NOC BIBLIOTEK

5 października w całej Polsce obchodzone było wielkie święto bibliotek i czytania - Noc Bibliotek. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Serock odbyły się spotkania z małymi, dużymi i całkiem dorosłymi czytelnikami.
W sobotni wieczór Książniczka Kasia z biblioteki w Serocku i Książniczka Małgosia z biblioteki w Jadwisinie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Z zaczarowanego kufra miłośnicy czytania wyjmowali przedmioty związane z książkami, by wspólnie odgadnąć tytuł bajki lub lektury. Były też literackie kalambury oraz bajkowe kolorowanki.
Część dla dorosłych poprowadził Pan Zdzisław Lewandowski. Zaproponował książkę Silvio Gutowskiego pt.: "Księga o Serocku. Niezatarte historie". Jest to polski przekład dzieła wydanego dotychczas w języku hebrajskim, kastylijskim i angielskim. Książka miała swoją premierę w ubiegły piątek w Urzędzie Miejskim w Serocku, jako wydarzenie towarzyszące kilkudniowemu projektowi „Muzeum na kółkach” - realizowanemu przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Miastem i Gminą Serock, Fundacją Idea Rozwoju i Fundacją NOVA. Czytelników zainteresowała historia naszego miasta i z uwagą oglądali mapy oraz fotografie zawarte w tej publikacji.
Teraz pozostaje nam czekać na kolejną Noc Bibliotek, umilając sobie czas lekturą książek z bibliotek w Serocku i Jadwisinie.

  • Noc bibliotek
  • Noc bibliotek
  • Noc bibliotek
  • Noc bibliotek

wstecz

Powrót do topu strony