Główna treść strony Usługi

Usługi w bibliotece

Wypożyczanie zbiorów

Biblioteka wypożycza czytelnikom  książki na zewnątrz o różnorodnej tematyce. Są wśród nich m.in. książki dla dzieci i młodzieży, literatura piękna dla dorosłych, popularnonaukowa, zbiory regionalne, lektury i opracowania szkolne, przewodniki turystyczne, bestsellery czytelnicze.  Wypożyczenia zbiorów prowadzi Biblioteka Publiczna w Serocku oraz  Filia w Jadwisinie. 

 Nowa usługa książka z biblioteki na telefon

Oferta skierowana jest do mieszkańców Serocka: osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych, którzy nie mają możliwości osobistego przyjścia do biblioteki. Jak skorzystać z usługi? Wystarczy zadzwonić pod nr tel. (22) 782-74-32, a bibliotekarz dostarczy ci wybrane tytuły książek do domu.

Udostępnienia zbiorów na miejscu

W księgozbiorach podręcznych naszych bibliotek znajdują się publikacje o charakterze naukowym, wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki, informatory, materiały o regionie oraz czasopisma. Z materiałów tych użytkownicy korzystać mogą na miejscu.

Zaczytanie przez słuchanie

Audiobooki, czyli książki do słuchania, to kolejna propozycja Biblioteki Publicznej w Serocku. W swoich zbiorach posiada ich około 446.  Można rozsiąść się wygodnie w fotelu lub umościć na kanapie, zamknąć oczy i powędrować w świat fantazji, do którego zapraszają głosy znakomitych lektorów. Audiobooki to również doskonała propozycja dla osób zabieganych, które mogą posłuchać ulubionych lektur jadąc samochodem czy wykonując inne zajęcia.

Udzielanie informacji

Bibliotekarze Biblioteki Publicznej w Serocku  oraz Filii udzielają informacji o zbiorach, usługach, korzystaniu z bibliotecznego systemu komputerowego. Informacje (rzeczowe, biblioteczne i bibliograficzne) udzielane są na miejscu w bibliotekach, telefonicznie i e-mailowo, w godzinach pracy naszych placówek. Informacje udzielane są na podstawie księgozbiorów własnych i innych bibliotek oraz Internetu.

Internet

W każdej naszej placówce bibliotecznej czytelnicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowego z bezpłatnym dostępem do Internetu. W Bibliotece Publicznej w Serocku  użytkownicy korzystający z własnych laptopów mają zapewniony dostęp do internetowej sieci bezprzewodowej.

Działalność kulturalno-edukacyjna

Biblioteka Publiczna w Serocku  organizuje różnorodne imprezy, spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których celem jest promocja i popularyzacja książki i czytelnictwa .

Oto stałe formy pracy Biblioteki w zakresie działalności kulturalno-edukacyjnej:

- spotkania literackie z autorami,

- wykłady i spotkania z ciekawymi ludźmi,

- tematyczne ekspozycje i wystawy prezentujące zbiory własne biblioteki, jak również kolekcjonerów i regionalistów,

- lekcje biblioteczne i zajęcia tematyczne dla uczniów i przedszkolaków

- spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Usługi kserograficzne 

Opłaty:

  • Wydruk czarno-biały A4 (tekst): 0,50 zł 
  • Wydruk kolorowy A4 (tekst): 0,50 - 1,00 zł
  • Zdjęcie czarno-białe A4: 1,00 zł
  • Zdjęcie kolorowe A4: 2,00 zł
  • Kserowanie - 0,30 zł/ strona A4
  • Kserowanie dwustronne – 0,60 zł / strona A4
  • Kserowanie jednostronne – 0,40 zł / strona A3
  • Kserowanie dwustronne – 0,80 zł / strona A3

 

Powrót do topu strony