Menu rwd

WIANKI 2019

W wielu miastach polskich, w okolicach najkrótszej nocy w roku, organizowane są przedsięwzięcia nawiązujące do tradycyjnej nocy sobótkowej, świętojańskiej, kupalnockowej. Podobnie jest w Serocku. 22 czerwca podczas Wianków na serockiej plaży można było własnoręcznie uwić wianki pod okiem Pani Bogusławy Żaczkiewicz i obejrzeć występy artystyczne: Studia Tańca Clou, SMS Skubianka, Katarzyny Lipskiej i Gustawa Klyszcza. Tego dnia odbyło się również widowisko obrzędowe nawiązujące do słowiańskiej Nocy Kupały (Więcej o widowisku na str. www.historia.serock.pl).

Wielką atrakcją okazała się podniebna niespodzianka w formie skoków spadochronowych przygotowana przez Aeroklub Warszawski.

Wieczorem po plaży niosły się  dźwięki zespołu EKT Gdynia. Publiczność śpiewała znane żeglarskie piosenki: „Morze, moje morze”, „Początkującego żeglarza pieśń radosną”, a niektórzy rozkoszowali się muzyką piekąc ziemniaki i kiełbaski przy dogasających ogniskach.

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku i Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Serocku. Sponsorem poczęstunku były Zakłady Mięsne „Somianka”.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!

WIANKI 2019

Galeria II fot. UMiG Serock

wstecz

Powrót do topu strony