Główna treść strony 2024

Piknik Średniowieczny na Grodzisku

UMiG zaprasza na Piknik średniowieczny na Grodzisku! 🎉🎊
14 lipca w godz. 14.00-19.00.
Tegoroczny Piknik będzie się odbywał w dwóch miejscach.
🤹‍♀️Na Skwerze Litewskim, na nabrzeżu Narwi, będziemy mogli odwiedzić obozowisko słowiańskie, obejrzeć walki średniowiecznych wojów i wziąć udział w animowanych przez nich zabawach plebejskich. Ale to nie wszystko – będziemy mogli także przyrządzić podpłomyki i wziąć udział w najróżniejszych warsztatach, m.in.: kowalskich, zielarskich, motankowych, wikliniarskich, tkackich, robienia biżuterii różnymi metodami, tworzenia kadzidełek zielnych, lampionów i dekoracyjnych słoiczków.
🎠To także czas, w którym będziemy mogli nabyć produkty ręcznie wytwarzane przez lokalnych rękodzielników i artystów: obrazy, biżuterię z kamyków naturalnych, ziołowe herbatki, miody, szmaciankowe lalki, ręcznie malowane kubki, wyroby wikliniarskie, szydełkowe chusty czy parzoną, aromatyczną kawę.
🍲Z pewnością nikt z imprezy nie wyjdzie głodny – członkowie gminnych kół gospodyń wiejskich a także osoby przygotowujące regionalne dania zadbają o to, żebyśmy mogli dobrze zjeść, nabywając smaczne potrawy na ciepło i na zimno. Będą także gofry i wata cukrowa.
🪈🪘 Ale to nadal nie wszystko. W tym roku wiele będzie się działo na grodzisku Barbarka: pogadanki, nauka tańca, koncert! Nauczymy się między innymi belgijki, którą później – podczas koncertu - odtańczymy wspólnie przy akompaniamencie zespołu Żniwa.
To właśnie na koncert grupy Żniwa najserdeczniej zapraszamy! Usłyszymy autorski materiał inspirowany dawnymi legendami i muzyką, ale w repertuarze znajdą się też prawdziwe historyczne utwory sprzed wieków. Skjere i Raido wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty. Koniecznie zabierzcie z sobą lampiony, które zrobicie na warsztatach. Stworzymy cudny klimat.
Na Barbarce będą rozstawione leżaki, na których będziemy mogli po prostu odpocząć, zapatrzeni na dwurzecze, a samo grodzisko pięknie udekorujemy.
 

wstecz