Menu rwd

W kręgu poetyckich uniesień.

W piątek 9 lutego 2018 roku w Bibliotece w Serocku spotkało się grono osób, którym nieobce są wzruszenia liryczne. Część z nich próbuje tworzyć coś własnego, inni lubią przysłuchiwać się z zaciekawieniem opowieściom tych, którym dane jest „ubrać w słowa” nurtujące ich w głębi duszy przeżycia i uczucia.

W takiej atmosferze zainaugurowano działalność Klubu Miłośników Poezji w Bibliotece w Serocku. Zebranych przywitał Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Tomasz Gęsikowski, życząc, by inicjatywa rozszerzała się o coraz to nowych pasjonatów twórczości poetyckiej.

Następny wieczór z poezją odbędzie się w Klubie Aktywności Społecznej w Serocku przy ul. Kościuszki 8A w piątek 16 marca o godzinie 17.

Wieczór w Teatrze "Za rok o tej samej porze''

18 lutego sala CKiCz w Serocku wypełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą organizowanego po raz kolejny Wieczoru w Teatrze. Na  zaproszenie Dyrektora  Tomasza Gęsikowskiego  na deskach sceny zagościła sztuka pt. „Za rok o tej samej porze ‘‘, w której główne role zagrali Olga Bończyk i Piotr Gąsowski w towarzystwie Zbigniewa  Kozłowskiego.

 Sztuka kanadyjskiego dramatopisarza Bernarda Slade`a z 1975 roku nie schodzi ze scen teatralnych na całym świecie, a Polsce nieprzerwanie  od lat 80-tych. Spektakl jest dobrym materiałem na kameralny spektakl, stwarza możliwość zbudowania ciekawych postaci a przy tym zjednuje „zwyczajnością”.

Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza zaczyna się efektownie: publiczność wchodzi do sali, na scenie w półmroku widzimy pokój w pensjonacie i łóżko z potarganą pościelą, a w nim Doris( w roli Olga Bończyk) - gospodynię domową , mężatkę i matkę  trojga dzieci z Oakland oraz pośpiesznie ubierającego się  George`a ( Piotr Gąsowski) - żonatego  księgowego z New Jersey. Ona to człowiek sukcesu, jej mąż okazuje się nieudacznikiem. On bywa zmęczony domem i dziećmi, jego żona coraz bardziej przypomina pozbawioną fantazji perfekcyjną panią domu.  Spotykają się przypadkowo i zakochują  się w sobie, jednak w pewnym momencie z jakiś przyczyn nie zdecydowali się być ze sobą w pełni . Para dogaduje się tak dobrze, że postanawiają spotkać się za rok o tej samej porze w tym samym miejscu, a później jeszcze raz i jeszcze raz.  I tak przez kilkadziesiąt lat, a nam przyszło z perspektywy widza śledzić ten romans. Obserwowaliśmy, jakie zmiany zachodzą w życiorysach bohaterów i jak wzajemnie uczestniczą w swoich niedolach, mimo, że widują się tylko raz do roku. Może lepiej smakuje to, co mamy tylko od czasu do czasu? Czy widując się raz w roku można stworzyć prawdziwą relację miłosną? Historia Doris i George`a wskazuje na to że i owszem.

W przerwie zaprosiliśmy widzów do bufetu teatralnego na kawę, herbatę i zimne napoje, które serwował nasz Partner - Restauracja Złoty Lin.

Tym spektaklem żegna się z Państwem dyrektor Tomasz Gęsikowski, dziękując za stałą obecność  na wszystkich wydarzeniach kulturalnych.

Tam pewnie nigdy nie dotrę - chyba, że z książkami Jacka Pałkiewicza.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku cyklicznie zaprasza ciekawe osobistości, aby porozmawiać o książkach ich autorach czy bohaterach. Tym razem, w czwartek 22 lutego, w ramach cyklu „Spotkania z książką”, gościliśmy Jacka Pałkiewicza, słynnego podróżnika, reportera i trenera survivalu.

Podczas prezentacji zdjęciowej podróżnik opowiedział o swoich historiach z przeróżnych zakątków świata. Mogliśmy usłyszeć o serii wielkich wypraw i niezwykłych wędrówkach wzdłuż źródła Amazonki czy wyprawie po Atlantyku w pojedynkę.

Ach, gdzież on nie był... pustynie, dżungle, bieguny zimna i ciepła, rwące rzeki, oceany, niebotyczne góry. Eksplorator to nie tylko podróżnik - szuka białych plam na naszym globie. Odbył podróże, w których bez przerwy sprawdzał samego siebie. Nie raz... zmagał się z siłami natury.

W drugiej części spotkania Pan Jacek opowiedział jak zrodził się pomysł napisania ostatniej książki  "Dubaj. Prawdziwe oblicze”. Podczas wspólnych wakacji z żoną, zapomniał o rocznicy ślubu, a na kolejną obiecał jej miesiąc w podróży właśnie do Dubaju. Warunki pobytu w Emiratach odbiegają od tych, do których globtroter był przyzwyczajony, ale pławienie się w luksusie, było wyrazem kompromisu i miłości do Lindy. Za chwilę jednak uczestnicy spotkania doświadczyli wielkiego kontrastu. Za kulisami widoczne są: brak swobód obywatelskich, represje i niewolnicze warunki pracy najemnych robotników - mówił Jacek Pałkiewicz, a na dowód pokazał liczne zdjęcia.

Jacek Pałkiewicz to interesujący i charyzmatyczny człowiek, który na uczestnikach spotkania zrobił wrażenie. Po zakończeniu prezentacji posypało się wiele pytań. Uczestników nurtowały problemy związane z podróżami:  Jak się do niej dobrze przygotować? , a także: Gdzie jeszcze najbardziej chciał by się udać?.  Chyba nie ma takiego miejsca. Nic nie odkładam na później. Teraz zostały mi miejsca, które mógłbym zobaczyć - żartował Pan Jacek.

Na zakończenie był również czas na zakup książek, autografy i wspólne zdjęcia. Miło było patrzeć jak na koniec spotkania do naszego gościa podchodzili także najmłodsi.

Jedna z książek zadedykował czytelnikom Biblioteki w Serocku i można już ją wypożyczać, do czego serdecznie zachęcamy.

Na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkania z książką” zapraszamy już 14 marca. Naszym gościem tym razem będzie aktor Marcin Rychcik, autor biografii Romana Wilhelmiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Serock do udziału
w Gminnym Konkursie Plastycznym "Motyw Wielkanocny".

Pamiętajmy o młodych bohaterach Drugiej Konspiracji

W czwartek 1 marca 2018 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
dr Artur Bojarski przedstawił licznie zgromadzonej młodzieży prelekcję multimedialną „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”. Na wstępie prelegent podkreślił, że w roku 1945, mimo zakończonej wojny z Niemcami, w Polsce lasy były pełne uzbrojonych pododdziałów poakowskich, stawiających bardzo twardy opór próbom zniewolenia społeczeństwa przez władze prosowieckie. Szczególną uwagę poświęcił historyk gimnazjalistom, pochodzącym z naszych okolic, tworzącym struktury konspiracyjne w Legionowie i w Pułtusku. Henrykowi Zwalińskiemu, który związany był z legendarną grupą partyzancką po 1945 roku. Wspomniał także serocczanina Artura Maciejewskiego
z inicjatywy którego powstała młodzieżowa Grupa Operacyjna AK, zachęcając do korzystania z opracowań dr. Sławomira Jakubczaka. Z kolei legionowianin Marian Krawieczyński zorganizował Organizację Młodzieżową AK „Przyszłość Polski”.

Dr Bojarski opisał okrutny los młodych konspiratorów w katowni Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa na warszawskiej Pradze, przy ul. Sierakowskiego.

Prelekcję zakończyła prezentacja odręcznego listu Mariana Krawieczyńskiego, w którym pisał: „Dumny jestem i cieszę się, że dane było walczyć o Wolną Polskę”.

Spotkanie w Sali Widowiskowej było kolejnym, organizowanym w Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Serocku, przedsięwzięciem edukacyjnym z serii „Spotkanie z historią”.

 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01
 • Zdjęcia z prelekcji
  Zdjęcia z prelekcji multimedialnej dr Artura Bojarskiego „Między Legionowem a Pułtuskiem. Młodzi bohaterowie Drugiej Konspiracji”
  • autor: CKiCz, data: 2018-03-01

"Święta polskie" według Kabaretu Jurki

W niedzielny wieczór do CKiCz w Serocku zawitał kabaret JURKI. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z dobrym tekstem i dużą dawką improwizacji.

JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.

Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy, a nawet i żon. Warto świętować, bo zawsze możemy się czegoś nauczyć. Jak zrobić orła w śmietanie? O czym rozmawiać nad grobem? I co robi ninja w jasełkach? Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie.

„Święta polskie” - to najnowszy program kabaretu JURKI. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki. Kabaret Jurki to jeden z filarów tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z kultowego serialu improwizowanego Spadkobiercy (Agnieszka "Marylka" Litwin Sobańska w roli Harriet oraz Znany Wojtek Kamiński w roli Kena).Czwórka scenicznych indywidualności,od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Kabaret Jurki czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Artyści tego kabaretu lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu - na scenie przeplatają się skecze, pełne najróżniejszych bohaterów i szaleńczych zwrotów akcji, komiczne piosenki, monologi, a także elementy improwizacji.

To była naprawdę dobra zabawa. Czekamy z niecierpliwością na kolejny ich program.

 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04
 • Kabaret Jurki
  "Świeta Polskie" z Kabaretem Jurki
  • data: 2018-03-04

41. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

15 marca 2018r. godz. 10.00  odbędą się gminne eliminacje 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. W Konkursie biorą udział uczniowie klas 0 – VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum.

Wszystkich uczestników prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej  przed godz. 10.00

Wręczenie nagród oraz dyplomów laureata odbędzie się na zakończenie po przesłuchaniu wszystkich uczestników.

Kolejność prezentacji ..

 

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Dawniej goździki i rajstopy, dzisiaj tulipan, czekoladki czy intrygujący upominek.

8 Marca, Dzień Kobiet to nie tylko okazja aby obdarować kobietę wyjątkowym prezentem, ale również idealna forma wyrażenia wdzięczności, szacunku oraz  uwielbienia.

Już jak co roku Burmistrz Miasta i Gminy Serock oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zaprosiło mieszkanki miasta
i gminy na niezwykły koncert z okazji Dnia Kobiet, na który Panie odpowiedziały liczną obecnością.

Z tej okazji Wice Burmistrz Miasta i Gminy pan Józef Zając złożyć życzenia wszystkim Paniom oraz wręczył kwiaty wybrance 
z publiczności, zapowiadając iż każda pani poczuje się tego wieczoru wyjątkowo i nie wyjdzie bez pachnącej niespodzianki.

Tym razem na serockiej scenie zagościła Anna Żebrowska, która w piosenkach Anny Jantar oraz Ireny Jarockie przeniosła nas do lat 70, 80. Usłyszeliśmy takie szlagiery jak: „Odpływają kawiarenki”, „Staruszek świat”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Niech tańczą nasze serca”.

Pani Ania śpiewa od dzieciństwa, jako 11-latka  postanowiła, że ze swoją muzyczną pasją zwiąże się na całe życie i jest temu wierna po dziś dzień. Dziennikarka  Maria Szabłowska w wywiadzie dla Super Expresu powiedziała: „skoro ludzie przychodzą na koncerty Anny Żebrowskiej, to znaczy, że są one potrzebne”.

Piosenkarka swoimi występami poprzedzała koncerty takich gwiazd jak: Violetta Villas, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz,  Budka Suflera, Czerwone Gitary. Jej autorskie utwory były prezentowane na antenie Polskiego Radia Wrocław. Aktualnie Annę Żebrowską można usłyszeć w cotygodniowej audycji I Programu Polskiego Radia „Noc z Jedynką” prowadzonej przez Kazimierza Kowalskiego.

Pani Ania swoim uroczo – delikatnym, wręcz słowikowym śpiewem porwała publiczność i zachęciła do wspólnego świętowania.
Nasz gość z delikatnością motyla jak w tej piosence „Motylem jestem” poruszała się po scenie.

 To był przepiękny widok i radość widzieć tyle uśmiechniętych twarzy naszych drogich Pań.

Dziękujemy za tak miłą inicjatywę organizatorów. Pamiętajmy! Kobiety są pięknem i miłością, darem bez którego mężczyzna nie może istnieć, o czym mówi polskie przysłowie:

 „Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da.”

Zapraszamy Państwa na najbliższe wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Już w najbliższą środę odbędzie się spotkanie z Marcinem Rychcikiem, spotkanie biograficzne o Romanie Wilhelmi. Do zobaczenia w Klubie Aktywności Społecznej 14 marca o godz. 18:00.

 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet

Gminne Elimninacje 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

W dniu 15.03.2018r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się Gminne Eliminacje  41. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Uczestników tegorocznego konkursu przywitała Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa -  Pani Renata Mulik gratulując uczestnikom z dotarcia do etapu gminnego, co jest już nagrodą sama w sobie. Życzyła uczestnikom szczęścia podczas prezentacji.

W tegorocznym Jury zasiedli aktorzy prof. dr hab. Stanisław Górka, Izabella Bukowska-Chądzyńska oraz Tomasz Gęsikowski. Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, każdy uczestnik wraz z gratulacjami otrzymał dyplom, słodkości  i zakładkę do książki. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe i dyplomy oraz na zakończenie spotkania cenne wskazówki od Jurorów do dalszych prezentacji. Natomiast osoby przygotowujące dzieci i młodzież otrzymały od Pani dyrektor specjalne podziękowania także w formie dyplomów. Cenne merytoryczne uwagi Jurorów, zaowocują w przyszłości możliwością  jeszcze lepszych prezentacji podopiecznych.

 

Protokół z obrad Jury

W dniu 15.03.2018r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się Gminne Eliminacje
 41. Konkursy Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.
              Do etapu gminnego zgłoszono 20 osób z placówek Oświatowo Wychowawczych Miasta i Gminy Serock.

Komisja w składzie:

 1. prof. dr hab. Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, producent, reżyser, pedagog, nauczyciel emisji głosu - przewodniczący Jury
 2. Izabella Bukowska – ChądzyńskaAbsolwentka warszawskiej PWST. Aktorka teatralna, filmowa  - członek Jury
 3. Tomasz Gęsikowski  - Absolwent warszawskiej PWST.  Aktor teatralny i filmowy, reżyser - członek Jury

po przesłuchaniu wszystkich uczestników, Jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

 

W kategorii szkoła podstawowa, kl. I-III

Laureat
Julia Kaczyńska , kl. II Szkoły Podstawowej Im. Witolda Zglenickiego z Woli Kiełpińskiej  
z wierszem Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”;

Laureat
Aleksandra Żurawska, kl. III  Szkoły Podstawowej Im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie z wierszem Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”;

 

W kategorii szkoła podstawowa, kl. IV-VI

Laureat

Jakub Kołak, kl. VI Szkoły Podstawowej  im. Wojska Polskiego w Zegrzu
z wierszami: Jana Brzechwy „Bunt anioła”, Artura Oppmana „Orlątko”;


Laureat

Wiktor Jasiński, kl. V Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego
z wierszami:  Ludwika Jerzego Kerna „Osioł i lustro”, Jonasza Kofty „Trzeba marzyć”;

 

W kategorii szkoła podstawowa kl. VII-VIII i gimnazjum

Laureat

Natalia Topczewska, kl. II  Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku

z wierszami: Bolesława Leśmiana „We śnie”,  Stanisława Barańczaka „ Drogi kąciku porad”;


Laureat

Katarzyna Sukiennik, kl. III Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku

z wierszami: Ewy Lipskiej „ Coś musiało się stać”,  Andrzeja Kotańskiego „Mój stan jest stabilny” ;

 Ponadto przyznano wyróżnienia i nagrody specjalne:

Lena Wasążnik, kl. II ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu
za recytacje wiersza Wandy Chotomskiej „Kurcze Blade”;
Małgorzata Ulatowska, kl. V ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku
za recytacje wierszy: Danuty Wawiłow „Daktyle”, Michała Błażejewskiego „Chodziła Matka Boska po świecie”;
Melania Aniszewska, kl. IV ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu za recytacje wierszy: Danuta Wawiłow  „Rupaki”, Joanna Kulmowa „Nie wyrastaj z marzeń”;
Marta Trawczyńska, kl. VII ze Szkoły  Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie za recytacje wierszy: Mieczysław Braun „ Uchodźcy”, Joanna Kulmowa „Nie wyrastaj z marzeń”;

 

Na tym protokół zakończono

Marcin Rychcik o Romanie Wilhelmim z cyklu Spotkanie z Autorem

W dniu 14 marca w ramach cyklu spotkań autorskich  mieliśmy zaszczyt gościć - MARCINA RYCHCIKA - wyjątkowo uzdolnionego aktora oraz muzyka, jak również, co tego dnia było najważniejsze - autora biografii  Romana Wilhelmiego. Marcin Rychcik debiutował w musicalu Metro. Szerszej publiczności znany jest z roli Jima Morrisona, którą grał do niedawna w Teatrze Rampa w Warszawie. Oprócz swojej pasji aktorskiej realizuje się również jako muzyk, śpiewając w zespołach rockowych Talath Dirnen oraz The Ball.

Podczas spotkania opowiadał głównie o trudach związanych z podjęciem się wyzwania stworzenia biografii ikony polskiego kina i teatru, którego sam osobiście nigdy nie poznał.

Jak sam zaznaczył - znajomi mieli wątpliwości czy da radę napisać  pracę o tak kontrowersyjnym artyście. Przecież jest tyle świetnych osób, legend o których mógłby  napisać, nie musząc się tak starać, wyszukiwać, gdyż wszystko podane jest na tacy, wystarczy tylko wyciągnąć rękę. Jednak wyjątkowy talent i niezapomniane kreacje aktorskie, takie jak Stanisław Anioł, Nikodem Dyzma czy Olgierd Jarosz w filmie Czterej Pancerni i Pies, sprawiły, że nie wyobrażał sobie innego tematu swojej pracy magisterskiej na wydziale filologii polskiej U.W., która dała początek wydanej w 2004 roku książki pt. „Roman Wilhelmi. I tak będę wielki”. Nie spoczywając na laurach i szukając nowych faktów z życia Romana Wilhelmiego w 2015r. pojawiło się drugie wydanie książki, w której autorowi udało się pokazać wyjątkową postać bez zbędnych upiększeń.

Roman Wilhelmi gdyby żył, byłby dzisiaj laureatem wszelkich możliwych nagród, postacią szalenie medialną. Dzisiaj czułby się jak ryba w wodzie. Miał szeroki gest. Kiedy wszyscy przeliczali pieniądze, on je wydawał. Nie kalkulował, chciał żyć, żyć, żyć. To straszna niesprawiedliwość, że los go zabrał. Miał poczucie nieśmiertelności. Przy swoim ogromnym temperamencie nie wkalkulował tego, że można umrzeć. Mawiał: „ I tak będę wielki”.

Było nam bardzo miło gościć tak wybitnego aktora, a przede wszystkim  wspaniałego pisarza, a i muzyka, po prostu wszechstronnie uzdolnionego człowieka.

Dziękujemy serdecznie autorowi, ale i publiczności którą mogliśmy gościć. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach autorskich.

 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Rychcikiem

Wieczór poezji w Serocku

W piątek 16 marca 2018 roku z inicjatywy Klubu Miłośników Poezji odbyło się kolejne spotkanie poświęcone utworom lirycznym poetów rosyjskich. Uczestnicy marcowego wieczoru poezji deklamowali wiersze m. in. Michaiła Lermontowa, Osipa Mandelsztama, Aleksandra Puszkina i Anny Achmatowej. W języku rosyjskim słuchano znakomitych recytacji Pani Elżbiety Galuhn. Te same utwory deklamowano również w tłumaczeniach na język polski. W przypadku liryku „Skrzypek Hercowicz” Osipa Mandelsztama można było również wysłuchać z nagrania adaptacji wokalnej Ewy Demarczyk. Podczas wieczoru niektórzy z jego uczestników zaprezentowali własne próby twórczości poetyckiej.

Następny wieczór z poezją, na który zaprasza CKiCz w Serocku odbędzie się w siedzibie Klubu Aktywności Społecznej w Serocku przy, ul. Kościuszki 8A w piątek 20 kwietnia 2018 roku
o godzinie 17.00. Z racji przypadającej w kwietniu kolejnej rocznicy katyńskiej miłośnicy poezji zadumają się nad utworami, poświęconymi pamięci o Katyniu.

 • Wieczór poezji w Serocku
 • Wieczór poezji w Serocku
 • Wieczór poezji w Serocku

Gminny Konkurs plastyczny pt. „Motyw Wielkanocny" rozstrzygnięcie konkursu

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej gminnego konkursu plastycznego pt. „Motyw Wielkanocny”. Jego organizatorem, jak co roku, było Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Wyeksponowane w serockim ratuszu dzieła przedszkolaków i uczniów szkół z terenu gminy budzą zachwyt swą pomysłowością i precyzją wykonania.

 

Rozdanie nagród odbędzie się w dn. 28.03.2018r. o godz. 14.30 w serockim Ratuszu.

 

PROTOKÓŁ

 

W dniu 20.03.2018r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „MOTYW  WIELKANOCNY”

Do konkursu nadesłano 80 prac z placówek wychowawczo – oświatowych z terenu Miasta i Gminy Serock.

 

Jury w składzie:

 1. Prof. ASP dr hab. Anna Sławkowska - Rode –wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -Przewodnicząca Jury.
 2. Monika Parzonko - Instruktor ds. Kultury w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek Jury.
 3. Renata Mulik – Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek jury. 

Po dokładnym obejrzeniu prac i uwzględnieniu regulaminu konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom prac w kategoriach:

od 3 do 5 r.ż.

 1. Jaś Szczepańczyk –Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Zlata Apanasenko -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 3. Ula Suska  - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej         

Wyróżnienia:

                         Olimpia Suska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

od 6 do 8 r.ż.

 1. Igor Kosewski - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Dominika Kopczyńska- Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Karczmarczyk -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

              Nina Stańczak -  Szkoła Podstawowa w Serocku

              Szymon Litkie  -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

              Alan Bettin - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

              Anna Siarkowska  -  Szkoła Podstawowa w Serocku

od 9 do 11 r.ż.

 1. Paulina Kochanowska – Szkoła Podstawowa w Zegrzu
 2. Oliwia Makowska  - Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Tkaczyk - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

             Marta Piórkowska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

             Karolina Płochocka – Szkoła Podstawowa w Zegrzu

             Zofia Mioduszewska – Szkoła Podstawowa  w Jadwisinie                   

od 12 do 16 r.ż.

 1. Jakub Cielenkiewicz – Szkoła Podstawowa w Serocku
 2. Anna Krajewska  - Szkoła Podstawowa w Jadwisinie
 3. Paulina Brzostek -  Szkoła Podstawowa w Zegrzu

Wyróżnienie:

         Aleksandra Fredlik – Szkoła Podstawowa w Serocku

            Karolina Smykla  - Szkoła Podstawowa w Serocku

 


 

 • Ocena prac Jury
 • Ocena prac Jury
 • Ocena prac Jury
 • Ocena prac Jury

Wręczyliśmy nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego "Motyw Wielkanocny"

W dniu 28.03.2018r, w serockim ratuszu, zastępca burmistrza Pan Józef Zając, w towarzystwie dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Pani Renaty Mulik, wręczyli nagrody  i dyplomy laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Motyw Wielkanocny”. Na konkurs nadesłano 80 prac z placówek wychowawczo – oświatowych z terenu Miasta i Gminy Serock.

Jury w składzie:

 1. Prof. ASP dr hab. Anna Sławkowska - Rode –wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -Przewodnicząca Jury.
 2. Monika Parzonko - Instruktor ds. Kultury w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek Jury.
 3. Renata Mulik – Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku- Członek jury. 

Po dokładnym obejrzeniu prac i uwzględnieniu regulaminu konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom prac w kategoriach:

od 3 do 5 r.ż.

 1. Jaś Szczepańczyk –Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Zlata Apanasenko -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 3. Ula Suska  - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej         

Wyróżnienia:

                         Olimpia Suska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

od 6 do 8 r.ż.

 1. Igor Kosewski - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
 2. Dominika Kopczyńska- Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Karczmarczyk -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

              Nina Stańczak -  Szkoła Podstawowa w Serocku
              Szymon Litkie  -  Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
              Alan Bettin - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
              Anna Siarkowska  -  Szkoła Podstawowa w Serocku

od 9 do 11 r.ż.

 1. Paulina Kochanowska – Szkoła Podstawowa w Zegrzu
 2. Oliwia Makowska  - Szkoła Podstawowa w Serocku
 3. Julia Tkaczyk - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienia:

             Marta Piórkowska - Zespół Szkolno- Przedszkolny z Woli Kiełpińskiej
             Karolina Płochocka – Szkoła Podstawowa w Zegrzu
             Zofia Mioduszewska – Szkoła Podstawowa  w Jadwisinie                   

od 12 do 16 r.ż.

 1. Jakub Cielenkiewicz – Szkoła Podstawowa w Serocku
 2. Anna Krajewska  - Szkoła Podstawowa w Jadwisinie
 3. Paulina Brzostek -  Szkoła Podstawowa w Zegrzu

Wyróżnienie:

         Aleksandra Fredlik – Szkoła Podstawowa w Serocku
         Karolina Smykla  - Szkoła Podstawowa w Serocku
 

Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy na wielkanocną wystawę do ratusza.

 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...
 • Wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego...

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

Wiosenna przerwa świąteczna: od 29 marca do 3 kwietnia

Biblioteka czynna do piątku 30 marca

TERAPIA ŚMIECHEM

Śmiech i uśmiech to bramy i furtki, przez które do człowieka wkrada się wiele dobra." Christian Morgenstern

Śmiech ma zbawienny wpływ nie tylko na psychikę. Jak mawiają w zdrowym ciele zdrowy duch. Śmiech jest lekarstwem na wiele dolegliwości. Warto się śmiać i zarażać tym śmiechem innych. Jeżeli nasze życie pełne jest napięć i złych emocji terapia śmiechem jest wtedy najlepszym lekarstwem.

Na sobotnich warsztatach w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku gościliśmy wiele osób chcących poczuć uzdrawiające efekty śmiechu. Terapia śmiechem czyli Joga śmiechu to połączenie ćwiczeń wywołujących śmiech z ćwiczeniami oddechowymi, oklaskami, uzupełnione radosnymi okrzykami i na zakończenie ćwiczeniami relaksacyjnymi. To najprostszy rodzaj jogi, który nie wymaga specjalnego przygotowania ani dobrej kondycji fizycznej. Pozwala za to na wyzwolenie pozytywnej energii, bo śmiech na zawołanie, ma tak samo zbawienny wpływ na nasz organizm jak ten naturalny. Warsztaty te z niesamowitą energią i humorem  poprowadziła Karin Lesiak - trenerka jogi śmiechu. Uczestnicy wychodzili z zajęć uśmiechnięci i zadowoleni.

Dla tych którzy czują niedosyt, mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce będziecie mogli przyjąć kolejną dawkę śmiechu podczas cyklicznych warsztatów sesji jogi śmiechu.

 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem
 • Warsztaty jogi śmiechem

Światowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia przypada rocznica urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, kiedy bardziej niż zwykle wspieramy czytanie najmłodszym i celebrowanie zwyczaju wspólnej lektury. Jest to szczególny dzień , więc nie mogło zabraknąć spotkania z naszymi najmłodszymi odbiorcami.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w dniu 7 kwietnia zaprosiło do naszej biblioteki najmłodszych na przygodę z książką. By móc przekroczyć próg naszej biblioteki ,przybyłym gościom zostały wręczone przepustki uprawniające do wejścia  w cudowny świat bajki.  – książki.

Oglądając pełne humoru rysunki, dzieci poznały zalety czytania, a my zdradziliśmy im tajemny „sposób na połykanie książek, nawet jeśli nie lubi się czytać”, co bardzo je rozbawiło.

Następnie przeczytaliśmy krótkie fragmenty i opowiedzieliśmy o wybranych przez nas książkach. Chcieliśmy, aby każde dziecko poczuło się WYJĄTKOWO i samo wybrało interesujący je tytuł. Książki, które najbardziej przypadły dzieciom do gustu to: „Idol. Maria Skłodowska-Curie”, „Ale auta – odjazdowe historie samochodowe”, „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”, „Bon czy ton – savoir-vivre dla dzieci” i to do nich wykonały, pracując w grupach, piękne kolaże. Najmłodsze dzieci pokolorowały obrazki  związane z treścią prezentowanych książek.

Po chwili relaksu, z wcześniej przygotowanych przez nas elementów, dzieci wykonały zakładki do książek w kształcie latawca z ruchomymi oczami.

Duże zainteresowanie wzbudziła książka „Gry i zabawy z dawnych lat”, z której nauczyliśmy się jak z guzika i sznurka wykonać świetną zabawkę, zwaną dawniej „fruczką” lub „bączkiem”.

Trwające dwie godziny spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Rozdaliśmy „magiczne ciasteczka” z przesłaniami dla czytelnika, z których dzieci najbardziej zapamiętały: „Nigdy nie zgubisz pilota do książki!”. Wszyscy zapewniali, że chętnie do naszej biblioteki wrócą. Mamy nadzieję, że dzieciaki polubią książki i czytanie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Seroccy bibliotekarze

 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci
 • Światowy Dzień Książki dla Dzieci

Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach.

W czwartek 12 kwietnia 2018 roku w Sali Widowiskowej w Serocku zgromadziła się bardzo licznie młodzież z całej gminy, by wysłuchać prelekcji historyka wojskowości -  Erazma Domańskiego pt.  „ Martyrologia Polaków na Wschodzie. Serocczanie w Katyńskich Mogiłach”. Na wstępie prelegent podkreślił, że kwiecień jest miesiącem pamięci o martyrologii narodu polskiego, której jednym z symboli jest Katyń 1940. Ten rok na wschodnich ziemiach Polski był czasem mordów na jeńcach wojennych w lesie katyńskim, w katowniach NKWD w Twerze i w Charkowie  oraz rokiem czterech fal masowych deportacji obywateli Rzeczypospolitej do syberyjskich łagrów. Historyk przedstawił również sylwetki oficerów i policjantów, związanych z ziemią serocką i z garnizonem Zegrze, zamordowanych w miejscach straceń na terenach dzisiejszej Rosji i Ukrainy. Wykładowi towarzyszyła prezentacja multimedialna. Na jednym ze zdjęć  można było zobaczyć Ewę Degę, córkę porucznika rezerwy Ryszarda Urbańskiego, urodzonego w Jadwisinie, zamordowanego w Katyniu. Fotografię wykonano w Sali Widowiskowej w Serocku 13 kwietnia 2016 roku podczas prelekcji Erazma Domańskiego „Zbrodnia Katyńska w pamięci pokoleń Polaków i w upamiętnieniach lokalnych”.  Podtrzymywanie tradycji corocznych prelekcji katyńskich dla młodzieży jest ważne dla przypominania najmłodszym pokoleniom tragicznych losów Polaków na Wschodzie.

 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach
 • Prelekcja dla młodzieży o Katyńskich Mogiłach

Obchody dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Polacy wielokrotnie przeżywali utratę wybitnych rodaków i być może dlatego dla naszego narodu tak ważna jest pamięć o tych, którzy zginęli.

W piątek na rynku serockim władze samorządowe, zaproszone delegacje, żołnierze i pracownicy wojska, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy Serock  zebrali się by wziąć udział w uroczystościach na Rynku.

Przed tradycyjnym katyńskim Apelem poległych z udziałem wojskowej asysty honorowej Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu wysłuchaliśmy wierszy w wykonaniu  serockich gimnazjalistek Natalii Topczewskiej oraz Katarzyny Sukiennik. Tegoroczną uroczystość poprowadził (aktor, reżyser) prof. Stanisław Górka, który m.in. przypomniał jak wielu Katyńczyków pochodziło z Serocka. W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wiele grup. Wartę honorową razem z żołnierzami pełnili harcerze z 13 Wodnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej HORN. Ze sztandarami pojawili się przedstawiciele Rady Miasta, CSŁiI w Zegrzu, Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół z terenu MiG Serock oraz szczególni goście tego dnia – przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych

Pod tablicą Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę zostały złożone kwiaty i znicze.

Za udział w tym szczególnym przedsięwzięciu podziękował wszystkim zebranym Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Sylwester Sokolnicki, podkreślając jednocześnie, jak ważna jest pamięć o historii naszego narodu w tym szczególnym dla Polaków roku – obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik
 • "Apel katyński" fot. Ewa Jasik

Przegląd Form Teatralnych za nami

„Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, o ile grać ją z artyzmem i nie brać zbyt poważnie.”                                                                           

Bolesław Prus – „Lalka”

       W minioną sobotę 21 kwietnia na scenie Centrum Kultury i Czytelnictwa zaprezentowały się amatorskie grupy teatralne
z terenu Miasta i Gminy Serock.

Wszystkich przybyłych uczestników, opiekunów, gości oraz Jury przywitała serdecznie i z uśmiechem pani Renata Mulik Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa.
 

            Przed publicznością oraz  komisją konkursową w składzie Magdalena Warzecha (przewodnicząca jury), Betina Dubiel, Sebastian Słomiński, w trzech Blokach zaprezentowały się kolejno: grupy przedszkolne z Serocka i Woli Kiełpińskiej, Grupa Teatralna „Mary – Czary”, „Nowocześni.pl” z Woli Kiełpińskiej oraz Koło Teatralne ze Szkoły w Jadwisinie. Jako ostatnie zobaczyliśmy dziecięce grupy teatralne z Woli Kiełpińskiej oraz podopiecznych Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Swój debiut na Serockiej scenie miała grupa teatralna seniorów z CKiCZ, która pod okiem opiekuna pani Joanny Mądry odegrała spektakl „Kobieta Pryncypialna”.

Jury z wielkim zaangażowaniem wsłuchiwało się w artystyczne prezentacje, które bardzo często wywoływały szczere i żywiołowe reakcje  nie tylko zgromadzonych na Sali, ale samej Komisji. Każdy z członków komisji udzielił cennych i konstruktywnych wskazówek młodym aktorom oraz ich opiekunom. Były również podziękowania za zaangażowanie w pracę z młodymi talentami oraz pasję, bez której nie da się nic stworzyć. Szczególną nagrodą dla wyróżnionych zespołów będzie występ podczas Pokazu Laureatów XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej 2018, który odbędzie się w maju tego roku.

Gratulujemy cudownego występu dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom. Życzymy aby z powodzeniem rozwijały swoje pasje i umiejętności aktorskie. 

Protokół z obrad Jury dostępny jest poniżej.

 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS
 • Formy Teatralne - PATS

Prezentacje estradowe XVII PATS - 28 kwietnia, godz. 9.00

W sobotę 28 kwietnia od godz. 9.00 na scenie Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zaprezentują uczestnicy części estradowej 
XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock. 

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI FORM ESTRADOWYCH

Amatorskie zmagania estradowe

 

W ramach estradowej części XVII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Miasta i Gminy Serock, która odbyła się w dn. 28.04.2018r.

w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku swój dorobek artystyczny zaprezentowali wokaliści, instrumentaliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, wokalno-taneczne, taneczne oraz chóry i zespoły muzyczne z terenu Miasta i Gminy Serock.

 

Uczestników, opiekunów, gości oraz Jury przywitała serdecznie pani Renata Mulik Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz zastępca Burmistrza Pan Józef Zając.

Tegoroczne prezentacje oceniała Rada artystyczna w składzie: Marta Grzegorczyk, Michał Milowicz oraz Dariusz Skrzydlewski. Jury oceniało ogólny wyraz artystyczny, inicjatywę twórczą i pomysłowość, walory artystyczne, technikę wykonania oraz staranność prezentacji.

Wyłonieni laureaci zaprezentują się w najbliższym czasie na dużej scenie podczas festynu pn. „Wojciechowe Świętowanie” w dn. 26.05.2018r. na serockim rynku. 

Wszystkim, którzy wzięli udział w XVII Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock – bardzo dziękujemy.
Serdeczne podziękowania pragniemy również przekazać licznie zgromadzonej publiczności.

 

 

Protokół z obrad jury

XVII  Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock -

FORMY ESTRADOWE

 

28.04.2018r. Po obejrzeniu prezentacji  konkursowych, Jury w składzie:

Michał Milowicz (przewodniczący jury) – aktor filmowy, teatralny i musicalowy oraz wokalista.
 Obecnie aktor teatru Capitol.  

Marta Grzegorczyk (członek jury) – absolwentka wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, tancerka turniejowa i instruktorka specjalizującą się w tańcach latynoamerykańskich.  Instruktorka Studia Tańca CLOU.

Dariusz Skrzydlewski (członek jury ) - absolwent szkoły muzycznej, choreograf, założyciel zespołu tanecznego „Promyki”, Komisarz Regionu Centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF – (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

Przyznało nagrody w postaci  pokazu podczas części  artystycznej imprezy kulturalnej „ Wojciechowe Świętowanie” następującym wykonawcom:

Zespół Taneczny Alexia Dance Studio z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku:

                                - „Ptaki”

                                 - „Królowe mórz”.

Zespół taneczny „Sweat stars” z Samorządowego Przedszkola w Zegrzu

       - You`re the One that I want.

Ludowy Zespół Artystyczny „ Mały Serock” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

                      - „ Klapok”.

Zespół Tańca Towarzyskiego „Oktato” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

                      - „Perhaps”.

Zespół taneczny „ Modne Żyrafy” z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala  Hałabały  w Serocku

                     - „Zuzanna Żyrafa”.

Chór Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Serocku

                      -„Mały kanon”

                     - „Eko czacza”

                     - „Nasza kraina”.

Zespół Wokalno- instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Serocku

                      - „Świat to muzyka”

                      - „Zacznij od Bacha”

                      - „ Rytm i melodia”.

Dziecięcy Zespół Wokalny „Violinki” ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie

                       -„ Śmieszne grzybki”.

Katarzyna Kiraga

                        -„ Kolorowy wiatr”.

Katarzyna Lipska

                           - z innym repertuarem .

                                                                                                                   Na tym protokół zakończono

 

 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych
 • Prezentacjie artystyczne form estradowych

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek.


We wtorek 8 maja 2018 r. przypadł 34. Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od 2004 roku rozpoczyna on także Tydzień Bibliotek w dniach 8 – 15 maja. Tradycyjnie książnice polskie organizują w tym czasie warsztaty i spotkania dla czytelników. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest : „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. W Bibliotece Serockiej na inaugurację Dni Bibliotek mali czytelnicy i ich rodzice spotkali się z reporterką i arabistką Zuzanną Pol. Motywem przewodnim wieczoru było pytanie : „Kim oni są, ci muzułmanie?”. Każdy z uczestników otrzymał bilecik z hasłem, dotyczącym ciekawostek, związanych z modą, dietą, życiem społecznym i rodzinnym muzułmanów. Autorka pierwszej w Polsce książki dla dzieci o tej egzotycznej tematyce, odpowiadała na wszystkie kwestie, odczytywane kolejno z karnecików, prezentując przy tym na ekranie odpowiednie materiały multimedialne. Nie zabrakło efektownego pokazu skomplikowanej czynności wiązania chusty przez muzułmankę, sugestywnych śpiewów muezinów czy wirujących w tańcu derwiszów. Zuzanna Pol wyjaśniała również nieznane powszechnie zawiłości islamu, dzięki czemu słuchacze zyskali rzetelną wiedzę, czyli najlepsze narzędzie do walki ze stereotypami na temat kultury i obyczajowości muzułmańskiej.

Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.

W dniach 9 – 10 maja 2018 roku gośćmi serockiej książnicy byli uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. Warsztaty edukacyjno – wychowawcze w ramach Tygodnia Bibliotek prowadziła Monika Skorykow, trenerka umiejętności społecznych i autorka bajek dla dzieci. Każda z czterech klas pierwszych przez godzinę pracowały w grupach nad rozszyfrowaniem uczuć i wartości, ukrytych w wierszowanych historyjkach o Poduszakach czyli podwórkowych zwierzętach i ich różnych zachowaniach.

Prowadząca warsztaty zapraszała dzieci do nazywania miłych lub niemiłych relacji. Podczas kolorowania postaci z bajek uczestnicy zajęć dyskutowali pod kierunkiem trenerki nad wyborem odpowiednich wzorów zachowań i nad sposobami unikania niewłaściwych.

Pani Monika dowiodła, że podczas zajmującej zabawy można  użyć dobrych zachowań od najwcześniejszych lat, a bajkowe stworki, umiejętnie wyeksponowane, wzbudzają u dzieci uczucia przyjaźni, zaufania i empatii, ułatwiając wzajemne zrozumienie i współdziałanie. 

 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.
 • Bajka uczy wartości. Edukacyjne zajęcia z Poduszakami.

Gminny Dzien Strażaka

 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka
 • Gminny Dzień Strażaka

Bieg z książką

W niedzielę 13 maja 2018 roku na serockim rynku odbył się VI Bieg Wojciechowy, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza odbyła się w ramach obchodów Święta Patrona Serocka – Świętego Wojciecha. Imprezą towarzyszącą obok  biegów:
dla dzieci, młodzieży, rodzinnego oraz głównego był III Bieg z Książką na dystansie 330 metrów organizowany przez Bibliotekę CKiCz
w Serocku. Od godziny 9.30 można było korzystać z naszego stoiska promocyjnego, na którym trwała akcja „Wędrująca Książka”.

Ideą tego przedsięwzięcia była możliwość zabrania ze sobą książki, znajdującej się na stoisku i przekazania jej  kolejnej osobie po przeczytaniu. Po południu rozpoczął się Bieg z Książką. Każdy uczestnik ustawił się na starcie, trzymając w ręku wybraną i  przyniesioną przez siebie książkę. Atmosfera, jaką stworzyli kibice na trasie biegu, zachęcała do zmagań
o jak najlepsze miejsce. Na mecie czekaliśmy na zwycięzcę, ale do końcowej oceny liczyły się również kreatywność, ciekawy ubiór
i oryginalny pomysł. W biegu brało udział czternaścioro miłośników książek.

A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce – Kacper Sienkiewicz

II miejsce – Mieszko Żaczkiewicz

III miejsce – Maciej Kwiatkowski.

W tym roku prawie wszyscy uczestnicy biegu wystąpili w pomysłowych przebraniach, co nas bardzo cieszy. Laureaci i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe i upominki.

 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką
 • Bieg z książką

Majowy Wieczór w Teatrze

Majowy Wieczór w Teatrze w CKiCZ w Serocku należał do amatorskich grup teatralnych -  laureatów XVII PATS Miasta i Gminy Serock. W sobotni wieczór  obejrzeliśmy wiele ciekawych spektakli:
„O wiośnie w lesie”   wykonaniu grupy 4-latków z ZS-P w Woli Kiełpińskiej, "Calineczka" w wykonaniu Grupy Teatralnej ze SP
w Jadwisinie, "W drzewie" w wykonaniu Grupy Teatralnej CKiCz w Serocku, „B jak Balladyna" w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Szpila” z ZS-P w Woli Kiełpińskiej oraz "Kobieta Pryncypialna" w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów z CKiCz w Serocku. Gościnnie wystąpiła młodzież z Grupy Teatralnej Remiza ze spektaklem pt. "Dziób w Dziób".

Podczas wieczoru były również podziękowania dla instruktorów za zaangażowanie w pracę z młodymi talentami, a  laureaci otrzymali talony, które wezmą udział w losowaniu nagród podczas Wojciechowego Świętowania w dn. 26 kwietnia.

Dziękujmy opiekunom grup artystycznych oraz aktorom za wspaniały wieczór. Nie wiemy jak Państwo, ale my nie możemy się już doczekać kolejnego sezonu i przyszłorocznych spektakli.

 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Grupa 4- latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli...
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej  w Jadwisinie
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Dziecięca Grupa Teatralna z Centrum Kultury Czytelnictwa...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • Zespół Teatralny „Szpila” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • GRUPA TEATRALNA REMIZA
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku
 • Grupa teatralna seniorów z CKiCz w Serocku

„Pod twoim wzrokiem, Matko (…) wyrasta moja miłość … .”

Pod twoim wzrokiem, Matko (…) wyrasta moja miłość … .”

      W maju – miesiącu symbolizującym miłość, z Dniem poświęconym Matce, spotkało się grono miłośników poezji. Piątkowy wieczór 18 maja 2018 roku upłynął zebranym w siedzibie Klubu Aktywności Społecznej w Serocku na czytaniu i słuchaniu lirycznych utworów, zarówno klasyków gatunku jak i własnych prób poetyckich. Na początek spotkania szczególnie wzruszająco wybrzmiała, odtworzona z YouTube, romantyczna piosenka „Mama” w wykonaniu czterech śpiewaków operowych z grupy wokalnej „Il Divo”. Następnie uczestnicy Majowego Wieczoru        z Poezją recytowali wiersze m.in.: Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Jerzego Lieberta, Józefa Czechowicza, Tadeusza Różewicza i sonety Szekspira. Na miano literackiej ciekawostki zapewne zasłużyła deklamacja liryku Królowej Elżbiety I „Gdym piękna była i młoda” w kongenialnym przekładzie Stanisława Barańczaka.

     Kolejny Wieczór z Poezją, tym razem poświęcony reminiscencjom literackim sobótkowej nocy, odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018 roku o godzinie 16,00 w siedzibie Klubu Aktywności Społecznej w Serocku, przy ul. Kościuszki 8 A.

Festyn z okazji Święta Patrona Serocka św. Wojciecha

Festyn z okazji Wojciechowego świętowania to najbardziej oczekiwana przez mieszkańców i sympatyków Serocka impreza z gminnego kalendarza imprez dlatego nawet ulewny deszcz nie przestraszył mieszkańców i gości. Od godziny 17.00 na scenie prezentowali się najmłodsi lokalni artyści, następnie zespół DEJW, Michał Milowicz (również prowadzący imprezę), artyści prezentujący swoją piosenkę "Serock 600" oraz gwiazda wieczoru - zespół ENEJ. 
Mimo niesprzyjającej aury funkcjonowały licznie odwiedzane stoiska promocyjne Urzędu Miasta i Gminy Serock, Starostwa Powiatowego w Legionowie, stragany stowarzyszeń i wojska. Powodzeniem cieszyły się również jak zwykle stoiska gastronomiczne.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Źródło: Referat KS UMiG w Serocku

DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU

 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU
 • DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY W SEROCKU

„Komunikacja, czyli jak zrozumieć e-dzieci”

Kim jestem? Jakie są moje wartości? Jaką mam misję w życiu do spełnienia? Co chce dać/przekazać swoim  dzieciom, a czego oczekuję w zamian?

Na te i wiele innych kluczowych pytań szukaliśmy odpowiedzi 6 czerwca podczas warsztatów komunikacji dla rodziców  pt. „Komunikacja, czyli jak zrozumieć e-dzieci” organizowanych przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Warsztaty poprowadziły dwie niezwykłe matki, a zarazem świetne specjalistki: pani Monika Skorykow - specjalista ds. komunikacji, filolog medialny, trener Komunikacji Transformującej. Autor artykułów i felietonów do prasy branżowej oraz bajek edukacyjnych dla dzieci i pani Agata Kacprzak-Gazda - Certyfikowany coach, praktyk Mistrz NLP, która tworzy scenariusze rodzinnych gier systemowych, ukazując dzieciom i dorosłym wartości, w przełożeniu na zachowania, a co za tym idzie lepszą komunikację.

Praca w grupach skłoniła nie tylko do rozmowy na trudne tematy, ale dała poczucie, że nie tylko „Ja… Rodzic” mam trudności ze swoim dzieckiem.

Omówienie zagadnień: motywacja, autorytet, moja piramida wartości, oprócz ciekawej dyskusji przyniosły merytoryczne wnioski oraz możliwość refleksji nad własnym życiem i relacji z najbliższymi.

Wielki sercem Janusz Korczak kiedyś pouczał: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Mądrość Janusza Korczaka wyrażona w słowach niezwykle trafnie wpisuje się w przesłanie warsztatów, które przeżyliśmy i można je domknąć refleksją:  Rodzicu! pamiętaj jesteś przewodnikiem dla swojego dziecka… bądź też jego przyjacielem…

Zapraszamy do  dzielenia się swoimi odczuciami. Czekamy na komentarze.

 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji
 • Warsztaty komunikacji

III Wojciechowy Turniej Szachowy

W dniach 9 - 10 czerwca 2018r., w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbył się III Wojciechowy Turniej Szachowy.
W turnieju oprócz uczestników zajęć szachowych w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, wzięli udział zawodnicy
z podwarszawskich miejscowości.

Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał niezastąpiony Ryszard Królikowski – sędzia turnieju. Rywalizacja odbywała się
w systemie szwajcarskim,  w którym określono siedem rund. Pary przeciwników dobierano zależnie od wyników uzyskanych w poprzednich rundach. Od momentu rozpoczęcia do zakończenia turnieju każdej parze uczestników towarzyszyło nie tylko mnóstwo emocji, ale rodzinna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie nawzajem, a Pan Ryszard w przerwach udzielał cennych wskazówek.

Wzorem lat ubiegłych dyrektor CKiCZ pani Renata Mulik ufundowała nagrodę specjalną. Z wielką radością wręczyła
ją mieszkańcowi naszej Gminy Sebastianowi Trzcińskiemu. Sebastian nie tylko bierze czynny udział w zajęciach szachowych
w CKiCZ, ale swoją pasję rozwija w sąsiadujących klubach szachowych przez co odnosi coraz większe sukcesy.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa,
a zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Pan Ryszard z uśmiechem i dużą satysfakcją podziękował za dwa dni intensywnej pracy oraz pogratulował wysokiego poziomu III Wojciechowego Turnieju Szachowego.

Lista laureatów III Wojciechowego Turnieju:

I miejsce                     Paweł Olszewski

II miejsce                    Dariusz Wójcikiewicz

III miejsce                   Piotr Gil

IV miejsce                   Mariusz Syper

V miejsce                    Krzysztof Goźliński

VI miejsce                   Krzysztof Arbaszewski

Nagroda Specjalna    Sebastian Trzciński

 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy
 • III Wojciechowy Turniej Szachowy

Kolejny sukces Grupy Tanecznej "ALEXIA" z CKiCZ w Serocku.

Kolejny sukces Grupy Tanecznej z CKiCZ w Serocku. "Alexia" wytańczyła 4 miejsce na I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych w Warszawie. Gratulujemy

 • I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych
 • I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych
 • I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych

Koncert instrumentalny podopiecznych CKiCz

W dn. 13.06 uroczystym koncertem podsumowaliśmy sezon nauki gry na instrumentach podopiecznych Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za wytrwałą pracę na zajęciach oraz instruktorom Marzenie Pietkiewicz, Michałowi Jungowi oraz Aleksandrowi Kabacińskiemu za zaangażowanie.

Opowieść o historii i kulturze Lwowa

W czwartek 14 czerwca 2018 roku w Sali Widowiskowej w Serocku  młodzież z klas gimnazjalnych i licealnych przeniosła się w wyobraźni do Lwowa, miasta w dziejach niezwykłego. Profesor historii Stefan Ciara w swej barwnej opowieści nawiązał do założenia miasta przez ruskiego króla Daniela i jego syna Lwa, poprzez wieki istnienia w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, później w Austro-Węgrzech, a po odzyskaniu niepodległości ponownie w Rzeczpospolitej. Po drugiej wojnie światowej włączony do Związku Radzieckiego, obecnie należy Lwów do niepodległej Ukrainy. Przez kilka stuleci był jednak „zawsze wierny” Polsce. W roku stulecia odzyskania niepodległości warto pamiętać, że to właśnie Lwów uchodził za „kuźnię Polski Niepodległej”, tu bowiem Józef Piłsudski tworzył w latach 1908 -1914 zalążki Legionów – drużyny strzeleckie. Zmienne koleje dziejów Lwowa są widoczne w jego zabytkach. Rzeźby zdobiące gmach uniwersytetu nie symbolizują nauki, lecz władzę, gdyż przed stu laty mieścił się w nim sejm krajowy austro-węgierskiej Galicji. W dzisiejszej zaś cerkwi grekokatolickiej w czasach sowieckich urządzono muzeum ateizmu. O tych i wielu innych ciekawych faktach z zainteresowaniem słuchała zgromadzona młodzież.

Zakończenie sezonu tańca towarzyskiergo

Podsumowania i refleksji nadszedł czas!

W miniony czwartek 21 czerwca br., podczas uroczystego pokazu  zakończyliśmy rok nauki tańca towarzyskiego dzieci i młodzieży w CKiCZ w Serocku. Było pięknie,  wzruszająco, uroczyście i  wesoło. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością: rodzicami i dziadkami. Jednak nie był to tylko sprawdzian dla najmłodszych, ku radości dzieci,  rodzice zostali zaproszeni na parkiet do wspólnej zabawy. Gratulujemy dzieciom i młodzieży pięknej postawy oraz wytrwałej i ciężkiej pracy.  A pani Marcie dziękujemy za ogrom wykonanej pracy i  zaangażowanie. Do zobaczenia we wrześniu J  

 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego
 • Koniec sezonu tańca towarzyskiego

Wianki na plaży w Serocku

23 czerwca na plaży miejskiej w Serocku odbyły się „Wianki”. Ta na stałe wpisana w serocki kalendarz impreza łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, nawiązuje do prastarych słowiańskich obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęła Renata Mulik – dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa, zapraszając do wzięcia udziału w  rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Wianek Nocy Świętojańskiej”. Wszystkie wianki były barwne i różnorodne, przygotowane ze świeżych kwiatów, ziół i drobnych dekoracji. Najpiękniejsze kompozycje zostały wyróżnione, a potem wszystkie - puszczone na wodę.
Jednocześnie na scenie rozpoczęły się występy artystyczne grup dzieci i młodzieży z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku m.in. Zespołu „Alexia”, Kantyczek, In Canto czy dziecięcej grupy jazzowo - baletowej. W kolejnych punktach programu zobaczyliśmy pokaz Miecza Japońskiego przygotowany przez Mirosława Bujko – pisarza i muzykologa oraz występ grupy SMS Skubianka.

Gdy Wianki spływały po Narwi przy muzyce wygrywanej na klarnecie i saksofonie, na scenie pojawili się niezwykli goście - Zespół Szantowy „Stara Kuźnia”. Grupa wykonuje szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie.  Zespół zaprezentował wiele hitów szantowych m.in. „Historie starego Sternika, co nie używał grzebyka”, „Pożegnanie z Liverpoolem” i wiele innych zachęcając do wspólnego śpiewu i zabawy.

W trakcie imprezy organizatorzy zaprosili do wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Bardzo dziękujemy Zakładom Mięsnym „SOMIANKA” za pomoc w organizacji ogniska w trakcie imprezy.

 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki
 • Wianki

„Lato przychodzi w kapeluszu…”

W piątek 22 czerwca 2018 roku, w dniu następującym po nocy letniego przesilenia Słońca, seroccy miłośnicy poezji, zebrani w Sali Aktywności Społecznej, deklamowali najpiękniejsze, ich zdaniem, liryki zainspirowane motywami kupalnocki i sobótki. Sielankę „wsi spokojnej, wsi wesołej” można było odczuć nie tylko słuchając wiekopomnej „Pieśni Świętojańskiej o sobótce” Jana Kochanowskiego. Odkryciem tego spotkania z poezją była bowiem, specjalnie zakupiona przez bibliotekę na tę okoliczność, książka: „Gdy ziemia pęka od wyznań słońca”. Antologia wierszy o lecie”. Opublikowane w niej utwory uczestników  konkursu poetyckiego na Facebooku w grupie „Pisz i czytaj wiersze”, znakomicie oddają liryczny nastrój rozpoczynającego się lata, ogarniający piszących, bliski duchowo Janowi z Czarnolasu. Ewa Banaszek - Kluczynski w jednym ze swoich wierszy: „Wsi spokojna… (Pantum)” oznajmia:
„Nie szukaj mnie wśród zgiełku miasta,
wiesz, że z tłumami schnę i więdnę, 
szukaj mnie w polu, w ziołach, w gniazdach.
Słońce się na wsi budzi piękniej.”    
Chciałoby się nieustannie powtarzać za Marią Pawlikowską - Jasnorzewską: „O, siądź na moim oknie, przecudowne lato…” i pozostaje mieć nadzieję, że przez nadchodzące trzy letnie miesiące wszyscy, którzy próbują swych sił w twórczych zmaganiach  z materią słowa, przygotują własny plon poetycki na nasze następne, jesienne już spotkanie z poezją. Zapraszamy w piątek 21 września 2018 roku na godzinę 17.00 do siedziby Klubu Aktywności Społecznej w Serocku, przy ul. Kościuszki 8A na „Jesienny poetycki skarbiec”.  

Fontanna Muzyki z pogodną muzyką jazz

Pomimo złych warunków atmosferycznych, pogodną muzyką z zespołem The Warsaw  Dixielanders rozpoczęliśmy cykl letnich koncertów Fontanna Muzyki. Tym razem koncert odbył się w sali widowiskowej.

Stary dobry jazz (dixielnad) w bardzo dobrym w wykonaniu muzyków wprowadził pogodną aurę. To była prawdziwa muzyczna uczta. Przez ponad półtorej godziny słuchaliśmy znanych standardów jazzowych ze świata Louisa Armstronga oraz polskich przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed - i powojennego okraszonego  wokalem Michała Pijewskiego oraz Jerzego Kuszakiewicza.
Wszyscy uczestnicy, mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach.

Dziękujemy za cudowny wieczór THE WARSAW DIXIELANDERS

Wykonawcy:
Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal)
Mariusz Wnuk (puzon)
Michał Pijewski (klarnet, wokal)
Marek Słomiński (banjo)
Ireneusz Kozłowski (kontrabas)
Jerzy Więckowski (perkusja)

 

 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders
 • The Warsaw Dixielanders

Pierwsze spotkanie z plaszówkami w Bibliotece

Gry, niektórzy kojarzą z rzucaniem kostką i przesuwaniem pionków po planszy mogą być mocno zdziwieni, gdyż jest ich o wiele więcej. Od czasu gier typu chińczyk, pojawiło się mnóstwo dobrych gier i co roku ich liczba rośnie. Chętnych do wspólnego grania i odkrywania nowych gier, we wtorkowy wieczór nie zabrakło. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze pełne współpracy i integracji w grupie. Czas spędzony nad planszówką to doskonała okazja, by trenować myślenie logiczne i odkrywać, czym są związki przyczynowo – skutkowe, budzić w sobie zdolności przewidywania, planowania i główkowania. Z kolei gry losowe uświadamiają, że czasem decydujący jest los – nie mamy wpływu na bieg wydarzeń.

Zapraszamy na kolejne spotkania. Spędźcie z nami czas przy stole, rozmawiając, śmiejąc się, ucząc i rozwijając. Nie martwcie się o instrukcję – wytłumaczymy Wam wszystkie zasady. A może masz swoją ulubioną grę, w którą chętnie grasz i chcesz wciągnąć kolejnych graczy. To są bardzo radosne i wartościowe spotkania. Graj i rozwijaj się! Zapraszamy młodszych i tych starszych oraz pasjonatów do wspólnego grania w gry planszowe. Kolejne spotkanie już 17 lipca w bibliotece CKiCz w Serocku.  

Drugie życie książki w Serocku

W upalne lipcowe dni nic tak nie cieszy, jak złota, nadnarwiańska plaża. Można się na niej opalać, można grać w siatkówkę, albo nawet czytać książkę. A czasem - gdy książka jest nudna lub nadmiernie archaiczna i nieaktualna - można ją zamienić w małe dzieło sztuki, wypadkową kreatywności i talentu. Wszystko za sprawą kolejnego letniego spotkania warsztatowego organizowanego przez Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz naszego kolejnego gościa - Moniki Mikulskiej z Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, która pokazała nam, jak nadać każdej książce drugie życie oraz zupełnie nowe, fantazyjne oblicze. Młodzi (i nie tylko!) Serocczanie z zachwytem podziwiali przywiezione przez Panią Monikę wzory, a następnie sami przystąpili do precyzyjnej pracy. Choć śmiechom nie było końca, zadanie wcale nie było łatwe - każdą stronę trzeba starannie wymodelować, a każde zagięcie dobrze wymierzyć. Wśród najmłodszych uczestników największą popularnością cieszyły się sympatyczne myszy mrugające pociesznie do przechodniów i zachęcające do wspólnej zabawy. Stworzenie każdego, najprostszego nawet wzoru wymaga  pracy i kreatywności - ale efekt wart przeznaczonego czasu. Po udanych warsztatach pozostają nam miłe wspomnienia i cudowne prace m.in. zwierzątka.  Z takim zwierzęciem wolno nawet wejść do biblioteki!

I choć "Drugie życie książki" już za nami, to z książkami jeszcze się nie żegnamy: już za tydzień, 12 lipca, zapraszamy na kolejne plażowe spotkanie: warsztaty uważnego czytania z Ciotką Książkulą (Małgorztą Berwid). Do zobaczenia!

O tym, jak Ikar łapał raki, czyli o uważnym czytaniu z "Ciotką Książkulą"

                W normalnie cichej i spokojnej miejskiej bibliotece było dziś nad wyraz gwarno i radośnie. Dawno już bowiem dostojne ściany tego gmachu nie wypełniały się tak pięknym, radiowym głosem! W kolejnym już spotkaniu warsztatowym organizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku mieliśmy nieukrywaną przyjemność gościć Małgorzatę Berwid - legendę wśród działaczy na rzecz kultywowania tradycji czytelniczych, autorkę uwielbianej przez wielu audycji "Ciotka Książkula", poświęconej kulturze i czytelnictwu dla całej rodziny (wszystkich chętnych do zapoznania się z audycją zapraszamy na stronę internetową Radia Dla Ciebie: http://www.rdc.pl/publicystyka/podcasty/ciotka-ksiazkula-zaprasza/).

Warsztaty, tak jak i nasz gość, były nietuzinkowe: uczestnicy mieli okazję poznać tajniki uważnego czytania oraz rozbudzić w sobie zamiłowanie do słów i gier słownych. Anagramom i palindromom nie było końca, a każde kolejne hasło wzbudzało salwy olśnionych okrzyków. Nie było jednak tak łatwo: historia Stryjka i jego kota Flecika okazała się zaskakująco trudna do streszczenia i objaśnienia - a przecież, wystarczyło tylko słuchać uważnie. Oj, niełatwa to sztuka!

Po ciężkich bojach przyszedł jednak czas na nagrody. Tego wieczoru nikt nie wyszedł z biblioteki z pustymi rękami, wręcz przeciwnie: naręcza książek i gadżetów ugięły kolana niejednemu atlecie oraz niejednej siłaczce. A każda książka przypieczętowana została wyjątkowym stemplem jakości. Z takim znakiem wiadomo, że warto przeczytać!

Na pamiątkę wyjątkowego popołudnia pozostaną nam dobre wspomnienia, wspólne zdjęcie oraz książki, które zabiorą nas aż po horyzont wyobraźni.

 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"
 • Warsztaty z "Ciotką Książkulą"

Wyprawa w głąb historii muzyki z Kwartetem Polonika

            Letnie, niedzielne popołudnia to doskonała okazja by spędzać czas z najbliższymi. To również doskonała okazja by wspólnie z nimi przeżyć wyjątkowe muzyczne chwile w doborowym towarzystwie Mozarta, Brahmsa lub Gershwina! Takie doznania mieliśmy tej niedzieli na wyciągnięcie ręki (lub co bardziej elastycznego ucha) dzięki Kwartetowi Polonika w składzie: Paulina Kusa – I skrzypce, Anna Szalińska-Zaziębło – II skrzypce, Magdalena Małecka-Wippich – altówka, Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela. I choć pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza, to Fontanna Muzyki pluskała w najlepsze w przytulnych ścianach sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

A cóż to był za koncert! Zaczęło się grzecznie i znajomo, od klasycyzmu w wydaniu Mozarta w Eine kleine Nachtmusik. Szybko jednak emocje poniosły nas dalej, poprzez romantyzm Dvořáka w Humoresce i impresjonistyczne rozmarzenie Debussy'ego w Dziewczynie o włosach jak len - aż do współczesności. Nie zabrakło oczywiście Chopina, Czajkowskiego, czy Borodina - ale to właśnie muzyczne niespodzianki bliższe naszym czasom najmocniej ujęły słuchaczy za serce i wymusiły na Kwartecie Polonika pożądane bisy. Na szczególną uwagę zasługują tu wykonania motywu Love theme z "Ojca Chrzestnego" autorstwa Nino Roty - jednakże tym razem w świeżej i energicznej aranżacji Przemysława Marcyniaka, oraz Libertango Astora Piazzoli. I choć o bisach zdecydował głos większości, to pewnie niejedna dusza wracająca tego dnia poprzez deszcz i wiatr nuciła sobie cicho Summertime Gershwina lub spektakularne Por Una Cabeza Carlosa Gardel, znane szerzej jako tango z filmu "Zapach kobiety".

Tego wieczoru nie zabrakło wielkich hitów i jeszcze większych emocji, za co serdecznie dziękujemy czarującym paniom z Kwartetu Polonika, które swoimi muzycznymi zdolnościami byłyby w stanie zmiękczyć nawet i najtwardsze serca. Pozostając wciąż w muzycznym rozmarzeniu nie wstrzymujemy tempa - już 29 lipca kolejne muzyczne spotkanie w ramach cyklu koncertów Fontanna Muzyki, na które już teraz gorąco zapraszamy!

 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki
 • Fontanna Muzyki

Drugie spotkanie z planszówkami w Bibliotece Miejskiej

          Za nami kolejny - bo już drugi - wakacyjny zlot miłośników planszówek w Bibliotece Miejskiej. Na tę okoliczność zebrała się Was cała masa w różnym wieku i z różnymi preferencjami: byli amatorzy strategii z planami obmyślonymi na wiele tur do przodu, ale też i radosnego rzucania kością i zdawania się na łaskę losu. Grane były takie tytuły jak Magiczny Labirynt, Carcassonne, 5 Sekund, Dobble czy Wyspa Skye. Nie zabrakło jednak rodzimych produkcji, takich jak fantastyczne CVlizacje od wydawnictwa Granna. Udało się nawet rozegrać przyśpieszoną partię Terraformacji Marsa! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy! Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji nas odwiedzić, nic straconego: kolejne terminy to 31 lipca, oraz 14 i 28 sierpnia, od godziny 18 do 21. Serdecznie zapraszamy wszystkich od 10 do 110 roku życia do wspólnej zabawy i zobaczenia na własne oczy, jak wygląda planszówkowy renesans. A w ostatnich latach zmieniło się sporo! Pomożemy Wam zaspokoić zarówno początkową ciekawość, jak i bardziej ukierunkowane oczekiwania, po uprzedniej konsultacji. Do zobaczenia już wkrótce!

 • Wieczór z planszówkami
 • Wieczór z planszówkami

Warsztaty Capoeira

       Czy słońce czy deszcze z nami zawsze jest wesoło i ciekawie. W dniu wczorajszym mieliśmy okazję poznać podstawy brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Ta łącząca w sobie wiele elementów: tańca, muzyki, samoobrony sztuka cieszy ucho barwną i rytmiczną muzyką, a oko pięknymi akrobacjami .

Dzięki takiej różnorodności każdy, czy mały czy duży może znaleźć coś dla siebie. Dzieci widzą w niej zabawę ruchową, grę na instrumentach, dorośli rozwijają kondycję fizyczną, budują sylwetkę i siłę. Ale nie same ćwiczenia, trening czy powalenie przeciwnika są tu najważniejsze tylko dobra zabawa. A ta właśnie wczorajszego popołudnia towarzyszyła wszystkim przybyłym na nasze warsztaty. Na początku była rozgrzewka, ćwiczenia rozciągające następnie w rytm muzyki dzieci ćwiczyły kopnięcia, uniki, elementy akrobatyki.

Każdy chciał zagrać na tradycyjnych brazylijskich instrumentach tj. berimbau czy agago jednocześnie wyśpiewując proste brazylijskie pieśni. Grupa dorosłych zaczęła intensywny trening w parach łączący sekwencję ruchów: kopnięcia, uniku, gry połączonej ze śpiewem. Wyglądało to jak prawdziwa walka przeciwników, imponująco. I gdyby nie ograniczenia czasowe to spotkanie nie miałoby końca.

Dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie podczas warsztatów. A już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach wakacyjnych atrakcji. Tym razem będziemy tworzyć Latawce. ZAPRASZAMY !!

 • Warsztaty Capoeira
 • Warsztaty Capoeira
 • Warsztaty Capoeira
 • Warsztaty Capoeira
 • Warsztaty Capoeira
 • Warsztaty Capoeira
 • Warsztaty Capoeira

Krzyśki 2018

Przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotę 28 lipca 2018 r., odbyło się coroczne święto Nowej Wsi – KRZYŚKI. Nazwa uroczystości nawiązuje do imienia patrona Nowej Wsi – św. Krzysztofa, patrona turystów podróżników i flisaków. Po uroczystościach powitania gości i odsłonięciu tablicy w Alei Przyjaciół nominowanym w tym roku zostali muzycy  - Państwo Alicja i Andrzej Wysoccy. Festyn rozpoczął się koncertem „Ze Świata opery i operetki” w wykonaniu znakomitej artystki Anny Choczaj przy akompaniamencie Krzysztofa Trzaskowskiego. Tego wieczoru odbył się także koncert dobrze znanej mieszkańcom artystki  Venus, która wystąpiłaze swoimi najnowszymi utworami. Święto Nowej Wsi zakończyły pokazy tańca zumby – w wykonaniu mieszkanek Nowej Wsi i przyjaciół z sąsiednich miejscowości oraz dyskoteka z DJ-em. Organizatorami festynu Krzyśki byli: Urząd Miasta i Gminy w Serocku, Stowarzyszenie Sympatyków, Nowej Wsi, Sołectwo Nowa Wieś, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Dziękujemy patronowi medialnemu Radio Hobby oraz partnerowi sieci sklepów Netto.

Koncert w klimacie Paryża 29.07

Kolejna Fontanna Muzyki na serockim rynku już za nami. Podczas trzeciego w te wakacje koncertu wystąpiła pani Anna Hamela w repertuarze francuskim. Zaśpiewała piosenki m.in. Edith Piaf, Joe Dassin, Charles Trenet czy Indila. Ciepły, wręcz anielski głos pani Ani wybrzmiał na serockim rynku i przeniósł nas w świat osnuty mgłą romantyzmu i tajemniczości. W tym świecie życie nabiera na nowo sensu, a wszystko staje się możliwe! Niezwykłe melodie piosenek Anny, opowiedziane bez żadnych kompromisów, trafiły prosto do serca, napełniając publiczność swym szczerym i pełnym wiary przekazem..!”.

Pani Anna jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Pisze i śpiewa głównie w języku francuskim chociaż z równą pasją komponuje polskie utwory.  Jej piosenki trafiają do osób ceniących wysoką jakość obcowania ze sztuką. Pomagają otworzyć się na piękno życia i wydobyć sens z każdej chwili “zwykłego” dnia.  Wokalistka na scenie stworzyła niepowtarzalny klimat będący połączeniem delikatnej, kobiecej subtelności i charyzmy. Podczas koncertu akompaniowali:  Sebastian Kalwat – na gitarze i Grzegorz Toporowski  - na akordeonie.

Koncert Pani Anny Hamela zachwycił publiczność niezwykłą barwą głosu i wyjątkowym poczuciem humoru.  Publiczność reagowała niezwykle entuzjastycznie, obdarowała artystkę gromkimi brawami oraz poprosiła o bis.

Uprzejmie dziękujemy Państwu za tę niezwykle pozytywną część niedzieli i zapraszamy na kolejną Fontannę Muzyki. Już 12 sierpnia zagra dla Państwa „Not big but Band”.  

Uprzejmie informujemy, że do organizacji koncertu użyliśmy zadaszenia sceny oraz nowego sprzętu nagłośnieniowego zakupionego w ramach zadania  „Zakup obiektu infrastruktury w postaci zadaszenia scenicznego wraz z systemem nagłośnienia i oświetlenia na potrzeby upowszechniania i promocji kultury lokalnej wśród mieszkańców i turystów przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku” objętego dofinasowaniem w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014-2020” z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Wakacje z planszówkami

"Celem gry jest wygrać, ale sensem gry jest dobrze się bawić".

 

Trzecie spotkanie  z grami planszowymi za nami.

 

Fani kostek, pionków, kart i żetonów mogli pograć w gry klasyczne, strategiczne i czysto rozrywkowe. Za darmo. Każdy zarówno doświadczony gracz jak i mniej wprawiony znalazł coś dla siebie. Gramy, aby miło spędzić czas.

 

Są to wakacyjne spotkania i cieszą się dużym zainteresowaniem. Oferujemy  szeroki wybór gier, ale jeśli ktoś ma ochotę przynieść własną, ulubioną i wytłumaczyć jej zasady - jest to mile widziane. Znajdzie się propozycja dla dwóch graczy i dla większych grup. Spotkania odbywają się co drugi tydzień, we wtorki, po godz. 18 w Bibliotece miejskiej w Serocku. 

 

Zależy nam aby przyciągnąć osoby, które jeszcze mało grają albo grywały kiedyś i chciałyby do tego wrócić. 

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkania 14 i 28 sierpnia.

 • Wakacje z planszówkami
 • Wakacje z planszówkami
 • Wakacje z planszówkami
 • Wakacje z planszówkami
 • Wakacje z planszówkami

Serock ku pamięci Powstańcom Warszawskim

1 sierpnia o godzinie 17 w całym kraju zawyły syreny, to była symboliczna minuta ciszy i chwila refleksji.
Upamiętniliśmy tych co walczyli i tych, którzy ucierpieli w Powstaniu Warszawskim.

Zebraliśmy się na serockim rynku, pod tablicą upamiętniającą poległych w walkach o wolność Ojczyzny. Po przybliżeniu rysu historycznego oraz fragmentów z Pamiętnika Powstania Warszawskiego M. Białoszewskiego pod tablicą pamięci złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Były także okolicznościowe przemówienia, modlitwa oraz odczytanie listu Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka, skierowanego do uczestników uroczystości. Wraz z chórem Cantores Adalberti zaśpiewaliśmy piosenki powstańcze i patriotyczne z Serockiego śpiewnika wydanego „na chwałę Niepodległej”.

W powstańczym jadłospisie była kawa zbożowa (oczywiście bez cukru), trzy suchary, do tego gotowane, nierzadko zgniłe ziemniaki i tak zwana zupa plujka. Później jedzono już tylko od przypadku do przypadku. My w ten upalny dzień zaserwowaliśmy jedynie kawę zbożową.

W imieniu gospodarza uroczystości, Burmistrza Miasta i Gminy Serock, serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczny udział.

Już teraz zapraszamy na kolejne sierpniowe przedsięwzięcia: Święto Wojska Polskiego – 14 sierpnia do Zegrza oraz Koncert „Na chwałę Niepodległej” – 25 sierpnia na serocki rynek.

tekst inspirowany stroną serock.pl 

Dmuchawce, latawce, wiatr ...

Czy konstruowanie latawców jest sztuką, techniką, pracą czy zabawą? Prawdopodobnie wszystkie te aspekty zawierają się w akcie projektowania i tworzenia latawca - najstarszej rzeczy unoszącej  się w powietrzu. Jakich materiałów należy użyć do zbudowania latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Czy latawiec musi mieć ogon? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznaliśmy  na warsztatach budowania latawców, które na pewno były  atrakcją dla maluchów i dobrym pomysłem  na rodzinne spędzenie czasu.

Kto z nas nie robił kiedyś latawców z patyków i kartek papieru, ozdabiając ich ogony papierkami od cukierków? Wychodziły z nich przecież najpiękniejsze kokardki, a w dodatku wcześniej trzeba było zjeść zawartość! A potem szło się z takim latawcem na dwór i ciągnęło w prawo i lewo, żeby chociaż na chwilę uniósł się w powietrze. Pamiętacie?

Takie latawce właśnie robiliśmy na kolejnych warsztatach. Są  kolorowe, papierowe i najważniejsze, że własnoręcznie wykonane.

W świat robienia latawców wtajemniczyła nas pasjonatka wszelakich działań plastycznych Pani Bogusława Żaczkiewicz. Serdecznie Dziękujemy !!!

 

POKAZ RZEŹBY

W czwartek 9 sierpnia br. na plaży miejskiej w Serocku odbył się pokaz rzeźbiarski Pana Janusza Dłużniewskiego, lokalnego artysty, rzeźbiarza – samouka.

Pan Janusz jest mieszkańcem Dzierżenina, wsi położonej nad Narwią, nieopodal Serocka. Od kilkunastu lat zajmuje się rzeźbą w drewnie. Jego pasją stało się odnajdywanie kształtów w pniach drzew, konarach  i wydobywanie z nich postaci za pomocą piły i dłuta.

Wśród jego dzieł można znaleźć anioły, postacie świętych, zwierzęta czy też przedmioty użytku codziennego. Głównym tematem prac jest cierpienie człowieka, a przykładami m.in. są: „Pasja”, „Anioł”, „Głód”. Artysta zajmuje się również tworzeniem poezji: „Lata pędzą, zegar tyka, pośpiech wszędzie, czas umyka. Szybko, spiesz się, bo ktoś czeka, prędzej więcej nie narzekaj…” To fragment wiersza pt.: „Zapominasz o miłości” , który w wykonaniu Pana Janusza usłyszeli zgromadzeni na plaży mieszkańcy i turyści.

Celem pokazu było zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie oraz rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej.

Wspólnie z Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie PIK już 23 sierpnia zapraszamy na kolejne letnie warsztaty na plaży. Warsztaty zielarskie poprowadzi Agnieszka Malinowska.

 

 

 

 • 1-_DSC0151.JPG
 • 1-_DSC0173.JPG
 • 1-_DSC0180.JPG
 • 1-_DSC0196.JPG
 • 1-1-_DSC0195.JPG
 • _DSC0015.JPG
 • 1-_DSC0003.JPG
 • 1-_DSC0023.JPG
 • 1-_DSC0035.JPG
 • 1-_DSC0068-001.JPG
 • 1-_DSC0077.JPG
 • 1-_DSC0085.JPG
 • 1-_DSC0093.JPG
 • 1-_DSC0114.JPG
 • 1-_DSC0125.JPG
 • 1-_DSC0128.JPG

FONTANNA MUZYKI Z NOT BIG BUT BAND

Muzyka z saksofonów, trąbek, puzonów, klarnetów, gitary, klawiszy, basu i  perkusja rozbrzmiewała po serockim Rynku przyciągając co raz to większą publiczność. Podczas kolejnego  muzycznego spotkania w ramach Fontann Muzyki mieliśmy zaszczyt gościć w niezwykłych ludzi, pasjonatów muzyki swingowej i jazzowej.

Zespół Not big but Band jest hobbystycznym big bandem, założonym z inicjatywy Jakuba Tryngiela i Michała Żbikowskiego w 2015 roku. W skład zespołu wchodzą przede wszystkim osoby, dla których muzyka jest pasją, ale nie związały z nią swojej kariery zawodowej. Celem zespołu jest krzewienie kultury bigbandowej w Polsce. Tak więc w repertuarze znaleźliśmy utwory będące standardami bigbandowymi tzw. starego stylu, jak i wynikające z ewolucji muzyki, oraz formy samego big bandu, utwory nowego stylu.

Podczas niedzielnego koncertu zespół zaprezentował się w aranżacjach znanych utworów m.in. „Sway”, „Happy”, „In the mood arranged” .

Batlander zachęcał do wspólnej zabawy i tańca.  Nieśmiało pod koniec koncertu pojawili się wśród publiczności tancerze.

Dziękujemy Państwu serdecznie za obecność. Zapraszamy na kolejny koncert 25 sierpnia „Na chwałę niepodległej”, podczas którego zagra Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND
 • NOT BIG BUT BAND

Zegrzyński festyn z okazji Święta Wojska Polskiego

Uczestników wtorkowego festynu w Zegrzu, przywitali w imieniu organizatorów oraz złożyli życzenia dla żołnierzy i pracowników cywilnych Wojska Polskiego – prowadzący Grzegorz Ostrowski oraz Dyrektor CKiCz w Serocku - Renata Mulik

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęliśmy efektownym przemarszem uliczkami zegrzyńskiego osiedla z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Orkiestra zaprezentowała wiele znakomitych utworów zbierając po drodze zaciekawionych widzów.

W klimat znanych szlagierów m.in. piosenki żołnierskiej wprowadził zespól TELEFALA. Pomysłodawcą nazwy zespołu jak również inicjatorem jego powstania jest Komendant CSŁiI w Zegrzu Pan pułkownik doktor Ireneusz FURA. Zespół ma swoją siedzibę na terenie Klubu CSŁiI w Zegrzu. Można śmiało stwierdzić iż zespół całkowicie zmilitaryzowany. W repertuarze TELEFALI mogliśmy znaleźć  starsze jaki współczesne piosenki wojskowe w nowych aranżacjach zespołu. 

Wśród wielu stoisk mogliśmy też znaleźć stanowisko animatorek, które miały do zaproponowania wiele atrakcji: malowanie buziek, robienie kolorowych bransoletek i naszyjników. Animatorki z balonów wyczarowywały przeróżne postaci i kształty od zwierzaków po miecze. Dzieciaki, za zaangażowanie i wspólną  zabawę otrzymywały drobne upominki,  talony na watę cukrową oraz mogły do woli korzystać z dmuchańców.

Podczas imprezy odbyły się konkursy na piosenkę żołnierską oraz jak najszybsze zjedzenie waty cukrowej, a uczestnicy  otrzymali nagrody m.in. kubki z zegrzyńskim  muralem.

Po zmaganiach konkursowych pojawił się na scenie kolejny zespół SMASH. Zespół zadebiutował na scenie utworem „Taka idealna”, który wzbudził zainteresowanie nie tylko szerokie grono odbiorców tego gatunku muzyki ale  również jednego z największych wydawnictw muzyki disco polo w Polsce. Podczas koncertu  usłyszeć również  takie utwory jak „ Bez Makijażu”, „ Za jedną noc”, „ Słodkie usta”, „ Zauroczyłem się”. 

Po występach artystycznych uczestnicy festynu bawili się w rytmach przygotowanych przez DJ Marcina Ukleję.

W imieniu organizatorów Miasta i Gminy Serocku, CSŁiI w Zegrzu, 26.WOG w Zegrzu oraz CKiCz w Serocku serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu
 • Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w Zegrzu

Warsztaty zielarskie

Nawłoć, wrotycz, czosnek niedźwiedzi, rdest, wiesiołek oraz wszystkim znana pokrzywa i skrzyp.
O praktyce z rozpoznawania tych i wielu innych roślin o zasadzie ich zbioru oraz przechowywania ziół opowiedziała nam na czwartkowych warsztatach zielarka i fitoterapeutka - Agnieszka Marianna Malinowska.

Przez zastosowanie odpowiednich roślin i innych naturalnych substancji zastosowanych we właściwych proporcjach oraz odpowiedni przedział czasu możemy skutecznie zapobiegać wielu problemom zdrowotnym, również możemy wspomagać procesy leczenia poprzez wzmocnienie i pobudzenie organizmu do zachowania równowagi wykorzystując właściwości poszczególnych surowców jak i łącząc je uzyskując synergizm. Naszej specjalistce serdecznie dziękujemy za przekazanie cennej wiedzy,
a uczestnikom za czynny udział w warsztatach.

Zaśpiewali i zatańczyli na chwałę Niepodległej

Koncert "Na chwałę Niepodległej", który na serockim rynku odbył się 25 sierpnia 2018 roku, był jednym z głównych przedsięwzięć organizowanych w Serocku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się uroczystym Polonezem zatańczonym przez mieszkańców i sympatyków gminy Serock, w towarzystwie członków wieliszewskiego Zespołu Tańca Ludowego "Promyki". Do prowadzonego przez Pana Dariusza Skrzydlewskiego tańca stanęli i dorośli i dzieci, pięknie odziani w stroje ludowe, galowe - zjawiskowe.

Tomasz Stockinger - prowadzący przedsięwzięcie - zaprosił gości do obejrzenia krótkiego spotu, w którym dorośli, młodzież i dzieci z Serocka opowiedzieli czym dla nich jest niepodległość. W programie słowno-muzycznym znalazły się wiersze i fragmenty literackie o miłości do Ojczyzny i tęsknocie za nią, piosenki wojenne i patriotyczne - wykonane przez Chór "Cantores Adalberti" oraz Annę Osmakowicz - Vocal Studio.

Głównym punktem tego niepodległościowego wieczoru był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który oprócz patriotycznych nut, pełnych patosu i artystycznych uniesień, zaprezentował również utwory rozrywkowe. Publiczność zgromadzona na serockim rynku z wielkim aplauzem przyjęła to widowisko muzyczne, doceniając jego wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie w stworzenie niepowtarzalnego klimatu pełnego wdzięczności dla Wolnej Ojczyzny.

Dziękujemy Państwu za obecność na Koncercie, wspólny taniec i śpiewanie. Jesteśmy wdzięczni za Wasze uczestnictwo w niepodległościowych przedsięwzięciach i cieszymy się, że możemy razem świętować tę piękną, polską, rocznicę.

Gospodarzami i organizatorami sobotniego koncertu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Artur Borkowski, Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa Renata Mulik oraz Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu płk dr Ireneusz Fura.

Serockie wydarzenia niepodległościowe objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Tekst: Referat Komunikacji Spolecznej i KS

Warsztaty "Sztuka prezentacji czy prezentacja na sztukę"

Jak stworzyć nieszablonową, zapadająca w pamięci prezentację? Jak poradzić sobie ze stresem? Jak zbudować ciekawą narrację? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała w dniu wczorajszym pani Inez Powierża -  kobieta przedsiębiorcza ,aktywnie działa w środowisku kobiet przedsiębiorczych i na ich rzecz, organizatorka licznych eventów biznesowych i konferencji. Koordynuje projekty Spinka Biznesu i Nie sama Mama, prowadzi portal “Przedsiębiorca to styl życia”.

 Warsztaty „Sztuka prezentacji czy prezentacja na sztukę” odbyły się w Bibliotece miejskiej w Serocku i kończą cykl tegorocznych warsztatów letnich organizowanych wspólnie z PIK Legionowo. Uczestnicy spotkania poznali różne techniki i reguły tworzenia dobrej prezentacji. Liczne techniki relaksacyjne oraz jak utrzymać dobry kontakt z publicznością. Dziękujemy pani Inez za ciekawe spotkanie.

 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji
 • Warsztaty sztuka prezentacji

Serockie tajemnice wyjaśnione, czyli o Językowej Grze Miejskiej słów kilka

Słońce świeci coraz niżej, dni są coraz krótsze - przyszedł więc czas pożegnania lata.
Jakiż sposób byłby na to lepszy, niż radosna rywalizacja w pięknych okolicznościach przyrody i słonecznej pogody.

W niedzielę 2 września o godzinie 13:00 odbyła się językowa gra miejska pod nazwą "Serock - Miasto Tajemnic". "Gra" - żeby było zabawnie, ale i "językowa" - żeby jakoś rozgrzać szare komórki przed nowym rokiem szkolnym. Tajemnic, żeby nazwie uczynić zadość, upakowaliśmy bez liku! Oczywiście, tutaj ich nie zdradzimy. Tylko uczestnicy i my wiemy, kto i gdzie schował ryby (i może dalej są tam schowane...?) kto płynie pod prąd w górę strumienia, oraz gdzie znaleźć można Tego, który wzrasta na barkach stuleci... Po trzech godzinach zmagań poznaliśmy zwycięskie drużyny - choć trzeba przyznać, że wyniki były bardzo zbliżone! Pierwsze miejsce zajęła grupa "Klucz" w składzie Danuta, Marcel i Zuzanna. Drużyna wygrała tym samym nagrodę główną ufundowaną przez współorganizatora gry, szkołę językową Best School. Co to by była jednak za zabawa, gdyby inni musieli obejść się smakiem? Dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali od CKiCz w Serocku tematyczne upominki, które pomogą im lepiej zapoznać się z językiem angielskim podczas pasjonującej lektury. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy i mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się w kolejnej edycji - kto wie, jakie tajemnice jeszcze się tu kryją...? Dziękujemy za wspólną zabawę uczestnikom, animatorom oraz koordynatorowi i scenarzyście przedsięwzięcia.

 

Organizator: Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

Partner i sponsor: Szkoła Jezykowa Best School

Współorganizator: Izba Pamięci i Tradycji Rybackich 

"Przedwiośnie" na głosy w ramach Nardowego Czytania

W piątkowe popołudnie na serockim rynku odczytano  fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. To kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

"Przedwiośnie" to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1929, 2001).

Po raz czwarty serocczanie chętnie zaangażowali się we wspólne czytanie. Pani Dyrektor CKiCzw Serocku do tegorocznej akcji zaprosiła aktora Leszka Zdunia, który uświetnił akcję swym niebanalnym głosem. Urzędnicy z Panem Burmistrzem na czele, pracownicy Centrum Kultury
i Czytelnictwa, seniorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół z trenu Miasta i Gminy Serock stworzyli wspaniały klimat na scenie.

Scena została udekorowana w klimacie z czasów S. Żeromskiego, co sprawiło, że scenografia stała się jeszcze bardziej klimatyczna, a jedne
z ostatnich już promieni letniego słońca, zagwarantowały cudowną atmosferę.

Oczywiście organizatorzy pozostawiają uczestników w lekkim niedosycie i zachęcają do korzystania z miejscowej biblioteki.

Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości do której lektury także zachęcamy.

Święto Darów Ziemi

Wrześniowe Święto Darów Ziemi, tradycyjnie organizowane w Woli Kiełpińskiej, dla serockich gospodarzy, rolników i sadowników, to święto dziękczynienia – za urodzajne plony i owocne zbiory. Dla mieszkańców i sympatyków Serocka to przedsięwzięcie podsumowujące lato.

Tegoroczne dożynki w dn.  9 września, rozpoczęła uroczysta Msza święta, podczas której gospodarze sołectw z gminy Serock złożyli na ołtarzu dziękczynne kosze i wieńce – owoce ich tegorocznych plonów i zbiorów.  Po Eucharystii korowód prowadzony Przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Tłuszcza przeszedł z darami na plac obok kościoła, gdzie rokrocznie od 2008 roku odbywa się impreza plenerowa. Samo święto zostało zorganizowane po raz pierwszy w Woli Kiełpińskiej w 97 roku.

O tym niezwykłym święcie mającym wielu sympatyków oraz  jego historii  wspomniał gospodarz uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki. Gospodarz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Serocku Arturem Borkowskim oraz Proboszczem Parafii ks. Andrzej Marchlewski.

W części artystycznej, która poprowadził Wojciech Bardowski  (wokalista, baryton) na scenie zaprezentowali się jako pierwsi chór Miasta i Gminy Serock „Cantores Adalberti” oraz Chór Centrum myśli JP2 pod przewodnictwem Jana Krutula.

Główną atrakcją dla publiczności, był koncert Haliny Mlynkovej z zespołem. Fani zgromadzeni pod sceną śpiewali słynne utwory „W kinie,
w Lublinie – kochaj mnie”; „Czerwone korale”; „Heniek” oraz  utwory z ostatniej wydanej płyty m.in.  „Kawa”, „Życia mi mało”.

Tradycyjnie na Święcie Darów Ziemi nie zabrakło również rękodzielników i wystawców, których stoiska jak zawsze były chętnie odwiedzane. 
O kwestię kulinarną zadbały gminne gospodynie wiejskie.  Dużo humoru towarzyszyło zabawom, w których sołectwa rywalizowały z sobą min.
w konkursie na wydojenie krowy. Zwycięzcy konkursów zostali zaproszeni na scenę po odbiór nagród. Jak co roku przedsięwzięciu towarzyszył konkurs na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy. Dyrektor CKiCz w Serocku Pani Renata Mulik zaprosiła do Ludowego Zespołu Artystycznego i przesłuchania w dn. 19 i 26 września oraz do konkursu na nazwę zespołu, która została przedłużona do 30 września br.

Dożynki zakończył występ zespołu Exelent, który bawił publiczność muzyką w rytmach disco polo  min. „zadziera nosa”; „Aj jaj jaj podobasz mi się” czy „Najpiękniejsza”.

Serdecznie dziękujemy Państwu za liczną obecność i wspólną zabawę.

To była żywa lekcja historii

W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury i Czytelnictwa gościliśmy niezwykłą postać, uczestnika Powstania Warszawskiego, autora kilkunastu książek o tematyce powstańczej Pana Juliusza Kuleszę.

Juliusz Kulesza urodzony w Warszawie w 1928r.  jest grafikiem z zawodu, z pasji pisarzem i historykiem. Podczas dzisiejszego spotkania opowiedział wiele ciekawych historii  m.in. o udziale Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w konspiracji w czasie II wojny światowej. Podczas Powstania Warszawskiego początkowo był łącznikiem, a następnie wraz z oddziałem Armii Krajowej PWB/17/S, do 26 sierpnia brał udział jako strzelec w obronie gmachu PWPW na Starówce.

Nasz gość okazał się przemiłym gawędziarzem, a jednocześnie skromnym, empatycznym człowiekiem. W niezwykle intersujący sposób opowiadał fakty ze swojego życia. Młodzież  z placówek szkolnych z terenu gminy aktywnie uczestniczyła w tej żywej lekcji historii, a ci najbardziej dociekliwi otrzymali książki, płyty i foldery z dedykacją od naszego bohatera.

Po spotkaniu z młodzieżą Pan Juliusz Kulesza zwiedził Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich, gdzie ciepło go przyjął  przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Pan Artur Borkowski wraz z Panią Beatą Roszkowską, która w ciekawy sposób przybliżyła fakty historyczne naszego miasta.

 

"I Nadnarwiańskie spotkania ze sztuką"

Nadnarwiańskie Spotkania ze Sztuką to nowa propozycja kulturalna Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Pani Renaty Mulik. Impreza powstała z myślą o lokalnych artystach skupiających się w obrębie rzeki Narew skądinąd powstał tytuł naszego wydarzenia. Pragniemy łączyć i upowszechniać  różne dziedziny sztuki. Do udziału w niedzielnym wydarzeniu zaprosiliśmy wielu artystów, a wśród nich lokalnych twórców m.in. Elżbietę Annę Borkowską z wystawą fotografii „Zobaczyć świat oczami Anny” z podróży po licznych zakątkach świata. Kuratelę nad wystawą objął Pan Karol Stępkowski. Kolejnym zaproszonym artystą był Pan Janusz Dłużniewski z plenerową wystawą rzeźb w drewnie.  „Sekrety życia”  w swoim autorskim poemacie przedstawił Juliusz Erazm Bolek laureat Nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO. Dariusz Wasilewski wraz zespołem wprowadził nas w sentymentalny i pełen liryzmu nastrój utworami m.in. „Dwa wiatry” J.Tuwima, „Amsterdam” J. Brela oraz „Piosenką liryczną” W. Wysockiego. Spotkanie poprowadził Jarosław Wasik znany piosenkarz wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej, a na co dzień pełniący funkcję dyrektora Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Zwieńczeniem wieczoru był utwór wykonany przez Dariusza Wasilewskiego i Jarosława Wasika  „Widzieć przyjaciela łzy”. Impreza została objęta patronatem honorowym Starosty Legionowskiego Roberta Wróbla oraz Burmistrza Miasta i Gminy Serock Sylwestra Sokolnickiego. Mecenasem wydarzenia był Hotel Narvil Conference & Spa **** , a współorganizatorem Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie. Dziękujemy również partnerom firmie Magnet-Trans, RBiT Robert Sroczkowski, Radio RDC, które objęło wydarzenie patronatem medialnym. Dziękujemy przedstawicielom firm Panu Krzysztofowi Winnickiemu z lokalnej firmy "Cydr Jabłkowy" oraz  Panom Marcinowi Chylińskiemu i Marcinowi Grotowskiemu z firmy  "CEDC International Sp. z o.o." za szlachetne trunki.

Koncert z okazji Dnia Seniora

W minioną sobotę, 6 października odbył się Koncert z Okazji Dnia Seniora. Przybyłych seniorów przywitali gospodarze spotkania  składając życzenia i wręczając kwiaty przedstawicielom serockich Grup Seniorów. Zastępca Burmistrza Józef Zając opowiedział o programie Ogólnopolskiej Karty Seniora, do którego przystąpiła Gmina Serock. Każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę wypełniając wniosek. Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach czy instytucjach. Burmistrz Sylwester Sokolnicki w swym przemówieniu podziękował m.in. za dotychczasową aktywność, zaangażowanie i troskę o wspólne dobro gminy oraz za zwiększającą się rolę seniorów w życiu społecznym miasta.

W dalszej części spotkania Pani Dyrektor Renata Mulik zaprosiła na spektakl teatralny pt. „Kobieta Pryncypialna” reżyserii Joanny Mądry w wykonaniu Teatru Seniora działającego przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Spektakl miał swój debiut w kwietniu tego roku  na Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Scenicznej – Teatr i od razy zyskał uznanie jury oraz publiczności.

 Następnie soliści „Vocal Studio” Anna Osmakowicz, Aleksandra Zhuravel oraz Piotr Miller zabrali nas w sentymentalną muzyczną podróż. Usłyszeliśmy takie szlagiery jak: „Wielka Miłość”, „A kiedy mnie już nie będzie” Seweryna Krajewskiego, „Człowieczy los” Anny German,  „Bądź moim natchnieniem” W. Młynarskiego, „Trzeba się nam pospieszyć” J.Millera.

Całe wydarzenie zakończył ciepły poczęstunek  zorganizowany przez  Ośrodek Pomocy Społecznej reprezentowany przez Panią Annę Orłowską.

Pamiętajmy o osobach starszych są niezwykle ważną częścią naszej społeczności.
I jak mówił J. Paweł II

Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć”

Życzymy Państwu aktywności i zaangażowania społecznego, która pozwala poprawić kondycję fizyczną i intelektualną. A poprzez kontakt i relacje z innymi ludźmi pogłębia wartości życia.

 

Lista partnerów Programu "Ogólnopolska Karta Seniora" z terenu Miasta i Gminy Serock:

1. Kwiaciarnia "Marzenie" Józef Leontiew, ul. Pułtuska 26, Serock

2. Dom Handlowy "U Włada" Iwona Ciszkowska, ul. Nasielska 9B, Serock

3. PHU IMP - EKS Sławomir Wroniak, ul. Pułtuska 37, Serock

4. Sklep spożywczo - przemysłowy Małgorzata Bogusiewicz, ul. Zegrzyńska 80, Jachranka

5. Gabinet Kosmetyczny "ODNOWA" Małgorzata Pruszyńska , ul. Rynek 17, Serock

6. Salon fryzjerski "Pod Włos" Marzena Olbryś, ul. Nasielska 9B, Serock

7. Pizzeria "Nowa Diabolica" Krzysztof Michajłow, ul. Pułtuska 50, Serock

8. Restauracja "Złoty Lin" Gerard Dziedzic, Wierzbica 9, Serock

9. Kuchnia Polska  P.H.U. "BARBARA", ul. Pułtuska 25, Serock

10. Gabinet kosmetyczny "BIOMAX" Ewa Antoniak, ul. Pułtuska 27, Serock

11. "CAT FIT" Katarzyna Tulin, ul. Warszawska 27 i ul. Miła 1, Serock

 12. Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, ul. Pułtuska 35, Serock

 

 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora
 • Dzień Seniora

Serocczanie promują akcje "Niepodległa do Hymnu"

Dziś w samo południe na serockim rynku trwały nagrania do spotu filmowego promującego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spot promował będzie w mediach ogólnopolskich akcję "Niepodległa do hymnu!". Dziękujemy, że tak licznie wzieliście w nim udział. Szczególnie dziękujemy najmłodzszym uczestnikom za wytrwałość, chórom za inspirację do wspólnego śpiewania oraz wszystkim zgromadzonym za radosne śpiewanie na chwalę niepodległej.

Spektakl "Plum i Bulb"

Jakie stworzenia żyją w wodzie? Co zanieczyszcza wody i oceany?

 

O tych i wielu innych problemach ekologicznych opowiadał dzisiejszy spektakl w ramach cyklu spotkań z bajką pt. „Plum i Bulb – problemy z wodą” w wykonaniu Teatru „Chrząszcz w Trzcinie”. Scenariusz spektaklu powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO.

Tytułowi bohaterowie: rybka Plum i ośmiornica Bulb zabrały zgromadzoną publiczność w niesamowitą podróż podwodną po wodach i oceanach. Opowiadały w ciekawy sposób o swoim codziennym życiu, jak również o ważnej roli „wody” w życiu człowieka.

 

Dzieci w wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem słuchały opowieści, w pewnym momencie same wzięły udział w spektaklu, m.in. pomagając oczyścić plażę i segregując śmieci i wodę.

Przedstawienie „Plum i Bulb” to spektakl interdyscyplinarny wykorzystujący animowane projekcje filmowe, teatr cieni i teatr lalek. Dodatkowym walorem przedstawienia okazała się  muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Kołeckiego.     

 

Na zakończenie dzieci miały możliwość poznać głównych bohaterów Pluma i Bulba.

 

Dziękujemy za tą dzisiejszą lekcję ekologii i dobrych proekologicznych zachowań.

 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką
 • Spotkanie z bajką

Kabaret CIACH

W piątkowy wieczór na serockiej scenie gościliśmy Kabaret CIACH w programie „Historie śmiechem pisane". Kabaret wystąpił w składzie: Małgorzata Czyżycka, Leszek Jenek – ex kabaret Potem, Tomasz Kowalski, Mateusz Czechowski i zaprezentował program pełen dobrego humoru i energii oraz różnorodnych tematów.

Ciach jest młody duchem i bogaty doświadczeniem ponadto łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. W swoje  spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny.

Kabaret  był wielokrotnie nagradzany na różnych przeglądach i konkursach kabaretowych w całej Polsce.

Serocka publiczność również doceniła wysoki poziom artystyczny, różnorodność programu i  humor sytuacyjny Kabaretu. Bisów nie było końca.

 Dziękujemy za te chwilę relaksu i dobrego humoru.

 • Kabaret CIACH
 • Kabaret CIACH
 • Kabaret CIACH
 • Kabaret CIACH
 • Kabaret CIACH
 • Kabaret CIACH
 • Kabaret CIACH

Wieczór z Kulturą

Wieczór z Kulturą otworzyły organizatorki Irena Buczyńska Prezes fundacji Nowa Wieś oraz Renata Mulik Dyrektor CKiCz w Serocku.

Koncepcja wystawienia spektaklu teatralnego w Serocku w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Akademia Wilanowska prowadzonym przez obecnego podczas wieczoru Witolda Płusę dojrzewała, aż do sobotniego wieczoru. I tak mogliśmy obejrzeć pełną pasji młodzież ze Sceny Młodych Teatru Wilanów w spektaklu Sławomira Mrożka pt. „Striptease” w reżyserii Grzegorza Jacha. Pokaz dojrzałej gry aktorskiej zaprezentowali Weronika Michalak, Michał Pęksa, Igor Kamiński.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii Ryszarda Lewandowskiego pasjonata fotografii, pilota oraz lotnika motoparalotni. Na fotografii uwiecznił on urokliwe zakątki okolicznych miejscowości w niezwykłym ujęciu z lotu ptaka.

Elżbieta Wichrowska – Jankowska, pasjonatka podróży zabrała nas wspaniała podróż do przepięknego himalajskiego królestwa Nepalu. Pokhara, Kathmandu, Patan, Bhaktapur i Lukla. Pani Elżbieta z lekkością opowiadała o swojej przygodzie niemalże czuliśmy smaki i zapachy nepalskich potraw, widzieliśmy piękno zabytków, wspaniałą przyrodę. Wysiłek i satysfakcja związane ze zdobywaniem ponad pięciotysięcznych przełęczy były jej największa radością. Misterne opisy nepalskiej przyrody i refleksje rodzące się podczas przemierzania górskich szlaków oraz zwiedzania rozmaitych miejsc, nie tylko tych znanych i zabytkowych odnajdziemy w jej książce pt. „Nepal. Moje wędrówki”. Książkę można było zdobyć z pamiątkowym wpisem na zakonczenie spotkania.

Serdecznie polecamy tę publikacje i zachęcamy do wypożyczenia z serockiej Biblioteki.

Warsztaty rzeźbienia w dyni

Owalne lub podłużne, gruszkowe lub pękate… dynia jest nie tylko smacznym i zdrowym warzywem, może również posłużyć do zrobienia lampionu, który wprowadza pełną czarów i magii atmosferę. I tak właśnie było w sobotnie popołudnie magicznie i tajemniczo. W Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się jesienne warsztaty z udziałem dzieci i rodziców. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem a każdy uczestnik miał do dyspozycji dynię oraz potrzebne narzędzia. Rzeźbienie w dyni i tworzenie z nich lampionów okazało się bardzo fajną zabawą, która sprawiła wiele przyjemność zarówno dzieciom jak i rodzicom. Podczas warsztatów powstały naprawdę niepowtarzalne dzieła sztuki. Oczywiście nad przebiegiem prac czuwali: instruktor CKiCZ Katarzyna Książyk i nasz lokalny artysta – rzeźbiarz pan Janusz Dłużniewski. Na zakończenie dzieci dostały słodki podarunek i z uśmiechem na twarzy opuszczały budynek Centrum z własnym dyniowym lampionem. Zapraszamy na kolejne warsztaty organizowane w Centrum Kultury i Czytelnictwa. Więcej informacji już wkrótce.

 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni
 • Warsztaty rzeźbienia w dyni

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada w całej Polsce świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Nie inaczej było w Serocku. O 11.00 spotkaliśmy się w kościele parafialnym, gdzie pod przewodnictwem księdza proboszcza Dariusza Rojka pomodliliśmy się za wolność Ojczyzny, dobro Polaków i prosiliśmy o wieczny pokój dla tych, którzy oddali życie za Polskę. Na placu koło ratusza, w południe, wraz z całą Polską odśpiewaliśmy hymn. Wokół sztandarów, flag, chorągiewek, balonów i symbolicznych kotylionów popłynął Mazurek Dąbrowskiego. Z nieskrywanym wzruszeniem śpiewali go dorośli i najmłodsi Serocczanie - serdecznie dziękujemy. 

Po odczytaniu Apelu Pamięci, kompania Centrum Łączności i Informatyki w Zegrzu oddała salwę honorową. Tradycyjnie delegacje różnych środowisk złożyły pod tablicą pamięci wiązanki i znicze. 

Burmistrz Miasta i Gminy Serock przekazał zgromadzonym życzenia radosnego świętowania. Radosnym akcentem - krótkim koncertem pieśni patriotycznych chórów Cantores Adalberti i Gaudete - zakończyła się rocznicowa uroczystość. Zmarzniętych uczestników rozgrzała tradycyjna wojskowa grochówka. 

Dziękujemy Państwu za liczną obecność i wspólne - całoroczne - świętowanie tej pięknej rocznicy. 

Z pierwszą wizytą w miejskiej bibliotece

W czwartek 22 listopada 2018 roku Bibliotekę Miejską odwiedzili zerówkowicze ze szkoły w Jadwisinie.  Z lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, jak dbać o książki i że trzeba oddawać je w terminie.  Przede wszystkim była to nauka jak zostać czytelnikiem naszej biblioteki. Przekonały się także jak bogaty księgozbiór książek dla najmłodszych znajduje się w naszej bibliotece. Na zakończenie spotkania wysłuchały opowiadań książek  m. in. „Kicia Kocia w Bibliotece”, „ Książe w cukierni”, które bardzo się im podobały. Dzieci z pewnością zapamiętają to niecodzienne spotkanie, dzięki któremu biblioteka niewątpliwie zyska nowych czytelników.

Koncert na rzecz ratowania rozlewisk Doliny Dolnej Narwi

W piątkowy wieczór w sali widowiskowej CKiCz w Serocku odbył się koncert w szczytnym celu zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasza Narew. Na rzecz ratowania rozlewisk Doliny Dolnej Narwi pełen energii koncert zagrali członkowie zespołu ESOX ; gitarzysta i wokalista Miroslaw Sajak; wokalista: Stanisław Wasilewski oraz gitarzysta Wiesław Rosłoński. Bawiliśmy się przy utworach m.in.  The Shadows, Carlosa Santany i Erica Claptona, Krzysztofa Klenczona, Tadeusza Wożniaka czy Piotra Szczepanika. Koncert poprowadził poeta i krytyk literacki Jerzy Paruszewski.  Panowie nie poprzestaja tylko na tym jednym koncercie i z pewnością można będzie ich jeszce usłyszeć w okolicy.  Każda pomoc na rzecz urzymania i przywrócenia odpowiedniego stanu środowiska się przyda. To co Stowarzyszenie zrobiło do tej pory na rzecz  ratowania Doliny Dolnej Narwi możecie Państwo sledzić na https://www.facebook.com/NaszaNarew/ 

   

Wojciech Pszoniak jako Belfer

     W niedzielny wieczór na deskach sali widowiskowej mieliśmy zaszczyt gościć Wojciecha Pszoniaka jedną z najciekawszych aktorskich osobowości polskiej sceny. Kto nie pamięta jego najsłynniejszych kreacji teatralnych czy filmowych, które przyniosły mu międzynarodowy rozgłos?

   Tym razem wcielił się w postać belfra ze słynnego monodramu Jeana-Pierre Dopagne o tym samym tytule. Nauczyciel, którego kreuje Wojciech Pszoniak to człowiek wykonujący swą pracę  w poczuciu misji, zmieniający się stopniowo w potwora, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakichkolwiek wartości...  Codzienna trauma, balast wypowiadanych w próżnię słów, jarzmo latami niesione przez nauczyciela, ma w spektaklu swój zaskakujący finał. 

   Na scenę – wchodzi Belfer i od razu zwraca się do swoich słuchaczy. ...Co dziś znaczy być nauczycielem? Co znaczy stawać codziennie przed klasą i patrzeć w dwadzieścia kilka par oczu, spragnionych jedynie świętego spokoju? W sytuacji, gdy samemu tak bardzo się go pragnie… Jak nie stracić ideałów, jak nie poddać się? "Dawniej wstalibyście z miejsc!" – to pierwsze słowa bohatera dramatu skierowane do widowni. Zaczyna się gra między odtwarzającym rolę Belfra Wojciechem Pszoniakiem a publicznością.

   Aktor  do tego stopnia wciągnął publiczność w grę, że większość z nas poczuła się naprawdę jak w szkole. Koniec jest zaskakujący, a po drodze jest tyle mylących nas tropów, że ten nie najkrótszy tekst śledzi się z zaciekawieniem. Minimalistyczny spektakl od strony plastycznej i muzycznej. Wszystko było w rękach Wojciecha Pszoniaka, który  stworzył postać kompletną wraz z otaczającym światem.  Przez półtorej godziny malował obrazy w głowach widzów, kreując rzeczywistość. To, co robił na scenie było Prawdziwą Sztuką, za która publiczność podziękowała owacjami na stojąco.

   Na zakończenie wieczoru można było zdobyć książki z autografem „Aktor. Wojciech Pszoniak w rozmowie z Michałem Komarem” oraz audiobooki „Transatlantyk W. Gombrowicza, „Opowiadania Tadeusza Różewicza” w autorskim wyborze i interpretacji Wojciecha Pszoniaka.

Weekend pełen świątecznej magii

 „Cudowna podróż” z Teatrem Trip, dekorowanie pierników, przyozdabianie choinek oraz świąteczna moc filmów  to atrakcje minionego Mikołajkowego  weekendu w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.  

Co prawda według kalendarza Mikołajki obchodzimy dopiero 6 grudnia ale Centrum Kultury  już w ostatni weekend zaprosiło dzieci do wspólnego świętowania. Było świątecznie, barwnie i kolorowo, a przede wszystkim radośnie i bardzo słodko.

W sobotę zabraliśmy licznie zgromadzone dzieci w niesamowicie, „Cudowną podróż” w wykonaniu Teatru TRIP. Zabawne rodzeństwo: Franka, Hanka i Zenek przeżyło mnóstwo przygód aby odnaleźć świętego Mikołaja , uwierzyć w jego istnienie i przygotować się na jego przyjście. Na zakończenie sam Mikołaj odwiedził dzieci i rozdawał wszystkim słodkie łakocie.

Prosto z „teatru” przenieśliśmy się na warsztaty dekorowania pachnących, wcześniej upieczonych pierników. Dzieci używając jadalnych koralików, kolorowych posypek i lukrów dekorowały choinkę lub „Pana ciasteczko” oraz mniejsze wypieki, bawiąc się przy tym świetnie. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał sprawdzony przepis na pierniczki oraz zapakowany przysmak.

W niedzielę już od rana na dzieci czekały świąteczne filmy: animowany „Pierwsza gwiazdka” oraz familijny „Mikołaj i spółka”. Następnie odbyły się warsztaty zdobienia choinek, gdzie przy użyciu  różnych materiałów dekoracyjnych uczestnicy ozdabiali świąteczne drzewka. Powstały niepowtarzane dzieła sztuki.

Świąteczne, kulturalne atrakcje i warsztaty to wyjątkowy czas na wspólne spędzanie czasu, dobrą zabawę i twórcze działanie. Święta to nie tylko czas intensywnych porządków i zakupów, ale także wspólne tworzenie pełne ciepła i pozytywnych emocji . I właśnie te pozytywne, magiczne  emocje widoczne były na twarzach dzieci uczestniczących w Mikołajkowy weekend w CKiCZ.

Już dziś zapraszamy:
15 grudnia na „Jasełka z sercem na dłoni” Sala widowiskowa CKiCZ

16 grudnia na XXIII Spotkanie Wigilijne na Rynku w Serocku.

Więcej informacji w CKiCZ oraz na plakatach.

Żona do adopcji

27 stycznia 2019r.  o godz. 18:00

sala widowiskowa Centrum Kultury i Czytelnictwa

ul. Pułtuska 35, Serock

 

Ceny biletów: od 40 do 60 PLN

www.kupbilecik.pl

oraz CKiCz w Serocku

 

Takiej sztuki, takiej komedii dawno nie było !!! Wyborne wykonanie , to trzeba zobaczyć :)

W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce - dom praca, dom praca. Od czas do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się głowę. Żona Adama wyjeżdża.  Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem "normalności". Jak rozwiąże się splot dziwnych wydarzeń? Czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie? Trzeba to zobaczyć.

 

Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!!

W dniu 12.12.2018 r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Na konkurs nadesłano 117 prac z placówek wychowawczo – oświatowych z terenu miasta i gminy Serock. 

Jury w składzie:

 1. Kinga Kosińska - przewodnicząca jury
 2. Bogusława Żaczkiewicz – członek jury
 3. Damian Sosnowski – członek jury

 

Po dokładnym obejrzeniu prac i biorąc pod uwagę regulamin konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom prac w kategoriach:

 

Kategoria 3 - 5 lat

 1. Dominika Bryśkiewicz, 5 lat; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej.
 2. Aleksandra Piotrowska, 5 lat; Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały.
 3. Karolina Modzelewska, 5 lat; Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały.

wyróżnienie

      Pola Ciszkowska, 5 lat; Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały.

      Miłosz Kwiatkowski, 5 lat; Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały.

 

Kategoria 6 - 8 lat

 1. Lena Zalewska, 6 lat; Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.
 2. Marcel Stolarski, 8 lat; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej.
 3. Julia Olszewska, 7 lat; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej.

wyróżnienie

      Julia Narzymska, 6 lat; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej.

      Maja Drzewiecka, 8 lat; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej.

 

Kategoria 9 - 11 lat

 1. Antonina Szymańska, 10 lat; Szkoła Podstawowa w Jadwisinie.
 2. Zosia Sikorska, 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.
 3. Maciej Kwiatkowski, 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.

 

wyróżnienie

      Tomasz Marcinkowski, 9 lat; Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.

      Asia Przybyło, Szkoła Podstawowa w Jadwisinie.

 

 

Kategoria 12 - 16 lat

 

 1. Oskar Dębek, 12 lat; Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.
 2. Kasia Kucińska, 13 lat; Szkoła Podstawowa w Jadwisinie.
 3. Hubert Gutowski, 12

 

 

Kategoria otwarta rodzinna

 1. Rodzina Kwiatkowskich
 2. Rodzina Korbuszewskich
 3. Miłosz i Sandra Dobosz

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 16 grudnia podczas Spotkania Wigilijnego na rynku o godz. 18:00.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy na pokonkursową wystawę do ratusza.

 

 

 

 

 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"
 • Konkurs plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia"

Jasełka z sercem na dłoni

     Wiele gorących serc zebrało się wspólnie w sobotni dzień by pomóc Dominikowi.
    Dominik bo o nim tu mowa to wspaniały 14 latek uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Jadwisinie. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Ostatnio przeszedł ciężką operację, która niestety nie spełniła jego oczekiwań. Dominik marzy o tym, aby stanąć na nogach o własnych siłach. Na razie jest to niemożliwe. Aby mógł on w  miarę możliwości funkcjonować samodzielnie potrzebny mu nowy wózek aktywny którego koszt to ok. 10 000  zł oraz pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację.

     Koledzy Dominika oraz grono pedagogiczne wraz z rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie oraz podopieczni i pracownicy CKiCz w Serocku postanowili wesprzeć Dominika w jego marzeniu bycia bardziej samodzielnym i zorganizowali charytatywne jasełka.

     Podczas jasełek wystąpili podopieczni szkoły podstawowej w Jadwisinie oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku instrumentaliści, wokaliści oraz zespoły wokalne i wokalno-taneczne, tancerze, członkowie kół teatralnych, Anna Osmakowicz wraz z podopieczną  Kornelką Benedykciuk.

     Rodzice i dzieci przygotowali świąteczny kiermasz z ozdobami i  upominkami świątecznymi oraz  paczki z domowymi wypiekami. Były też licytacje bombek z podpisami artystów, które poprowadziła Dyrektor CKiCz w Serocku Renata Mulik wraz z wokalistką Anną Osmakowicz oraz radnym Krzysztofem Bońkowskim. Wśród licytowanych znalazły się bombki: Maryli Rodowicz; Danuty Stankiewicz; Danuty Błażejczyk; Anny Osmakowicz, Fasolinek, Włodka Pawlika oraz unikatowa bombka z podpisem zmarłego w lipcu, czołowego jazzmana Tomasza Stańko. Ponadto zlicytowano książkę autorstwa Marka Konrada z dedykacją, rękodzieło z „Fabryki Aniołów” oraz zimowy pejzaż autorstwa Agaty Dutkiewicz.

     Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego dzieła, a przede wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie
i hojnie wsparli Dominika.

     Do czasu jasełek dzięki akcji promocyjnej  oraz zaangażowaniu rodziców uczniów SP w Jadwisinie znaleziono sponsorów którzy wpłacili 3.500 zł.  Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Jadwisinie zebrali do tego czasu około 1700 zł. Podczas samych jasełek udało się zebrać  4763,70 zł

 

Przerwa międzyświąteczna

W okresie międzyświątecznym Centrum Kultury i Czytelnictwa nieczynne.

Od poniedziałku, 24 grudnia 2018 r. do wtorku, 1 stycznia 2019 r. potrwa przerwa świąteczna w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Biblioteka w Serocku zaprasza w dn. 24.12.18r.; 27-28.12.18r. oraz 31.12.18r.

Żołnierskie Jasełka

Pozostając jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzeniaw dniu 04.01.2019r. w sali widowiskowej odbyły się "Żołnierskie Jasełka". Niezwykły program w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Serocku przygotowany pod okiem grona pedagogicznego Wioletty Chmielwewskiej, Anety Nasalskiej i Marka Gorczyńskiego.

Centrum Kultury aktywnie wspiera 27. WOŚP

Napływają kolejne dary do sztabu w Serocku na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali  dziecięcych. Centrum Kultury i Czytelnictwa dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

Bądźcie z nami w niedzielę. Siema!

 • 27. WOŚP w Serocku
 • 27. WOŚP w Serocku
 • 27. WOŚP w Serocku
 • 27. WOŚP w Serocku
 • 27. WOŚP w Serocku

Klub Miłośników Poezji

ZAPRASZAMY na spotkanie

KLUBU MIŁOŚNIKÓW POEZJI

23.01.2019r. godz. 16

Biblioteka w Serocku

 • Klub Miłośników Poezji

Kalendarz wydarzeń 2019

ZAPRASZAMY

do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń kulturalnych na 2019 rok.

 

 • Kalendarz imprez 2019

"Bajki, co dwie głowy to nie jedna" Jean de La Fontaine

„Nie bądźmy nadto wybredni!
Umieć miarę uchwycić, dar to niepośledni".

czy

„Kto pragnie wszystko posiąść, ten wszystko postrada”

Jean de La Fontaine

Te i wiele innych bajkowych, rymowanych wierszyków z morałem mieliśmy  okazję wysłuchać podczas familijnego spektaklu pt. „Co dwie głowy to nie jedna” organizowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku w minioną niedzielę.

Do niezwykłego świata bajek Jean de La Fontaine’a zaprosił nas reżyser  Grzegorz Gierak.

Każdy z nas pamięta stare powiedzenie:

„Kto pod kim dołki kopie, sam w nie często wpada.”  lub 

"Gniew i siła nikogo nie zbliżą do mety.

Cierpliwość i wytrwałość, to mędrca zalety."

To właśnie świat bajek Jean de La Fontaine, tych krótkich, zwięzłych historyjek, których bohaterami są zwierzęta uczy i bawi poprzez prozaiczne sytuacje. Choć w treści wielu bajek  autor wytyka ludzkie wady i zachowania  to wszystkie kończą się skierowanym do czytelnika morałem.

Spektakl pt. "Co dwie głowy to nie jedna" to ciepłe, pouczające familijne przedstawienie.

Mamy nadzieje, że rymowane wierszyki francuskiego pisarza zadziwiły Państwa swoją mądrością, a dzieci przeniosły w magiczny wymiar.

Często nasi ukochani dziadkowie są właśnie takim zwierciadłem prawdy i moralności dla swoich bliskich.

Dlatego w tych szczególnych dniach, święta Babci i Dziadka, życzymy im dużo zdrowia
i uśmiechu.  Dziękujemy za mądrość, którą chętnie się z nami dzielą.  

Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w najbliższym czasie przez Centrum Kultury w Serocku.

 • "Co dwie głowy to nie jedna"
 • "Co dwie głowy to nie jedna"
 • "Co dwie głowy to nie jedna"
 • "Co dwie głowy to nie jedna"
 • "Co dwie głowy to nie jedna"
 • "Co dwie głowy to nie jedna"

"Żona do adopcji"- komedia omyłek w znakomitym wykonaniu

„Żona do adopcji" to swego rodzaju studium przypadku przeciętnego polskiego małżeństwa wyreżyserowane przez Jakuba Ehrliha. Olga Borys, Marek Pituch i Jakub Wons gościli 27 stycznia z przedstawieniem na deskach sali widowiskowej CKiCz w Serocku.

Spektakl ten to znakomity sposób na rozrywkę. Pomyłki, erotyczne aluzje, międzypłciowe przebieranki, problemy dotyczące m.in. porysowanej patelni czy więzi z mamusią. To wszystko sprawiało, że na twarzach publiczności uśmiech gościł niemal bezustannie.

Zastajemy ich w momencie, kiedy żona (Olga Borys)  wyjeżdża na wesele przyjaciółki. Adam (Jakub Wons) używając fortelu wymiguje się od obowiązku towarzyszenia żonie na weselu jej przyjaciółki. Zostaje w domu wierząc, że nacieszy się domowym zaciszem.

Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca (Marek Pituch), który po dłuższej konwersacji okazuje się  Filipem, kolegą z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko okraszone szczyptą  "normalności".

Dużą zaletą tej sztuki jest gra aktorów stojąca na naprawdę wysokim komediowym poziomie. Olga Borys świetnie wcielała się w rolę rozkapryszonej żony czy surowej urzędniczki. Jakub Wons wprawnie zagrał męża – pantoflarza. Marek Pituch natomiast mistrzowsko wcielił się w rolę akwizytora, a przede wszystkim z niezwykłą fantazją wciela się przez chwilę w rolę żony.

Chociaż facet w kobiecym przebraniu to nic nowego na dzisiejszej scenie to Marek Pituch musiał wykazać się niezwykłym talentem do przeobrażania się w rolę kobiecą.

Zapraszamy na kolejny spektakl w ramach Wieczoru w Teatrze już 17 lutego. Komediowe show w wykonaniu Marka Bukowskiego „Mistrzowie Seksu”

FERIE ZIMOWE W CKiCZ - Pierwszy tydzień już za nami

Z początkiem tygodnia, czyli 28 stycznia, rozpoczęły się ferie zimowe w województwie Mazowieckim,  tym samym w Gminie Serock. Pojawił się nie tylko śnieg i mroźne dni, ale też wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w ramach „zimy w mieście”.

W poniedziałek 28 stycznia zaprosiliśmy dzieci na spektakl teatralny pt. „Wiślana Opowieść”
w wykonaniu Teatru Igraszka. To przyjemne przedstawienie wyróżniły duże i kolorowe lalki teatralne, m.in. Sum, Czapla, chłopiec Antek, które postanowiły rozwikłać tajemniczą, wiślaną zagadkę.

Zaraz po spektaklu odbyły się warsztaty tworzenia lalek teatralnych dla dwóch grup wiekowych. Dzieci korzystając z własnej pomysłowości i wyobraźni, samodzielnie wykonywały lalki. Tworzenie takiej kukiełki okazało się nie lada wyzwaniem ale sprawiło uczestnikom wiele radości i uśmiechu.

29 stycznia w godzinach porannych dzieci wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Sali Zabaw ELDORADO w Warszawie. W programie oprócz kreatywnej zabawy na statku pirackim, pełnym labiryntów, zjeżdżalni czy basenów z kulkami, przewidziano - Edukacyjny Film BBC „Dzika Afryka” 3D wyświetlany w Cinema City.

30 stycznia pod czujnym okiem instruktora Mariusza Adamczyka odbyły się warsztaty tańca Break Dance dla dwóch grup na Sali widowiskowej CKiCZ. Nasi mali tancerze, czyli bboys i girls, z ciekawością stawiali pierwsze taneczne break dancowe kroki. W wyniku dużych starań dzieci,  powstał układ taneczny pełen różnych kroków m.in. Indian Step czy Baby Freez.

Jednocześnie na drugiej Sali dzieci mogły obejrzeć seans filmowy pt. „Piotruś Królik”. Ten sympatyczny film familijny przyciągną sporą grupę widzów, a nawet dorosłych i okazał się zabawną alternatywą na środowe popołudnie.

31 stycznia odbyły się warsztaty plastyczne tworzenia masek karnawałowych. Zajęcia poprowadził związany z Serockiem Damian Sosnowski, który jest laureatem wielu konkursów plastycznych.

Dzieci pod czujnym okiem instruktora tworzyły papierowe, wielobarwne maski tj. króliczki, kotki,  maski super bohaterów, księżniczek itd.. Powstały prawdziwe dzieła sztuki.

Warsztaty tworzenia masek karnawałowych były zapowiedzią i wstępem do kolejnego dnia zimowych atrakcji.

Bowiem 1 lutego na sali widowiskowej, barwnie ustrojonej, odbył się bal karnawałowy, podczas którego nasze pociechy wcieliły się w ulubioną postać z bajki czy ulubionego bohatera tj. księżniczkę, policjanta czy super bohatera i spełniały swoje marzenia. Pani Karin Lesiak przeprowadziła liczne animacje i zabawy dla młodszych i starszych uczestników wydarzenia.

W bibliotece także odbyło się mnóstwo atrakcji i spotkań z ciekawymi osobami m.in. Spotkanie z autorką książek dla dzieci Hanną Niewiadomską czy spotkanie z lekarzem weterynarii Cezarym Witeszczakiem.

Przed nami kolejny tydzień ferii, który zapowiada się równie ciekawie. Bądźcie z nami.

Ferie zimowe z CKiCz w Serocku

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku przygotowało niezwykle interesujący program aktywnego spędzenia ferii w mieście. Zaplanowaliśmy wiele wydarzeń, spotkań, warsztatów, spektakli i wycieczek. 

Zaprosiliśmy dzieci na spektakle teatralne:  „Wiślana Opowieść” w wykonaniu Teatru Igraszka, „Świat Cyrku Pana Abrakadabra” Teatru Tup Tup oraz „Król zwierząt” Teatru Urwis. Odbyły się warsztaty tworzenia lalek teatralnych z Pawłem Kołodziejskim oraz warsztaty tworzenia masek karnawałowych z Damianem SosnowskimWyjechaliśmy na wycieczki do Sali Zabaw ELDORADO połączonej z wejściem do kina oraz do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na sali widowiskowej pod czujnym okiem instruktora Mariusza Adamczyka odbyły się warsztaty tańca Break Dance. Nasi mali tancerze z ciekawością stawiali pierwsze taneczne breakdancowe kroki czego efektem były układy taneczne m.in. Indian Step czy Baby Freez. Miłośników kina zaprosiliśmy na seanse filmowe „Piotruś Królik”, „Miś Padington” oraz „Bella
i Sebastian 3”  . 
Na barwnie ustrojonej sali widowiskowej odbył się bal karnawałowy, podczas którego dzieci wcieliły się w postaci z bajek oraz swoich ulubionych bohaterów. Pani Karin Lesiak przeprowadziła liczne animacje i zabawy.

Jeden z warsztatów należał do fanów nowinek technologicznych. Inez Powierżą zaznajomiła naszych uczestników z najlepszymi i dostępnymi dla każdego technikami kręcenia i opracowywania filmów smartfonem. Dawkę adrenaliny i radości dostarczył symulator skoków spadochronowych z firmy 4uture. Biblioteka przygotowała mnóstwo atrakcji i spotkań z ciekawymi osobami m.in. spotkanie
z autorką książek dla dzieci Hanną Niewiadomską czy spotkanie z lekarzem weterynarii Cezarym Witeszczakiem zakończone instalacją budek lęgowych przy CKiCz.
Były dni pozytywnego myślenia, dni pełne krzyżówek i łamigłówek oraz rymowanek. Zabawy i konkursy literackie pt. „Detektywi ortografii”. Podczas zabaw literacko-plastycznych dzieci słuchały ciekawych opowiadań, a później ożywiały za pomocą aplikacji na smartfonie postaci ze swoich kolorowych prac. Uczestnicy konkursu literackiego „Moja ulubiona książka o zwierzętach”, którzy napisali ciekawe prace zostali nagrodzeni. Dzieci stworzyły też piękne karty walentynkowe podczas warsztatów plastycznych.

Czas zimowych ferii zimowych z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku upłynął niezwykle pogodnie.

W czasie „Zimy w Mieście” odwiedziło nas ok. 1020 osób.

WSPOMNIENIA Z FERII -  FILM Z FERII

 

14 lutego wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu plastycznego "Kartka Walentynkowa"

Uroczyste rozdanie nagród I Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka Walentynkowa” organizowanego przez CKiCz w Serocku odbyło się 14 lutego w serockim Ratuszu. Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Renata Mulik oraz Pani Monika Witkowska-Bugaj lektorka j. angielskiego oraz właścicielka i Best School Serock, które wraz z siecią sklepów Netto oraz Pizzerią Diabolica ufundowało nagrody w konkursie. Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu walentynkowych dni w roku.

Psychologiczny striptiz w show Marka Bukowskiego

Monodram  „MISTRZOWIE SEKSU” w wykonaniu znakomitego i popularnego aktora Marka Bukowskiego, który z właściwym sobie wdziękiem balansował na granicy kabaretowego stand-up’u i aktorskiego monodramu został zaprezentowany serockiej publiczności w dn. 17 lutego.

 „Mistrzowie seksu”, to błyskotliwa komedia przekraczająca granice treści i formy, to spektakl na podstawie „Animals and Other Lovers” Johna Tobiasa, w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak. Reżyserował Jerzy Gudejko. Polską wersję stworzyli: mistrz ironii Jerzy Hutek oraz lider „Kabaretu Moralnego Niepokoju” Robert Górski.

Marek Bukowski wcielił się w postać naukowca, podróżnika  i niestety, niezbyt udanego męża o imieniu Wiktor. Próbował podjąć próbę  zniwelowania problemów w relacjach damsko-męskich szukając inspiracji w świecie zwierząt. Wiktor jako naukowiec bez skrępowania odpowiadał na pytania, które zwykle wstydzimy się zadać.  Jak one to robią? Czy możemy się od nich czegoś nauczyć? Serocka publiczność z dużą dawką humoru reagowała na wykład Wiktora.

Po poznaniu zwyczajów godowych zwierząt, poprzez analizę przeprowadzonej wśród publiczności ankiety traktującej o problemach w sferze damsko-męskiej podczas wykładu, życie intymne serockich par czy singli, z pewnością nabierze nowych barw.

Powrót do topu strony