiedziała nam na czwartkowych warsztatach zielarka
  i fitoterapeutka - Agnieszka Marianna Malinowska.

 • Zegrzyński festyn z okazji Święta Wojska Polskiego

  Zegrzyński festyn z okazji Święta Wojska Polskiego

  2018.08.16

  Uczestników wtorkowego festynu w Zegrzu, przywitali w imieniu organizatorów oraz złożyli życzenia dla żołnierzy i pracowników cywilnych Wojska Polskiego – prowadzący Grzegorz Ostrowski oraz Dyrektor CKiCz w Serocku - Renata Mulik. 

Stronicowanie

drukuj całą stronę

Powrót do topu strony