W kręgu poetyckich uniesień.

W piątek 9 lutego 2018 roku w Bibliotece w Serocku spotkało się grono osób, którym nieobce są wzruszenia liryczne. Część z nich próbuje tworzyć coś własnego, inni lubią przysłuchiwać się z zaciekawieniem opowieściom tych, którym dane jest „ubrać w słowa” nurtujące ich w głębi duszy przeżycia i uczucia.

W takiej atmosferze zainaugurowano działalność Klubu Miłośników Poezji w Bibliotece w Serocku. Zebranych przywitał Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Tomasz Gęsikowski, życząc, by inicjatywa rozszerzała się o coraz to nowych pasjonatów twórczości poetyckiej.

Następny wieczór z poezją odbędzie się w Klubie Aktywności Społecznej w Serocku przy ul. Kościuszki 8A w piątek 16 marca o godzinie 17.

Wieczór w Teatrze "Za rok o tej samej porze''

18 lutego sala CKiCz w Serocku wypełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą organizowanego po raz kolejny Wieczoru w Teatrze. Na  zaproszenie Dyrektora  Tomasza Gęsikowskiego  na deskach sceny zagościła sztuka pt. „Za rok o tej samej porze ‘‘, w której główne role zagrali Olga Bończyk i Piotr Gąsowski w towarzystwie Zbigniewa  Kozłowskiego.

 Sztuka kanadyjskiego dramatopisarza Bernarda Slade`a z 1975 roku nie schodzi ze scen teatralnych na całym świecie, a Polsce nieprzerwanie  od lat 80-tych. Spektakl jest dobrym materiałem na kameralny spektakl, stwarza możliwość zbudowania ciekawych postaci a przy tym zjednuje „zwyczajnością”.

Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza zaczyna się efektownie: publiczność wchodzi do sali, na scenie w półmroku widzimy pokój w pensjonacie i łóżko z potarganą pościelą, a w nim Doris( w roli Olga Bończyk) - gospodynię domową , mężatkę i matkę  trojga dzieci z Oakland oraz pośpiesznie ubierającego się  George`a ( Piotr Gąsowski) - żonatego  księgowego z New Jersey. Ona to człowiek sukcesu, jej mąż okazuje się nieudacznikiem. On bywa zmęczony domem i dziećmi, jego żona coraz bardziej przypomina pozbawioną fantazji perfekcyjną panią domu.  Spotykają się przypadkowo i zakochują  się w sobie, jednak w pewnym momencie z jakiś przyczyn nie zdecydowali się być ze sobą w pełni . Para dogaduje się tak dobrze, że postanawiają spotkać się za rok o tej samej porze w tym samym miejscu, a później jeszcze raz i jeszcze raz.  I tak przez kilkadziesiąt lat, a nam przyszło z perspektywy widza śledzić ten romans. Obserwowaliśmy, jakie zmiany zachodzą w życiorysach bohaterów i jak wzajemnie uczestniczą w swoich niedolach, mimo, że widują się tylko raz do roku. Może lepiej smakuje to, co mamy tylko od czasu do czasu? Czy widując się raz w roku można stworzyć prawdziwą relację miłosną? Historia Doris i George`a wskazuje na to że i owszem.

W przerwie zaprosiliśmy widzów do bufetu teatralnego na kawę, herbatę i zimne napoje, które serwował nasz Partner - Restauracja Złoty Lin.

Tym spektaklem żegna się z Państwem dyrektor Tomasz Gęsikowski, dziękując za stałą obecność  na wszystkich wydarzeniach kulturalnych.

Tam pewnie nigdy nie dotrę - chyba, że z książkami Jacka Pałkiewicza.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku cyklicznie zaprasza ciekawe osobistości, aby porozmawiać o książkach ich autorach czy bohaterach. Tym razem, w czwartek 22 lutego, w ramach cyklu „Spotkania z książką”, gościliśmy Jacka Pałkiewicza, słynnego podróżnika, reportera i trenera survivalu.

Podczas prezentacji zdjęciowej podróżnik opowiedział o swoich historiach z przeróżnych zakątków świata. Mogliśmy usłyszeć o serii wielkich wypraw i niezwykłych wędrówkach wzdłuż źródła Amazonki czy wyprawie po Atlantyku w pojedynkę.

Ach, gdzież on nie był... pustynie, dżungle, bieguny zimna i ciepła, rwące rzeki, oceany, niebotyczne góry. Eksplorator to nie tylko podróżnik - szuka białych plam na naszym globie. Odbył podróże, w których bez przerwy sprawdzał samego siebie. Nie raz... zmagał się z siłami natury.

W drugiej części spotkania Pan Jacek opowiedział jak zrodził się pomysł napisania ostatniej książki  "Dubaj. Prawdziwe oblicze”. Podczas wspólnych wakacji z żoną, zapomniał o rocznicy ślubu, a na kolejną obiecał jej miesiąc w podróży właśnie do Dubaju. Warunki pobytu w Emiratach odbiegają od tych, do których globtroter był przyzwyczajony, ale pławienie się w luksusie, było wyrazem kompromisu i miłości do Lindy. Za chwilę jednak uczestnicy spotkania doświadczyli wielkiego kontrastu. Za kulisami widoczne są: brak swobód obywatelskich, represje i niewolnicze warunki pracy najemnych robotników - mówił Jacek Pałkiewicz, a na dowód pokazał liczne zdjęcia.

Jacek Pałkiewicz to interesujący i charyzmatyczny człowiek, który na uczestnikach spotkania zrobił wrażenie. Po zakończeniu prezentacji posypało się wiele pytań. Uczestników nurtowały problemy związane z podróżami:  Jak się do niej dobrze przygotować? , a także: Gdzie jeszcze najbardziej chciał by się udać?.  Chyba nie ma takiego miejsca. Nic nie odkładam na później. Teraz zostały mi miejsca, które mógłbym zobaczyć - żartował Pan Jacek.

Na zakończenie był również czas na zakup książek, autografy i wspólne zdjęcia. Miło było patrzeć jak na koniec spotkania do naszego gościa podchodzili także najmłodsi.

Jedna z książek zadedykował czytelnikom Biblioteki w Serocku i można już ją wypożyczać, do czego serdecznie zachęcamy.

Na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkania z książką” zapraszamy już 14 marca. Naszym gościem tym razem będzie aktor Marcin Rychcik, autor biografii Romana Wilhelmiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Serock do udziału
w Gminnym Konkursie Plastycznym "Motyw Wielkanocny".

Pamiętajmy o młodych bohaterach Drugiej Konspiracji

W czwartek 1 marca 2018 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
dr Artur Bojarski przedstawił licznie zgromadzonej młodzieży prelekcję multimedialną „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”. Na wstępie prelegent podkreślił, że w roku 1945, mimo zakończonej wojny z Niemcami, w Polsce lasy były pełne uzbrojonych pododdziałów poakowskich, stawiających bardzo twardy opór próbom zniewolenia społeczeństwa przez władze prosowieckie. Szczególną uwagę poświęcił historyk gimnazjalistom, pochodzącym z naszych okolic, tworzącym struktury konspiracyjne w Legionowie i w Pułtusku. Henrykowi Zwalińskiemu, który związany był z legendarną grupą partyzancką po 1945 roku. Wspomniał także serocczanina Artura Maciejewskiego
z inicjatywy którego powstała młodzieżowa Grupa Operacyjna AK, zachęcając do korzystania z opracowań dr. Sławomira Jakubczaka. Z kolei legionowianin Marian Krawieczyński zorganizował Organizację Młodzieżową AK „Przyszłość Polski”.

Dr Bojarski opisał okrutny los młodych konspiratorów w katowni Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa na warszawskiej Pradze, przy ul. Sierakowskiego.

Prelekcję zakończyła prezentacja odręcznego listu Mariana Krawieczyńskiego, w którym pisał: „Dumny jestem i cieszę się, że dane było walczyć o Wolną Polskę”.

Spotkanie w Sali Widowiskowej było kolejnym, organizowanym w Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Serocku, przedsięwzięciem edukacyjnym z serii „Spotkanie z historią”.

 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01

"Święta polskie" według Kabaretu Jurki

W niedzielny wieczór do CKiCz w Serocku zawitał kabaret JURKI. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z dobrym tekstem i dużą dawką improwizacji.

JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.

Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy, a nawet i żon. Warto świętować, bo zawsze możemy się czegoś nauczyć. Jak zrobić orła w śmietanie? O czym rozmawiać nad grobem? I co robi ninja w jasełkach? Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie.

„Święta polskie” - to najnowszy program kabaretu JURKI. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki. Kabaret Jurki to jeden z filarów tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z kultowego serialu improwizowanego Spadkobiercy (Agnieszka "Marylka" Litwin Sobańska w roli Harriet oraz Znany Wojtek Kamiński w roli Kena).Czwórka scenicznych indywidualności,od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Kabaret Jurki czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Artyści tego kabaretu lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu - na scenie przeplatają się skecze, pełne najróżniejszych bohaterów i szaleńczych zwrotów akcji, komiczne piosenki, monologi, a także elementy improwizacji.

To była naprawdę dobra zabawa. Czekamy z niecierpliwością na kolejny ich program.

 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04

41. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

15 marca 2018r. godz. 10.00  odbędą się gminne eliminacje 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. W Konkursie biorą udział uczniowie klas 0 – VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum.

Wszystkich uczestników prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej  przed godz. 10.00

Wręczenie nagród oraz dyplomów laureata odbędzie się na zakończenie po przesłuchaniu wszystkich uczestników.

Kolejność prezentacji ..

 

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Dawniej goździki i rajstopy, dzisiaj tulipan, czekoladki czy intrygujący upominek.

8 Marca, Dzień Kobiet to nie tylko okazja aby obdarować kobietę wyjątkowym prezentem, ale również idealna forma wyrażenia wdzięczności, szacunku oraz  uwielbienia.

Już jak co roku Burmistrz Miasta i Gminy Serock oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zaprosiło mieszkanki miasta
i gminy na niezwykły koncert z okazji Dnia Kobiet, na który Panie odpowiedziały liczną obecnością.

Z tej okazji Wice Burmistrz Miasta i Gminy pan Józef Zając złożyć życzenia wszystkim Paniom oraz wręczył kwiaty wybrance 
z publiczności, zapowiadając iż każda pani poczuje się tego wieczoru wyjątkowo i nie wyjdzie bez pachnącej niespodzianki.

Tym razem na serockiej scenie zagościła Anna Żebrowska, która w piosenkach Anny Jantar oraz Ireny Jarockie przeniosła nas do lat 70, 80. Usłyszeliśmy takie szlagiery jak: „Odpływają kawiarenki”, „Staruszek świat”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Niech tańczą nasze serca”.

Pani Ania śpiewa od dzieciństwa, jako 11-latka  postanowiła, że ze swoją muzyczną pasją zwiąże się na całe życie i jest temu wierna po dziś dzień. Dziennikarka  Maria Szabłowska w wywiadzie dla Super Expresu powiedziała: „skoro ludzie przychodzą na koncerty Anny Żebrowskiej, to znaczy, że są one potrzebne”.

Piosenkarka swoimi występami poprzedzała koncerty takich gwiazd jak: Violetta Villas, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz,  Budka Suflera, Czerwone Gitary. Jej autorskie utwory były prezentowane na antenie Polskiego Radia Wrocław. Aktualnie Annę Żebrowską można usłyszeć w cotygodniowej audycji I Programu Polskiego Radia „Noc z Jedynką” prowadzonej przez Kazimierza Kowalskiego.

Pani Ania swoim uroczo – delikatnym, wręcz słowikowym śpiewem porwała publiczność i zachęciła do wspólnego świętowania.
Nasz gość z delikatnością motyla jak w tej piosence „Motylem jestem” poruszała się po scenie.

 To był przepiękny widok i radość widzieć tyle uśmiechniętych twarzy naszych drogich Pań.

Dziękujemy za tak miłą inicjatywę organizatorów. Pamiętajmy! Kobiety są pięknem i miłością, darem bez którego mężczyzna nie może istnieć, o czym mówi polskie przysłowie:

 „Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da.”

Zapraszamy Państwa na najbliższe wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Już w najbliższą środę odbędzie się spotkanie z Marcinem Rychcikiem, spotkanie biograficzne o Romanie Wilhelmi. Do zobaczenia w Klubie Aktywności Społecznej 14 marca o godz. 18:00.

 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet

Gminne Elimninacje 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

W dniu 15.03.2018r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się Gminne Eliminacje  41. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Uczestników tegorocznego konkursu przywitała Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa -  Pani Renata Mulik gratulując uczestnikom z dotarcia do etapu gminnego, co jest już nagrodą sama w sobie. Życzyła uczestnikom szczęścia podczas prezentacji.

W tegorocznym Jury zasiedli aktorzy prof. dr hab. Stanisław Górka, Izabella Bukowska-Chądzyńska oraz Tomasz Gęsikowski. Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, każdy uczestnik wraz z gratulacjami otrzymał dyplom, słodkości  i zakładkę do książki. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe i dyplomy oraz na zakończenie spotkania cenne wskazówki od Jurorów do dalszych prezentacji. Natomiast osoby przygotowujące dzieci i młodzież otrzymały od Pani dyrektor specjalne podziękowania także w formie dyplomów. Cenne merytoryczne uwagi Jurorów, zaowocują w przyszłości możliwością  jeszcze lepszych prezentacji podopiecznych.

 

Protokół z obrad Jury

W dniu 15.03.2018r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się Gminne Eliminacje
 41. Konkursy Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.
              Do etapu gminnego zgłoszono 20 osób z placówek Oświatowo Wychowawczych Miasta i Gminy Serock.

Komisja w składzie:

 1. prof. dr hab. Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, producent, reżyser, pedagog, nauczyciel emisji głosu - przewodniczący Jury
 2. Izabella Bukowska – ChądzyńskaAbsolwentka warszawskiej PWST. Aktorka teatralna, filmowa  - członek Jury
 3. Tomasz Gęsikowski  - Absolwent warszawskiej PWST.  Aktor teatralny i filmowy, reżyser - członek Jury

po przesłuchaniu wszystkich uczestników, Jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

 

W kategorii szkoła podstawowa, kl. I-III

Laureat
Julia Kaczyńska , kl. II Szkoły Podstawowej Im. Witolda Zglenickiego z Woli Kiełpińskiej  
z wierszem Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”;

Laureat
Aleksandra Żurawska, kl. III  Szkoły Podstawowej Im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie z wierszem Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”;

 

W kategorii szkoła podstawowa, kl. IV-VI

Laureat

Jakub Kołak, kl. VI Szkoły Podstawowej  im. Wojska Polskiego w Zegrzu
z wierszami: Jana Brzechwy „Bunt anioła”, Artura Oppmana „Orlątko”;


Laureat

Wiktor Jasiński, kl. V Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego
z wierszami:  Ludwika Jerzego Kerna „Osioł i lustro”, Jonasza Kofty „Trzeba marzyć”;

 

W kategorii szkoła podstawowa kl. VII-VIII i gimnazjum

Laureat

Natalia Topczewska, kl. II  Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku

z wierszami: Bolesława Leśmiana „We śnie”,  Stanisława Barańczaka „ Drogi kąciku porad”;


Laureat

Katarzyna Sukiennik, kl. III Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku

z wierszami: Ewy Lipskiej „ Coś musiało się stać”,  Andrzeja Kotańskiego „Mój stan jest stabilny” ;

 Ponadto przyznano wyróżnienia i nagrody specjalne:

Lena Wasążnik, kl. II ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu
za recytacje wiersza Wandy Chotomskiej „Kurcze Blade”;
Małgorzata Ulatowska, kl. V ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku
za recytacje wierszy: Danuty Wawiłow „Daktyle”, Michała Błażejewskiego „Chodziła Matka Boska po świecie”;
Melania Aniszewska, kl. IV ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu za recytacje wierszy: Danuta Wawiłow  „Rupaki”, Joanna Kulmowa „Nie wyrastaj z marzeń”;
Marta Trawczyńska, kl. VII ze Szkoły  Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie za recytacje wierszy: Mieczysław Braun „ Uchodźcy”, Joanna Kulmowa „Nie wyrastaj z marzeń”;

 

Na tym protokół zakończono

Marcin Rychcik o Romanie Wilhelmim z cyklu Spotkanie z Autorem

W dniu 14 marca w ramach cyklu spotkań autorskich  mieliśmy zaszczyt gościć - MARCINA RYCHCIKA - wyjątkowo uzdolnionego aktora oraz muzyka, jak również, co tego dnia było najważniejsze - autora biografii  Romana Wilhelmiego. Marcin Rychcik debiutował w musicalu Metro. Szerszej publiczności znany jest z roli Jima Morrisona, którą grał do niedawna w Teatrze Rampa w Warszawie. Oprócz swojej pasji aktorskiej realizuje się również jako muzyk, śpiewając w zespołach rockowych Talath Dirnen oraz The Ball.

Podczas spotkania opowiadał głównie o trudach związanych z podjęciem się wyzwania stworzenia biografii ikony polskiego kina i teatru, którego sam osobiście nigdy nie poznał.

Jak sam zaznaczył - znajomi mieli wątpliwości czy da radę napisać  pracę o tak kontrowersyjnym artyście. Przecież jest tyle świetnych osób, legend o których mógłby  napisać, nie musząc się tak starać, wyszukiwać, gdyż wszystko podane jest na tacy, wystarczy tylko wyciągnąć rękę. Jednak wyjątkowy talent i niezapomniane kreacje aktorskie, takie jak Stanisław Anioł, Nikodem Dyzma czy Olgierd Jarosz w filmie Czterej Pancerni i Pies, sprawiły, że nie wyobrażał sobie innego tematu swojej pracy magisterskiej na wydziale filologii polskiej U.W., która dała początek wydanej w 2004 roku książki pt. „Roman Wilhelmi. I tak będę wielki”. Nie spoczywając na laurach i szukając nowych faktów z życia Romana Wilhelmiego w 2015r. pojawiło się drugie wydanie książki, w której autorowi udało się pokazać wyjątkową postać bez zbędnych upiększeń.

Roman Wilhelmi gdyby żył, byłby dzisiaj laureatem wszelkich możliwych nagród, postacią szalenie medialną. Dzisiaj czułby się jak ryba w wodzie. Miał szeroki gest. Kiedy wszyscy przeliczali pieniądze, on je wydawał. Nie kalkulował, chciał żyć, żyć, żyć. To straszna niesprawiedliwość, że los go zabrał. Miał poczucie nieśmiertelności. Przy swoim ogromnym temperamencie nie wkalkulował tego, że można umrzeć. Mawiał: „ I tak będę wielki”.

Było nam bardzo miło gościć tak wybitnego aktora, a przede wszystkim  wspaniałego pisarza, a i muzyka, po prostu wszechstronnie uzdolnionego człowieka.

Dziękujemy serdecznie autorowi, ale i publiczności którą mogliśmy gościć. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach autorskich.

 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem

Wieczór poezji w Serocku

W piątek 16 marca 2018 roku z inicjatywy Klubu Miłośników Poezji odbyło się kolejne spotkanie poświęcone utworom lirycznym poetów rosyjskich. Uczestnicy marcowego wieczoru poezji deklamowali wiersze m. in. Michaiła Lermontowa, Osipa Mandelsztama, Aleksandra Puszkina i Anny Achmatowej. W języku rosyjskim słuchano znakomitych recytacji Pani Elżbiety Galuhn. Te same utwory deklamowano również w tłumaczeniach na język polski. W przypadku liryku „Skrzypek Hercowicz” Osipa Mandelsztama można było również wysłuchać z nagrania adaptacji wokalnej Ewy Demarczyk. Podczas wieczoru niektórzy z jego uczestników zaprezentowali własne próby twórczości poetyckiej.

Następny wieczór z poezją, na który zaprasza CKiCz w Serocku odbędzie się w siedzibie Klubu Aktywności Społecznej w Serocku przy, ul. Kościuszki 8A w piątek 20 kwietnia 2018 roku
o godzinie 17.00. Z racji przypadającej w kwietniu kolejnej rocznicy katyńskiej miłośnicy poezji zadumają się nad utworami, poświęconymi pamięci o Katyniu.

 • Wieczór poezji w Serocku
 • Wieczór poezji w Serocku
 • Wieczór poezji w Serocku

Gminny Konkurs plastyczny pt. „Motyw Wielkanocny" rozstrzygnięcie konkursu

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej gminnego konkursu plastycznego pt. „Motyw Wielkanocny”. Jego organizatorem, jak co roku, było Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Wyeksponowane w serockim ratuszu dzieła przedszkolaków i uczniów szkół z terenu gminy budzą zachwyt swą pomysłowością i precyzją wykonania.

 

Rozdanie nagród odbędzie się w dn. 28.03.2018r. o godz. 14.30 w serockim Ratuszu.

 

PROTOKÓŁ

 

W dniu 20.03.2018r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „MOTYW  WIELKANOCNY”

Do konkursu nadesłano 80 prac z placówek wychowawczo – oświatowych z terenu Miasta i Gminy Serock.

 

Jury w składzie:

 1. Prof. ASP dr hab. Anna Sławkowska - Rode –wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -Przewodnicząca Jury.
 2. Monika Parzonko - Instruktor ds. Kultury w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek Jury.
 3. Renata Mulik – Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek jury. 

Po dokładnym obejrzeniu prac i uwzględnieniu regulaminu konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom prac w kategoriach:

od 3 do 5 r.ż.

 1. Jaś Szczepańczyk –Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Zlata Apanasenko -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 3. Ula Suska  - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej         

Wyróżnienia:

                         Olimpia Suska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

od 6 do 8 r.ż.

 1. Igor Kosewski - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Dominika Kopczyńska- Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Karczmarczyk -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

              Nina Stańczak -  Szkoła Podstawowa w Serocku

              Szymon Litkie  -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

              Alan Bettin - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

              Anna Siarkowska  -  Szkoła Podstawowa w Serocku

od 9 do 11 r.ż.

 1. Paulina Kochanowska – Szkoła Podstawowa w Zegrzu
 2. Oliwia Makowska  - Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Tkaczyk - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

             Marta Piórkowska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

             Karolina Płochocka – Szkoła Podstawowa w Zegrzu

             Zofia Mioduszewska – Szkoła Podstawowa  w Jadwisinie                   

od 12 do 16 r.ż.

 1. Jakub Cielenkiewicz – Szkoła Podstawowa w Serocku
 2. Anna Krajewska  - Szkoła Podstawowa w Jadwisinie
 3. Paulina Brzostek -  Szkoła Podstawowa w Zegrzu

Wyróżnienie:

         Aleksandra Fredlik – Szkoła Podstawowa w Serocku

            Karolina Smykla  - Szkoła Podstawowa w Serocku

 


 

 • Ocena prac Jury
 • Ocena prac Jury
 • Ocena prac Jury
 • Ocena prac Jury

Wręczyliśmy nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego "Motyw Wielkanocny"

W dniu 28.03.2018r, w serockim ratuszu, zastępca burmistrza Pan Józef Zając, w towarzystwie dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Pani Renaty Mulik, wręczyli nagrody  i dyplomy laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Motyw Wielkanocny”. Na konkurs nadesłano 80 prac z placówek wychowawczo – oświatowych z terenu Miasta i Gminy Serock.

Jury w składzie:

 1. Prof. ASP dr hab. Anna Sławkowska - Rode –wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -Przewodnicząca Jury.
 2. Monika Parzonko - Instruktor ds. Kultury w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek Jury.
 3. Renata Mulik – Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek jury. 

Po dokładnym obejrzeniu prac i uwzględnieniu regulaminu konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom prac w kategoriach:

od 3 do 5 r.ż.

 1. Jaś Szczepańczyk –Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Zlata Apanasenko -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 3. Ula Suska  - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej         

Wyróżnienia:

                         Olimpia Suska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

od 6 do 8 r.ż.

 1. Igor Kosewski - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Dominika Kopczyńska- Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Karczmarczyk -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

              Nina Stańczak -  Szkoła Podstawowa w Serocku
              Szymon Litkie  -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
              Alan Bettin - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
              Anna Siarkowska  -  Szkoła Podstawowa w Serocku

od 9 do 11 r.ż.

 1. Paulina Kochanowska – Szkoła Podstawowa w Zegrzu
 2. Oliwia Makowska  - Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Tkaczyk - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

             Marta Piórkowska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
             Karolina Płochocka – Szkoła Podstawowa w Zegrzu
             Zofia Mioduszewska – Szkoła Podstawowa  w Jadwisinie                   

od 12 do 16 r.ż.

 1. Jakub Cielenkiewicz – Szkoła Podstawowa w Serocku
 2. Anna Krajewska  - Szkoła Podstawowa w Jadwisinie
 3. Paulina Brzostek -  Szkoła Podstawowa w Zegrzu

Wyróżnienie:

         Aleksandra Fredlik – Szkoła Podstawowa w Serocku
         Karolina Smykla  - Szkoła Podstawowa w Serocku
 

Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy na wielkanocną wystawę do ratusza.

 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

Wiosenna przerwa świąteczna: od 29 marca do 3 kwietnia

Biblioteka czynna do piątku 30 marca

TERAPIA ŚMIECHEM

Śmiech i uśmiech to bramy i furtki, przez które do człowieka wkrada się wiele dobra." Christian Morgenstern

Śmiech ma zbawienny wpływ nie tylko na psychikę. Jak mawiają w zdrowym ciele zdrowy duch. Śmiech jest lekarstwem na wiele dolegliwości. Warto się śmiać i zarażać tym śmiechem innych. Jeżeli nasze życie pełne jest napięć i złych emocji terapia śmiechem jest wtedy najlepszym lekarstwem.

Na sobotnich warsztatach w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku gościliśmy wiele osób chcących poczuć uzdrawiające efekty śmiechu. Terapia śmiechem czyli Joga śmiechu to połączenie ćwiczeń wywołujących śmiech z ćwiczeniami oddechowymi, oklaskami, uzupełnione radosnymi okrzykami i na zakończenie ćwiczeniami relaksacyjnymi. To najprostszy rodzaj jogi, który nie wymaga specjalnego przygotowania ani dobrej kondycji fizycznej. Pozwala za to na wyzwolenie pozytywnej energii, bo śmiech na zawołanie, ma tak samo zbawienny wpływ na nasz organizm jak ten naturalny. Warsztaty te z niesamowitą energią i humorem  poprowadziła Karin Lesiak - trenerka jogi śmiechu. Uczestnicy wychodzili z zajęć uśmiechnięci i zadowoleni.

Dla tych którzy czują niedosyt, mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce będziecie mogli przyjąć kolejną dawkę śmiechu podczas cyklicznych warsztatów sesji jogi śmiechu.

 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem

Światowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia przypada rocznica urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, kiedy bardziej niż zwykle wspieramy czytanie najmłodszym i celebrowanie zwyczaju wspólnej lektury. Jest to szczególny dzień , więc nie mogło zabraknąć spotkania z naszymi najmłodszymi odbiorcami.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w dniu 7 kwietnia zaprosiło do naszej biblioteki najmłodszych na przygodę z książką. By móc przekroczyć próg naszej biblioteki ,przybyłym gościom zostały wręczone przepustki uprawniające do wejścia  w cudowny świat bajki.  – książki.

Oglądając pełne humoru rysunki, dzieci poznały zalety czytania, a my zdradziliśmy im tajemny „sposób na połykanie książek, nawet jeśli nie lubi się czytać”, co bardzo je rozbawiło.

Następnie przeczytaliśmy krótkie fragmenty i opowiedzieliśmy o wybranych przez nas książkach. Chcieliśmy, aby każde dziecko poczuło się WYJĄTKOWO i samo wybrało interesujący je tytuł. Książki, które najbardziej przypadły dzieciom do gustu to: „Idol. Maria Skłodowska-Curie”, „Ale auta – odjazdowe historie samochodowe”, „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”, „Bon czy ton – savoir-vivre dla dzieci” i to do nich wykonały, pracując w grupach, piękne kolaże. Najmłodsze dzieci pokolorowały obrazki  związane z treścią prezentowanych książek.

Po chwili relaksu, z wcześniej przygotowanych przez nas elementów, dzieci wykonały zakładki do książek w kształcie latawca z ruchomymi oczami.

Duże zainteresowanie wzbudziła książka „Gry i zabawy z dawnych lat”, z której nauczyliśmy się jak z guzika i sznurka wykonać świetną zabawkę, zwaną dawniej „fruczką” lub „bączkiem”.

Trwające dwie godziny spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Rozdaliśmy „magiczne ciasteczka” z przesłaniami dla czytelnika, z których dzieci najbardziej zapamiętały: „Nigdy nie zgubisz pilota do książki!”. Wszyscy zapewniali, że chętnie do naszej biblioteki wrócą. Mamy nadzieję, że dzieciaki polubią książki i czytanie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Seroccy bibliotekarze

 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci

Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach.

W czwartek 12 kwietnia 2018 roku w Sali Widowiskowej w Serocku zgromadziła się bardzo licznie młodzież z całej gminy, by wysłuchać prelekcji historyka wojskowości -  Erazma Domańskiego pt.  „ Martyrologia Polaków na Wschodzie. Serocczanie w Katyńskich Mogiłach”. Na wstępie prelegent podkreślił, że kwiecień jest miesiącem pamięci o martyrologii narodu polskiego, której jednym z symboli jest Katyń 1940. Ten rok na wschodnich ziemiach Polski był czasem mordów na jeńcach wojennych w lesie katyńskim, w katowniach NKWD w Twerze i w Charkowie  oraz rokiem czterech fal masowych deportacji obywateli Rzeczypospolitej do syberyjskich łagrów. Historyk przedstawił również sylwetki oficerów i policjantów, związanych z ziemią serocką i z garnizonem Zegrze, zamordowanych w miejscach straceń na terenach dzisiejszej Rosji i Ukrainy. Wykładowi towarzyszyła prezentacja multimedialna. Na jednym ze zdjęć  można było zobaczyć Ewę Degę, córkę porucznika rezerwy Ryszarda Urbańskiego, urodzonego w Jadwisinie, zamordowanego w Katyniu. Fotografię wykonano w Sali Widowiskowej w Serocku 13 kwietnia 2016 roku podczas prelekcji Erazma Domańskiego „Zbrodnia Katyńska w pamięci pokoleń Polaków i w upamiętnieniach lokalnych”.  Podtrzymywanie tradycji corocznych prelekcji katyńskich dla młodzieży jest ważne dla przypominania najmłodszym pokoleniom tragicznych losów Polaków na Wschodzie.

 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach

Obchody dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Polacy wielokrotnie przeżywali utratę wybitnych rodaków i być może dlatego dla naszego narodu tak ważna jest pamięć o tych, którzy zginęli.

W piątek na rynku serockim władze samorządowe, zaproszone delegacje, żołnierze i pracownicy wojska, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy Serock  zebrali się by wziąć udział w uroczystościach na Rynku.

Przed tradycyjnym katyńskim Apelem poległych z udziałem wojskowej asysty honorowej Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu wysłuchaliśmy wierszy w wykonaniu  serockich gimnazjalistek Natalii Topczewskiej oraz Katarzyny Sukiennik. Tegoroczną uroczystość poprowadził (aktor, reżyser) prof. Stanisław Górka, który m.in. przypomniał jak wielu Katyńczyków pochodziło z Serocka. W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wiele grup. Wartę honorową razem z żołnierzami pełnili harcerze z 13 Wodnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej HORN. Ze sztandarami pojawili się przedstawiciele Rady Miasta, CSŁiI w Zegrzu, Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół z terenu MiG Serock oraz szczególni goście tego dnia – przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych

Pod tablicą Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę zostały złożone kwiaty i znicze.

Za udział w tym szczególnym przedsięwzięciu podziękował wszystkim zebranym Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Sylwester Sokolnicki, podkreślając jednocześnie, jak ważna jest pamięć o historii naszego narodu w tym szczególnym dla Polaków roku – obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik

Przegląd Form Teatralnych za nami

„Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, o ile grać ją z artyzmem i nie brać zbyt poważnie.”                                                                           

Bolesław Prus – „Lalka”

       W minioną sobotę 21 kwietnia na scenie Centrum Kultury i Czytelnictwa zaprezentowały się amatorskie grupy teatralne
z terenu Miasta i Gminy Serock.

Wszystkich przybyłych uczestników, opiekunów, gości oraz Jury przywitała serdecznie i z uśmiechem pani Renata Mulik Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa.
 

            Przed publicznością oraz  komisją konkursową w składzie Magdalena Warzecha (przewodnicząca jury), Betina Dubiel, Sebastian Słomiński, w trzech Blokach zaprezentowały się kolejno: grupy przedszkolne z Serocka i Woli Kiełpińskiej, Grupa Teatralna „Mary – Czary”, „Nowocześni.pl” z Woli Kiełpińskiej oraz Koło Teatralne ze Szkoły w Jadwisinie. Jako ostatnie zobaczyliśmy dziecięce grupy teatralne z Woli Kiełpińskiej oraz podopiecznych Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Swój debiut na Serockiej scenie miała grupa teatralna seniorów z CKiCZ, która pod okiem opiekuna pani Joanny Mądry odegrała spektakl „Kobieta Pryncypialna”.

Jury z wielkim zaangażowaniem wsłuchiwało się w artystyczne prezentacje, które bardzo często wywoływały szczere i żywiołowe reakcje  nie tylko zgromadzonych na Sali, ale samej Komisji. Każdy z członków komisji udzielił cennych i konstruktywnych wskazówek młodym aktorom oraz ich opiekunom. Były również podziękowania za zaangażowanie w pracę z młodymi talentami oraz pasję, bez której nie da się nic stworzyć. Szczególną nagrodą dla wyróżnionych zespołów będzie występ podczas Pokazu Laureatów XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej 2018, który odbędzie się w maju tego roku.

Gratulujemy cudownego występu dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom. Życzymy aby z powodzeniem rozwijały swoje pasje i umiejętności aktorskie. 

Protokół z obrad Jury dostępny jest poniżej.

 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS

Prezentacje estradowe XVII PATS - 28 kwietnia, godz. 9.00

W sobotę 28 kwietnia od godz. 9.00 na scenie Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zaprezentują uczestnicy części estradowej 
XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock. 

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI FORM ESTRADOWYCH

Amatorskie zmagania estradowe

 

W ramach estradowej części XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Miasta i Gminy Serock, która odbyła się w dn. 28.04.2018r.

w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku swój dorobek artystyczny zaprezentowali wokaliści, instrumentaliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, wokalno-taneczne, taneczne oraz chóry i zespoły muzyczne z terenu Miasta i Gminy Serock.

 

Uczestników, opiekunów, gości oraz Jury przywitała serdecznie pani Renata Mulik Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz zastępca Burmistrza Pan Józef Zając.

Tegoroczne prezentacje oceniała Rada artystyczna w składzie: Marta Grzegorczyk, Michał Milowicz oraz Dariusz Skrzydlewski. Jury oceniało ogólny wyraz artystyczny, inicjatywę twórczą i pomysłowość, walory artystyczne, technikę wykonania oraz staranność prezentacji.

Wyłonieni laureaci zaprezentują się w najbliższym czasie na dużej scenie podczas festynu pn. „Wojciechowe Świętowanie” w dn. 26.05.2018r. na serockim rynku. 

Wszystkim, którzy wzięli udział w XVII Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock – bardzo dziękujemy.
Serdeczne podziękowania pragniemy również przekazać licznie zgromadzonej publiczności.

 

 

Protokół z obrad jury

XVII  Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock -

FORMY ESTRADOWE

 

28.04.2018r. Po obejrzeniu prezentacji  konkursowych, Jury w składzie:

Michał Milowicz (przewodniczący jury) – aktor filmowy, teatralny i musicalowy oraz wokalista.
 Obecnie aktor teatru Capitol.  

Marta Grzegorczyk (członek jury) – absolwentka wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, tancerka turniejowa i instruktorka specjalizującą się w tańcach latynoamerykańskich.  Instruktorka Studia Tańca CLOU.

Dariusz Skrzydlewski (członek jury ) - absolwent szkoły muzycznej, choreograf, założyciel zespołu tanecznego „Promyki”, Komisarz Regionu Centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF – (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

Przyznało nagrody w postaci  pokazu podczas części  artystycznej imprezy kulturalnej „ Wojciechowe Świętowanie” następującym wykonawcom:

Zespół Taneczny Alexia Dance Studio z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku:

                                - „Ptaki”

                                 - „Królowe mórz”.

Zespół taneczny „Sweat stars” z Samorządowego Przedszkola w Zegrzu

       - You`re the One that I want.

Ludowy Zespół Artystyczny „ Mały Serock” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

                      - „ Klapok”.

Zespół Tańca Towarzyskiego „Oktato” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

                      - „Perhaps”.

Zespół taneczny „ Modne Żyrafy” z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala  Hałabały  w Serocku

                     - „Zuzanna Żyrafa”.

Chór Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Serocku

                      -„Mały kanon”

                     - „Eko czacza”

                     - „Nasza kraina”.

Zespół Wokalno- instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Serocku

                      - „Świat to muzyka”

                      - „Zacznij od Bacha”

                      - „ Rytm i melodia”.

Dziecięcy Zespół Wokalny „Violinki” ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie

                       -„ Śmieszne grzybki”.

Katarzyna Kiraga

                        -„ Kolorowy wiatr”.

Katarzyna Lipska

                           - z innym repertuarem .

                                                                                                                   Na tym protokół zakończono

 

 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek.


We wtorek 8 maja 2018 r. przypadł 34. Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od 2004 roku rozpoczyna on także Tydzień Bibliotek w dniach 8 – 15 maja. Tradycyjnie książnice polskie organizują w tym czasie warsztaty i spotkania dla czytelników. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest : „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. W Bibliotece Serockiej na inaugurację Dni Bibliotek mali czytelnicy i ich rodzice spotkali się z reporterką i arabistką Zuzanną Pol. Motywem przewodnim wieczoru było pytanie : „Kim oni są, ci muzułmanie?”. Każdy z uczestników otrzymał bilecik z hasłem, dotyczącym ciekawostek, związanych z modą, dietą, życiem społecznym i rodzinnym muzułmanów. Autorka pierwszej w Polsce książki dla dzieci o tej egzotycznej tematyce, odpowiadała na wszystkie kwestie, odczytywane kolejno z karnecików, prezentując przy tym na ekranie odpowiednie materiały multimedialne. Nie zabrakło efektownego pokazu skomplikowanej czynności wiązania chusty przez muzułmankę, sugestywnych śpiewów muezinów czy wirujących w tańcu derwiszów. Zuzanna Pol wyjaśniała również nieznane powszechnie zawiłości islamu, dzięki czemu słuchacze zyskali rzetelną wiedzę, czyli najlepsze narzędzie do walki ze stereotypami na temat kultury i obyczajowości muzułmańskiej.

Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.

W dniach 9 – 10 maja 2018 roku gośćmi serockiej książnicy byli uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. Warsztaty edukacyjno – wychowawcze w ramach Tygodnia Bibliotek prowadziła Monika Skorykow, trenerka umiejętności społecznych i autorka bajek dla dzieci. Każda z czterech klas pierwszych przez godzinę pracowały w grupach nad rozszyfrowaniem uczuć i wartości, ukrytych w wierszowanych historyjkach o Poduszakach czyli podwórkowych zwierzętach i ich różnych zachowaniach.

Prowadząca warsztaty zapraszała dzieci do nazywania miłych lub niemiłych relacji. Podczas kolorowania postaci z bajek uczestnicy zajęć dyskutowali pod kierunkiem trenerki nad wyborem odpowiednich wzorów zachowań i nad sposobami unikania niewłaściwych.

Pani Monika dowiodła, że podczas zajmującej zabawy można  użyć dobrych zachowań od najwcześniejszych lat, a bajkowe stworki, umiejętnie wyeksponowane, wzbudzają u dzieci uczucia przyjaźni, zaufania i empatii, ułatwiając wzajemne zrozumienie i współdziałanie. 

 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.

Gminny Dzien Strażaka

 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka

Bieg z książką

W niedzielę 13 maja 2018 roku na serockim rynku odbył się VI Bieg Wojciechowy, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza odbyła się w ramach obchodów Święta Patrona Serocka – Świętego Wojciecha. Imprezą towarzyszącą obok  biegów:
dla dzieci, młodzieży, rodzinnego oraz głównego był III Bieg z Książką na dystansie 330 metrów organizowany przez Bibliotekę CKiCz
w Serocku. Od godziny 9.30 można było korzystać z naszego stoiska promocyjnego, na którym trwała akcja „Wędrująca Książka”.

Ideą tego przedsięwzięcia była możliwość zabrania ze sobą książki, znajdującej się na stoisku i przekazania jej  kolejnej osobie po przeczytaniu. Po południu rozpoczął się Bieg z Książką. Każdy uczestnik ustawił się na starcie, trzymając w ręku wybraną i  przyniesioną przez siebie książkę. Atmosfera, jaką stworzyli kibice na trasie biegu, zachęcała do zmagań
o jak najlepsze miejsce. Na mecie czekaliśmy na zwycięzcę, ale do końcowej oceny liczyły się również kreatywność, ciekawy ubiór
i oryginalny pomysł. W biegu brało udział czternaścioro miłośników książek.

A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce – Kacper Sienkiewicz

II miejsce – Mieszko Żaczkiewicz

III miejsce – Maciej Kwiatkowski.

W tym roku prawie wszyscy uczestnicy biegu wystąpili w pomysłowych przebraniach, co nas bardzo cieszy. Laureaci i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe i upominki.

 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką

Majowy Wieczór w Teatrze

Majowy Wieczór w Teatrze w CKiCZ w Serocku należał do amatorskich grup teatralnych -  laureatów XVII PATS Miasta i Gminy Serock. W sobotni wieczór  obejrzeliśmy wiele ciekawych spektakli:
„O wiośnie w lesie”   wykonaniu grupy 4-latków z ZS-P w Woli Kiełpińskiej, "Calineczka" w wykonaniu Grupy Teatralnej ze SP
w Jadwisinie, "W drzewie" w wykonaniu Grupy Teatralnej CKiCz w Serocku, „B jak Balladyna" w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Szpila” z ZS-P w Woli Kiełpińskiej oraz "Kobieta Pryncypialna" w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów z CKiCz w Serocku. Gościnnie wystąpiła młodzież z Grupy Teatralnej Remiza ze spektaklem pt. "Dziób w Dziób".

Podczas wieczoru były również podziękowania dla instruktorów za zaangażowanie w pracę z młodymi talentami, a  laureaci otrzymali talony, które wezmą udział w losowaniu nagród podczas Wojciechowego Świętowania w dn. 26 kwietnia.

Dziękujmy opiekunom grup artystycznych oraz aktorom za wspaniały wieczór. Nie wiemy jak Państwo, ale my nie możemy się już doczekać kolejnego sezonu i przyszłorocznych spektakli.

 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku

„Pod twoim wzrokiem, Matko (…) wyrasta moja miłość … .”

Pod twoim wzrokiem, Matko (…) wyrasta moja miłość … .”

      W maju – miesiącu symbolizującym miłość, z Dniem poświęconym Matce, spotkało się grono miłośników poezji. Piątkowy wieczór 18 maja 2018 roku upłynął zebranym w siedzibie Klubu Aktywności Społecznej w Serocku na czytaniu i słuchaniu lirycznych utworów, zarówno klasyków gatunku jak i własnych prób poetyckich. Na początek spotkania szczególnie wzruszająco wybrzmiała, odtworzona z YouTube, romantyczna piosenka „Mama” w wykonaniu czterech śpiewaków operowych z grupy wokalnej „Il Divo”. Następnie uczestnicy Majowego Wieczoru        z Poezją recytowali wiersze m.in.: Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Jerzego Lieberta, Józefa Czechowicza, Tadeusza Różewicza i sonety Szekspira. Na miano literackiej ciekawostki zapewne zasłużyła deklamacja liryku Królowej Elżbiety I „Gdym piękna była i młoda” w kongenialnym przekładzie Stanisława Barańczaka.

     Kolejny Wieczór z Poezją, tym razem poświęcony reminiscencjom literackim sobótkowej nocy, odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018 roku o godzinie 16,00 w siedzibie Klubu Aktywności Społecznej w Serocku, przy ul. Kościuszki 8 A.

Festyn z okazji Święta Patrona Serocka św. Wojciecha

Festyn z okazji Wojciechowego świętowania to najbardziej oczekiwana przez mieszkańców i sympatyków Serocka impreza z gminnego kalendarza imprez dlatego nawet ulewny deszcz nie przestraszył mieszkańców i gości. Od godziny 17.00 na scenie prezentowali się najmłodsi lokalni artyści, następnie zespół DEJW, Michał Milowicz (również prowadzący imprezę), artyści prezentujący swoją piosenkę "Serock 600" oraz gwiazda wieczoru - zespół ENEJ. 
Mimo niesprzyjającej aury funkcjonowały licznie odwiedzane stoiska promocyjne Urzędu Miasta i Gminy Serock, Starostwa Powiatowego w Legionowie, stragany stowarzyszeń i wojska. Powodzeniem cieszyły się również jak zwykle stoiska gastronomiczne.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Źródło: Referat KS UMiG w Serocku

DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU

 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU

„Komunikacja, czyli jak zrozumieć e-dzieci”

Kim jestem? Jakie są moje wartości? Jaką mam misję w życiu do spełnienia? Co chce dać/przekazać swoim  dzieciom, a czego oczekuję w zamian?

Na te i wiele innych kluczowych pytań szukaliśmy odpowiedzi 6 czerwca podczas warsztatów komunikacji dla rodziców  pt. „Komunikacja, czyli jak zrozumieć e-dzieci” organizowanych przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Warsztaty poprowadziły dwie niezwykłe matki, a zarazem świetne specjalistki: pani Monika Skorykow - specjalista ds. komunikacji, filolog medialny, trener Komunikacji Transformującej. Autor artykułów i felietonów do prasy branżowej oraz bajek edukacyjnych dla dzieci i pani Agata Kacprzak-Gazda - Certyfikowany coach, praktyk Mistrz NLP, która tworzy scenariusze rodzinnych gier systemowych, ukazując dzieciom i dorosłym wartości, w przełożeniu na zachowania, a co za tym idzie lepszą komunikację.

Praca w grupach skłoniła nie tylko do rozmowy na trudne tematy, ale dała poczucie, że nie tylko „Ja… Rodzic” mam trudności ze swoim dzieckiem.

Omówienie zagadnień: motywacja, autorytet, moja piramida wartości, oprócz ciekawej dyskusji przyniosły merytoryczne wnioski oraz możliwość refleksji nad własnym życiem i relacji z najbliższymi.

Wielki sercem Janusz Korczak kiedyś pouczał: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Mądrość Janusza Korczaka wyrażona w słowach niezwykle trafnie wpisuje się w przesłanie warsztatów, które przeżyliśmy i można je domknąć refleksją:  Rodzicu! pamiętaj jesteś przewodnikiem dla swojego dziecka… bądź też jego przyjacielem…

Zapraszamy do  dzielenia się swoimi odczuciami. Czekamy na komentarze.

 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji

III Wojciechowy Turniej Szachowy

W dniach 9 - 10 czerwca 2018r., w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbył się III Wojciechowy Turniej Szachowy.
W turnieju oprócz uczestników zajęć szachowych w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, wzięli udział zawodnicy
z podwarszawskich miejscowości.

Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał niezastąpiony Ryszard Królikowski – sędzia turnieju. Rywalizacja odbywała się
w systemie szwajcarskim,  w którym określono siedem rund. Pary przeciwników dobierano zależnie od wyników uzyskanych w poprzednich rundach. Od momentu rozpoczęcia do zakończenia turnieju każdej parze uczestników towarzyszyło nie tylko mnóstwo emocji, ale rodzinna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie nawzajem, a Pan Ryszard w przerwach udzielał cennych wskazówek.

Wzorem lat ubiegłych dyrektor CKiCZ pani Renata Mulik ufundowała nagrodę specjalną. Z wielką radością wręczyła
ją mieszkańcowi naszej Gminy Sebastianowi Trzcińskiemu. Sebastian nie tylko bierze czynny udział w zajęciach szachowych
w CKiCZ, ale swoją pasję rozwija w sąsiadujących klubach szachowych przez co odnosi coraz większe sukcesy.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa,
a zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Pan Ryszard z uśmiechem i dużą satysfakcją podziękował za dwa dni intensywnej pracy oraz pogratulował wysokiego poziomu III Wojciechowego Turnieju Szachowego.

Lista laureatów III Wojciechowego Turnieju:

I miejsce                     Paweł Olszewski

II miejsce                    Dariusz Wójcikiewicz

III miejsce                   Piotr Gil

IV miejsce                   Mariusz Syper

V miejsce                    Krzysztof Goźliński

VI miejsce                   Krzysztof Arbaszewski

Nagroda Specjalna    Sebastian Trzciński

 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy

Kolejny sukces Grupy Tanecznej "ALEXIA" z CKiCZ w Serocku.

Kolejny sukces Grupy Tanecznej z CKiCZ w Serocku. "Alexia" wytańczyła 4 miejsce na I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych w Warszawie. Gratulujemy

 • I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych
 • I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych
 • I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych

Koncert instrumentalny podopiecznych CKiCz

W dn. 13.06 uroczystym koncertem podsumowaliśmy sezon nauki gry na instrumentach podopiecznych Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za wytrwałą pracę na zajęciach oraz instruktorom Marzenie Pietkiewicz, Michałowi Jungowi oraz Aleksandrowi Kabacińskiemu za zaangażowanie.

Opowieść o historii i kulturze Lwowa

W czwartek 14 czerwca 2018 roku w Sali Widowiskowej w Serocku  młodzież z klas gimnazjalnych i licealnych przeniosła się w wyobraźni do Lwowa, miasta w dziejach niezwykłego. Profesor historii Stefan Ciara w swej barwnej opowieści nawiązał do założenia miasta przez ruskiego króla Daniela i jego syna Lwa, poprzez wieki istnienia w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, później w Austro-Węgrzech, a po odzyskaniu niepodległości ponownie w Rzeczpospolitej. Po drugiej wojnie światowej włączony do Związku Radzieckiego, obecnie należy Lwów do niepodległej Ukrainy. Przez kilka stuleci był jednak „zawsze wierny” Polsce. W roku stulecia odzyskania niepodległości warto pamiętać, że to właśnie Lwów uchodził za „kuźnię Polski Niepodległej”, tu bowiem Józef Piłsudski tworzył w latach 1908 -1914 zalążki Legionów – drużyny strzeleckie. Zmienne koleje dziejów Lwowa są widoczne w jego zabytkach. Rzeźby zdobiące gmach uniwersytetu nie symbolizują nauki, lecz władzę, gdyż przed stu laty mieścił się w nim sejm krajowy austro-węgierskiej Galicji. W dzisiejszej zaś cerkwi grekokatolickiej w czasach sowieckich urządzono muzeum ateizmu. O tych i wielu innych ciekawych faktach z zainteresowaniem słuchała zgromadzona młodzież.

Zakończenie sezonu tańca towarzyskiergo

Podsumowania i refleksji nadszedł czas!

W miniony czwartek 21 czerwca br., podczas uroczystego pokazu  zakończyliśmy rok nauki tańca towarzyskiego dzieci i młodzieży w CKiCZ w Serocku. Było pięknie,  wzruszająco, uroczyście i  wesoło. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością: rodzicami i dziadkami. Jednak nie był to tylko sprawdzian dla najmłodszych, ku radości dzieci,  rodzice zostali zaproszeni na parkiet do wspólnej zabawy. Gratulujemy dzieciom i młodzieży pięknej postawy oraz wytrwałej i ciężkiej pracy.  A pani Marcie dziękujemy za ogrom wykonanej pracy i  zaangażowanie. Do zobaczenia we wrześniu J  

 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego

Wianki na plaży w Serocku

23 czerwca na plaży miejskiej w Serocku odbyły się „Wianki”. Ta na stałe wpisana w serocki kalendarz impreza łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, nawiązuje do prastarych słowiańskich obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęła Renata Mulik – dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa, zapraszając do wzięcia udziału w  rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Wianek Nocy Świętojańskiej”. Wszystkie wianki były barwne i różnorodne, przygotowane ze świeżych kwiatów, ziół i drobnych dekoracji. Najpiękniejsze kompozycje zostały wyróżnione, a potem wszystkie - puszczone na wodę.
Jednocześnie na scenie rozpoczęły się występy artystyczne grup dzieci i młodzieży z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku m.in. Zespołu „Alexia”, Kantyczek, In Canto czy dziecięcej grupy jazzowo - baletowej. W kolejnych punktach programu zobaczyliśmy pokaz Miecza Japońskiego przygotowany przez Mirosława Bujko – pisarza i muzykologa oraz występ grupy SMS Skubianka.

Gdy Wianki spływały po Narwi przy muzyce wygrywanej na klarnecie i saksofonie, na scenie pojawili się niezwykli goście - Zespół Szantowy „Stara Kuźnia”. Grupa wykonuje szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie.  Zespół zaprezentował wiele hitów szantowych m.in. „Historie starego Sternika, co nie używał grzebyka”, „Pożegnanie z Liverpoolem” i wiele innych zachęcając do wspólnego śpiewu i zabawy.

W trakcie imprezy organizatorzy zaprosili do wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Bardzo dziękujemy Zakładom Mięsnym „SOMIANKA” za pomoc w organizacji ogniska w trakcie imprezy.

 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
Powrót do topu strony