Menu rwd

Menu podstrona

Wystawa Fotografii - Maja Komorowska w Filmach Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego

W lutym bieżącego roku Maja Komorowska – wybitna, wielokrotnie nagradzana aktorka teatralna i filmowa, muza Zanussiego i Wajdy, pedagog, była gościem Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Mazowiecki Instytut Kultury, współpracujący z Artystką, udostępnił wystawę fotografii  pt. Maja Komorowska w filmach Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego. 

W 2019 roku mija też 59 lat od debiutu aktorki w 1960 roku w Teatrze Groteska w Krakowie oraz ponad 30 lat pracy pedagogicznej w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, z którą związana jest od 1983 roku. W czasie swojej kariery artystycznej Maja Komorowska współpracowała z wieloma wybitnymi reżyserami teatralnymi: Erwinem Axerem, Maciejem Englertem, Jerzym Grotowskim, Jerzym Jarockim, Helmutem Kajzarem, Jerzym Krasowskim, Krystyną Skuszanką, Bohdanem Korzeniewskim, Krystianem Lupą, Krzysztofem Warlikowskim oraz filmowymi: Krzysztofem Kieślowskim, Tadeuszem Konwickim, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Edwardem Żebrowskim i innymi.

Grała w filmach polskich i zagranicznych, m.in: Życie rodzinne, Za ścianą, Bilans kwartalny, Rok spokojnego słońca, Cwał w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, Dekalog I w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz Wesele, Panny z Wilka, Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Stworzyła ponad 30 znaczących ról w spektaklach teatru telewizji. Aktualnie gra w spektaklach: Mimo wszystko J. Murrella w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Współczesnym oraz w Szczęśliwych dniach S. Becketta w reżyserii Antoniego Libery, gościnnie w Teatrze Dramatycznym.

WYSTAWĘ MOŻNA OGLĄDAĆ W SEROCKIM RATUSZU OD 7 DO 27 MARCA 2019 r.

Dzień Kobiet w CKiCZ

9 marca sala widowiskowa Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku wypełniła się po brzegi mieszkankami Miasta i Gminy. Wszystko to za sprawą organizowanego w tym dniu wydarzenia pt. „Kultura jest kobietą” z okazji Dnia Kobiet.

 

Burmistrz Miasta i Gminy złożył drogim Paniom życzenia wyrażając wdzięczność i uznanie dla ważnej roli kobiety w budowaniu dobrych relacji, pozytywnych emocji oraz wpływie jaki mają na pozytywny wizerunek naszej gminy.

W tym dniu po raz pierwszy na serockiej scenie zagościła amatorska grupa teatralna MODERATO działająca przy Uniwersytecie Trzeciego wieku w Jabłonnie.

Pod czujnym okiem pani reżyser Gosi Andrzejewskiej przedstawiła dla serockiej publiczności spektakl muzyczny „Bal na Gnojnej”.

 

Atrakcyjnie  przygotowana scenografia oraz akcja przeniosła zgromadzone Panie do Warszawy okresu międzywojennego, gdzieś pomiędzy barem u Jóska, a klubem Adria. Artyści kabaretu Moderato z dużą swobodą wcielili się w postacie z piosenek starej Warszawy; wuja Michała - magika, Ady, której nie wypada czy panny Andzi, co ma dziś wychodne. Piosenki przeplatały się scenkami nawiązującymi do stylu życia w różnych dzielnicach Warszawy.

Zespół ma na koncie liczne występy, a w ich repertuarze znalazły się spektakle tj.: "Z Piosenką przez Świat", "Koncert Walentynkowy 2014" czy "Gdy nie ma w domu dzieci".

Grupa jest laureatem wielu nagród i wyróżnień również w konkursach ogólnopolskich.

 

Było radośnie i sentymentalnie, tanecznie i humorystycznie. Publiczność  żywiołowo reagowała na kabaretowy program,  chętnie włączając się w śpiew. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi owacjami na stojąco. Nie obeszło się bez bisów.

Na koniec wszystkie Panie zostały obdarowane pięknym tulipanem.         

 

Podczas drugiej części sobotniego programu we współpracy z PIK (Powiatowym Instytutem Kultury) zaprosiliśmy Panie na spotkanie z Moniką Małkowską, historykiem sztuki oraz wykładowcą ASP. Opowiedziała ona o „Dziesięciu kobietach, które zmieniły świat”.

 

Nasz Gość, to jedna z najważniejszych polskich krytyków  i publicystów. Wystawiała obrazy i rysunki, aranżowała wystawy, projektowała ubrania, stylizowała modelki, pisała książki o modzie. W kręgu jej publicystycznych zainteresowań znajdują się kultura wysoka i popularna oraz relacje  pomiędzy nimi. Obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości
i obyczajów. Pisze do prasy codziennej i miesięczników. Przez wiele lat związana z "Rzeczpospolitą". Stale współpracuje z radiem (m.in. TOK FM, Polskie Radio) oraz telewizją (m.in. TVP Kultura, Platforma N). Wykładała w Europejskiej Akademii Sztuki w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Od 2009 r. prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP, gdzie uzyskała tytuł doktora za pracę „Niech sczezną krytycy!.”

 

Pani Monika to niezwykła kobieta, wyjątkowa jak jej bohaterki - królowe, władczynie czy kochanki – doradczynie. Kleopatra, Joanna d Arc, Diana de Poitier, Gabriela d Estres, Elżbieta I, madame de Pompadour Frida Kahlo, Tamara Łempicka, to kobiety, które dzięki swojej determinacji i konsekwencji w działaniu wyznaczyły styl epoki, obiekty sztuki lub rzemiosła,  zmieniły zachowania, poglądy estetyczne, zbiorowy wygląd czy też bieg historii.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19
 • Dzień kobiet 09.03.19

Sołectwo Kania Polska ZAPRASZA

mieszkańców Gminy Serock

na POŻEGNANIE ZIMY w dniu 23.03.2019 r. oraz udziału

w Gminnym konkursie Plastycznym "Miss Marzann"

 • Pożegnanie lata

Gminne Eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

W dniu 14.03.2019 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się Gminne Eliminacje 42. Konkursy Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

              Do etapu gminnego zgłoszono 21 osób z placówek Oświatowo - Wychowawczych Miasta i Gminy Serock.

Komisja w składzie:

 1. Renata Sowińska – przewodnicząca Jury
 2.  Teresa Wiadrowska  – członek Jury
 3. Zdzisław Lewandowski – członek Jury

po przesłuchaniu wszystkich uczestników, Jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.


W kategorii szkoła podstawowa, kl. 0-III

Laureat
JULIA KACZYŃSKA , kl. III , Szkoła Podstawowa  im. Witolda Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej

 

Laureat
ALICJA RASIŃSKA , kl. II , Szkoła Podstawowa  im. Witolda Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej

Wyróżnienie:

HANNA POPKO , kl. 0 , Szkoła Podstawowa  im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie Wyróżnienie:

 SANDRA NYGA , kl. I , Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Serocku

 

W kategorii szkoła podstawowa, kl. IV-VI

Laureat
NIKOLA TYCZYŃSKA  , kl. VI , Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Serocku

Laureat

BIANKA GŁOWACZ  , kl. V , Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Serocku

Wyróżnienie:
IZABELA WOŁOS  , kl. VI , Szkoła Podstawowa  im. Wojska Polskiego w Zegrzu

 

W kategorii kasy VII – VII, gimnazjum

Laureat
LENA MAJDANIK  , kl. VI , Szkoła Podstawowa  im. Wojska Polskiego w Zegrzu

Laureat
AGATA KARPIŃSKA  , kl. VI , Szkoła Podstawowa  im. Wojska Polskiego w Zegrzu

Wyróżnienie:

JAKUB KOŁAK  , kl. VII , Szkoła Podstawowa  im. Wojska Polskiego w Zegrzu

ANGELIKA PRZYBYSZEWSKA  , kl. III gimnazjum,  Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Serocku

 

Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz gratulacje. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomu i książki. Na zakończenie Komisja Konkursowa udzieliła uczestnikom cennych uwag i merytorycznych wskazówek.

Laureaci wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19.03.2019 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie, przy ul. Norwida 10.

 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski

Zakończył się 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2019 w Serocku

Jak co roku na wiosnę 1 Marca 2019 r. rozpoczął się największy festiwal filmowy w Polsce, a zarazem jeden z największych na świecie – 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Konkurs wyruszył w trasę z najnowszymi i najlepszymi filmami z ostatnich dwóch lat.

W tym roku zawitał on do rekordowej ilości ponad 100. miejscowości rozsianych po całej Polsce, w tym do Serocka. Jako lokalny organizator staraliśmy się nawiązać kontakt i budować relacje między polskim widzem, a polską animacją autorską.  

10 marca po raz pierwszy zaprosiliśmy serockich widzów do obejrzenia jednej z siedmiu kategorii festiwalowych - OFF&GO czyli filmów niezależnych i amatorskich. W ramach tej kategorii zobaczyliśmy 12 filmów wykonanych różnymi  technikami animacji i każdy z uczestnik mógł zagłosować na trzy jego zdaniem najlepsze projekcje.

Po głosowaniu nasz gość Mariusz Włodarski, jeden z twórców tegorocznego Festiwalu opowiadał o samej animacji oraz swojej twórczości. Odpowiedział też skąd czerpie inspiracje.  Jego film pt. „Władca pierścienic” był częścią naszej dalszej dyskusji i cieszył się dużym zainteresowaniem.

21 marca, w dniu Wagarowicza zaprosiliśmy młodszą widownię do obejrzenia 10 filmów. Tym razem dzieci, podzielone na różne kategorie wiekowe otrzymały prawo głosu.

I tak o godzinie 9:00 pojawiły się przedszkolami oraz klasy „0”. Konkurs „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS”  obejmował projekcję 6 filmów, z których dzieci wybierały dwa najciekawsze.

Grupy wiekowe kl.  I – III i kl.  IV – VII przybyły w kolejnych godzinach i oglądały już projekcję 10 filmów, z których wybierały trzy najlepsze.

Łącznie w 7. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA wzięło udział ok 470 uczestników z naszej gminy.   

O!PLA to absolutnie wyjątkowy festiwal, którego werdykt uzależniony jest wyłącznie od głosów publiczności. Cieszy nas fakt, że i my możemy mieć wpływ na jego wyniki.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2019 w Serocku 

 

 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
 • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

Wyróżnienia dla Leny Majdanik i Agaty Karpińskiej w powiatowych eliminacjach 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

19 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie odbyły się powiatowe eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Jury Konkursu w składzie: Edyta Czyżewska, Zdzisław Lewandowski, Tomasz Mitrowski, Walentyna Sobikowska-Janiszewska, Anna Durka-Kupisiak

- po wysłuchaniu 28 recytatorów wyróżniło naszych laureatów eliminacji gminnych tj. Lenę Majdanik  oraz Agatę Karpińską.

Gratulujemy serdecznie!

 • 42. Eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Warszawska...

"A miał być cud"

31 marca w sali widowiskowej odbył się spektakl "A miał być cud" w reż. Jana Szurmieja z Haliną Rowicką i Jackiem Kawalcem.
...Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami Agnieszki Osieckiej - uciekaj moje serce.
Scenariusz spektaklu "A miał być cud" powstał na kanwie tekstów Osieckiej, która, jak nikt inny, umiała pisać o miłości - nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej "zwyczajnej", znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za porywami wielkich namiętności. 
A miał być cud to właśnie opowieść o dojrzewającym związku Anny i Franciszka, którzy z biegiem czasu odkrywają na nowo miłość do siebie. W sztuce w reżyserii Jana Szurmieja wystąpią Halina Rowicka i Jacek Kawalec, którzy bardzo dobrze i przekonywująco zagrali sew role. Tłem muzycznym wydarzeń na scenie były utwory Agnieszki Osieckiej przy bardzo przyjemnym akompaniamencie Mikołaja Hertela.

 

Dziękujemy liczne przybycie na marcowy Wieczór w Teatrze. Zapraszamy 7 kwietnia na Wieczór z Kulturą i premierowe spektakle CKiCz w wykonaniu grupy teatralnej oraz uczestników Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej.

XVIII Przegląd Amatorskiej Twórczości Scenicznej 2019

Przegląd Amatorskiej Twórczości Scenicznej daje możliwość wymiany doświadczeń  i pomysłów w zakresie rozwijania uzdolnień artystycznych oraz twórczego współzawodnictwa.


Tegoroczny Przegląd odbył się w dniach 29-31 marca ze wzgledu na duża ilość zgłoszeń podzielony był na trzy kategorie teatralną, estradową i instrumentalną podczas której prezentowały się młode talenty z terenu Miasta i Gminy Serock.

Podczas przeglądu Jury z uwagą przyglądało się zmaganiom młodych talentów, analizowali ich twórczość oraz udzielali cennych wskazówek do dalszej pracy. Tych, którzy dali zauważyć się i zaprezentować z jak najlepszej strony Jury wybrało do pokazów dla szerokiego grona publiczności.

 

FORMY TEATRALNE

Jury: Betina Dubiel, Sebastian Słomiński i Tomasz Kalczyński
Jury Przyznało nagrody w postaci udziału w pokazie specjalnym „Wieczór z Kulturą” w dn. 09.06.19 r. następującym Spektaklom

 

- „SMOK ZE SMOCZEJ JAMY” Grupy Teatralnej Wiewiórki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku; reż. Dorota Wiktorzak

- „PRZYGODA NIEGRZECZNEJ ŻABKI” z Samorządowego Przedszkola w Zegrzu; reż. Katarzyna Zajączkowska

- „KOPCIUSZEK” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku; reż. Joanna Mądry oraz Maciej Dmochowski

- „ZABAWA W ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ” Grupy Teatralnej „Dzieci za Kurtyną z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej; reż. Ewa Bella-Więcka

Pokaz specjalny od

 

FORMY ESTRADOWE

Jury: Aleksandra Kalczyńska, Radosław Chwieralski, Piotr Garczyński.
Jury Przyznało nagrody w postaci udziału w programie „Wojciechowe Świętowanie”
25.05.19 r.  następującym wykonawcom

Zespoły i Chóry:

- CHÓR CANTATE NOBIS z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej – op. Anna Oleszko

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ WOKALNO- TANECZNY „VIOLINKI”  ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie  op. Agnieszka Lipska i Agata Dutkiewicz

 

- „ANANASY Z 6 KLASY” ze Szkoły Podstawowej w Serocku, op. Aneta Nasalska

- „KANTYCZKI II” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Monika Misiura

Soliści:

- NATALIA WOŹNIAK  - Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Maja Radomska

- KATARZYNA LIPSKA - Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Monika Misiura

- KATARZYNA KIRAGA – zgłoszenie indywidualne op. Piotr Kiraga

- MILENA KOPACZ – Szkoła Podstawowa w Serocku op. Aneta Nasalska

 

Grupy Taneczne

- ALEXIA DANCE STUDIO - Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Aleksandra Marek

- KING SQAD - Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Kinga Gintowt
- OKTATO i OKTATKI - Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Marta Kubizna

- BLABLABLA – Fundacja radość dla Ludzi op. Mariusz Adamczyk

 

Ponadto wyróżniono do udziału w koncercie

- SMS SKUBIANKA, Stowarzyszenie Miłośników Skubianki opiekun Joanna Folwarska

- JULIA SZPIGLEWSKA, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, op. Maja Radomska

- Laleczki – Grupa Taneczna z Samorządowego Przedszkola w Serocku, op. Hanna Trzopek,    Renata Adamowska, Magdalena Piechór

- NICTUPONAS z Samorządowego Przedszkola w Zegrzu, op. Izabela Mięgoć

 

FORMY INSTRUMENNTALNE
Jury: Lucyna Dąbrowska, Justyna Barbulant, Mateusz Klik
Jury Przyznało nagrody w postaci udziału w pokazie specjalnym „Wieczór z Kulturą” w dn. 09.06.19 r. następującym wykonawcom.

 1. JOANNA STUDZIŃSKA (gitara) - CKiCz w Serocku op. Aleksander Kabaciński
 2. MAKSYMILIAN MENDYK (gitara) - CKiCz w Serocku op. Aleksander Kabaciński
 3. BEATA WALESZCZYŃSKA (skrzypce, pianino) - CKiCz w Serocku op. (S) Anna Kopka, (P) Michał Owczarek
 4. PIOTR WALESZCZYŃSKI (skrzypce, pianino) - CKiCz w Serocku op. (S) Anna Kopka, (P) Marzena Pietkiewicz
 5. ZUZANNA ROGOWIEC – zgłoszenie indywidualne op. Ewa Rogowiec
 6. KATARZYNA KIRAGA – zgłoszenie indywidualne op. Piotr Kiraga
 7. NEL LATAWSKA  - zgłoszenie indywidualne op. Marzena Pietkiewicz
 8. MICHALINA NASIADKA – KRAWCZYK - CKiCz w Serocku op. Micha Owczarek
 9. DOROTA ŚWINIARSKA  - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 10. ZUZANNA MULIK (solo, duet) -  CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 11. JULIA ROMAN (solo, duet)  - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 12. GABRIELA KOZŁOWSKA -  CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 13. BARTOSZ MAZUREK -  CKiCz w Serocku op. Michał Jung
 14. KAROL NICZYPORUK -  CKiCz w Serocku op. Michał Jung
 15. MICHALINA WOŹNIAK -  CKiCz w Serocku op. Michał Jung
 16. ILIA PIOTROWSKI - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 17. MAJA SZYMAŃSKA - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz

 

Doceniamy pracę jaką włożyliście w przygotowanie się do prezentacji i dziękujemy za wspaniała atmosferę jaką stworzyliście, by dodać otuchy wszystkim uczestnikom Przeglądu.

 

FORMY TEATRALNE

FORMY ESTRADOWE

FORMY INSTRUMENTALNE

WARSZTATY TWORZENIA PALM WIELKANOCNYCH

W sobotnie przedpołudnie w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się rodzinne warsztaty tworzenia Palm Wielkanocnych,  podczas których każdy mógł wykonać samodzielnie  swoją palemkę. Z propozycji mogli  skorzystać wszyscy, niezależnie od wieku.

Uczestnicy warsztatów,  ci młodsi i ci starsi uczyli się sztuki tworzenia tradycyjnych polskich ozdób na Niedzielę Palmową. Do wykonania tradycyjnej plamy wielkanocnej wykorzystaliśmy przede wszystkim gałązki wierzby (tzw. bazie kotki), żywe kwiaty, bukszpan, borówkę, oraz kwiatki wykonane z bibuły. Jednym z podstawowych elementów tradycyjnych, a zarazem barwnych palm wielkanocnych są właśnie bibułowe kwiaty i kolorowe tasiemki.

 Większość dzieci szybko zrozumiała schemat zaplatania poszczególnych elementów i samodzielnie decydowała o doborze składników na swoją palmę. Efekty były więc miłe dla ich oczu, a nakład pracy wielki. Uczestnicy spotkania nauczyli się robić barwne palmy, które już za tydzień wykorzystają podczas Niedzieli Palmowej.

Od Pań prowadzących: Pani Moniki i Pani Małgosi  dowiedzieliśmy się, że poświęcona palma chroni ludzi, zwierzęta, domy i pola przed urokami, ogniem i wszelkim złem, a wystawiana podczas burzy w oknie chroni dom przed piorunami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.

Wielkanoc  to święto pełne radości, a Niedziela Palmowa wraz z palmami wielkanocnymi jest zapowiedzią nadejścia wyjątkowych wydarzeń. 

 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych
 • Warszaty tworzenia palm wielkanocnych

Gawęda o zwyczajach, tradycjach  i symbolach Świąt Wielkanocnych

Skąd przykicał wielkanocny zając? 
Jaki jest najważniejszy symbol Świąt Wielkanocnych?
Na te i inne pytania znają już odpowiedź dzieci biorące udział w spotkaniu rozpoczynającym projekt CKiCz w Serocku "Operacja na otwartej Książce" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019”.
Po gawędzie dzieci wzięły udział w warsztatach „Wycinanki Pani Janki”. Pani Janina dała się poznać jako ciepłą osoba pełna pasji do tworzenia m.in. wycinanek kurpiowskich i tę niesamowitą energię i wiedzę przekazała uczestnikom warsztatów.
Tak minął kolejny dzień wprowadzania w świąteczny nastrój! 

WIECZÓR Z KULTURĄ

Podczas niedzielnego Wieczoru z Kulturą zaprezentowali się uczestnicy zajęć CKiCz w Serocku.

Spektakl „Oni” na podstawie Tekstów Stefanii Grodzieńskiej w reżyserii Joanny Mądry oraz Macieja Dmochowskiego. Lekki spektakl teatralny nawiązujący do najlepszych tradycji kabaretu. Sceny małżeńskie pełne żartu i groteski, jak to w małżeństwie dialogi par potrafią docierać do granic absurdu. Jeszcze większego charakteru i komizmu spektaklowi dodał fakt, że On był jeden a pań było siedem. Uczestnikom zajęć teatralnych dziękujemy za zaangażowanie i „zabawę” w teatr. W spektaklu udział wzięli: Mirosława Beli, Małgorzata Galińska, Tomasz Grzybowski, Aldona Piotrowska, Danuta Rydzewska, Anna Skrzypniak, Katarzyna Świątecka, Magda Ważyńska.

O tym, że uczestnicy Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej to prawdziwi maniacy śpiewania przekonaliśmy się podczas drugiej części Wieczoru z Kulturą.  Swoje głosy szlifują w CKiCz w Serocku na zajęciach u Eli Zapendowskiej od października 2018 r., a cały program powstał w niecałe dwa miesiące przy wsparciu inscenizacyjnym Anny Kutkowskiej. Wspólna praca i pomysły uczestników teatru dały efekt w postaci niedzielnej muzycznej uczty. Nie tylko z przyjemnością słuchało się, ale i oglądało muzyczny spektakl teatralny „Dworcomania” w wykonaniu: Gustawa Klyszcza, Zuzanny Konstantynowicz, Karoliny Koryńskiej, Katarzyny Łapińskiej, Joanny Radzikowskiej, Artura Rączkowskiego, Olimpii Rumianowskiej -Zapiór, Ewy Rybickiej, Rozali Marii Woty, Anny Zalewskiej.

Już nie możemy doczekać się kolejnych realizacji teatralnych i wokalnych naszych pasjonatów kultury.

 

Filmy ze spektakli możecie Państwo obejrzeć na naszej stronie facebook’ owej  https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Czytelnictwa-w-Serocku-253969114690557/

GRUPA TEATRALNA CKiCz "ONI"

TEATR PIOSENKI ELŻBIETY ZAPENDOWSKIEJ "DWORCOMANIA"

Gminny Konkurs Plastyczny "Motyw Wielkanocny" rozstrzygnięty

PROTOKÓŁ

 

W dniu 11.04.2019 r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Motyw Wielkanocny”

Na konkurs nadesłano 62 prace z placówek wychowawczo – oświatowych z terenu Miasta i Gminy Serock.

Jury w składzie:

 1. Anna Karwowska - malarka
 2. Aleksandra Łukaszewska - malarka
 3. Monika Parzonko – instruktor ds. kultury

 

po dokładnym obejrzeniu prac i biorąc pod uwagę regulamin konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom prac


w kategorii:

 

przedszkole, klasy „0” SP
 

 1. Lena  ZACHMACZ, lat 5, Samorządowe Przedszkole w Zegrzu
 2. Krzysztof  ROMANIK, lat 4, Samorządowe Przedszkole w Serocku
 3. Dominika  BRYŚKIEWICZ, lat 5, ZSP w Woli Kiełpińskiej


wyróżnienie

Kornel ZIÓŁKOWSKI, lat 5, ZSP w Woli Kiełpińskiej
Zuzanna KARWACKA, lat 6, Samorządowe Przedszkole w Serocku
Maria PITUŁA, lat 5 Samorządowe Przedszkole w Zegrzu

 

 

szkoła podstawowa, kl. I – III

 1. Marcel STOLARSKI,  lat 8 , ZSP Wola Kiełpińska
 2. Zuzanna BRZEZIŃSKA, lat 8,  SP Serock
 3. Karolina MOCZYDŁOWSKA, lat 7,  SP Serock


wyróżnienie

Nina STAŃCZAK, lat 7, SP Serock

 

 

szkoła podstawowa, kl. IV – VI
 

 1. Amelia WIĘCH, lat 10, ZSP Wola Kiełpińska
 2. Amelia GŁOWACKA, lat 10, SP Serock  oraz Patryk KOBYŁECKI, lat 11, ZSP Wola Kiełpińska
 3. Ania KRAJEWSKA , kl. VI SP Jadwisin


wyróżnienie

Bartłomiej GORCZYŃSKI, kl. VI, SP Serock
Wiktoria WRÓBLEWSKA, kl. V, SP Serock

 

 

kl.  VII-VIII SP,  Gimnazjum

 1. Ola FRELIK, kl. VII SP Serock
 2. Michał MULIK, kl. VII SP Serock
 3. Katarzyna SARABACHA kl. VII SP Serock

Na tym protokół zakończono

 

Wręczenie nagroód odbędzie się w dn. 16 kwietnia (wtorek) o godz. 14.00 w serockim Ratuszu

79. rocznica Zbrodni Katyńskiej

W przededniu rocznicy Zbrodni katyńskiej spotkaliśmy się na serockim Rynku by wspomnieć polskich jeńców wojennych zgładzonych na terytorium Związku Radzieckiego.

 Zbrodni dokonano przeszło 79 lat temu w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Zginęło wówczas blisko 22 tysiące obywateli polskich, którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

Słowo „Katyń” to symbol eksterminacji polskiej elity, ale także kłamstwa, które – w zamyśle sowieckich oprawców – miało spowodować, że prawda o zbrodniach dokonywanych przez NKWD nigdy nie zostanie odkryta. Stało się inaczej, a pamięć o Katyniu jest dziś uniwersalną lekcją.

Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski przypomniał w swym okolicznościowym przemówieniu najważniejsze symbole i że Katyń dziś to przede wszystkim obowiązek pamięci o ludziach, którzy za niezłomną wierność Polsce zapłacili życiem.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele miasta i gminy Serock, lokalnych służb mundurowych, stowarzyszeń i instytucji oraz ze sztandarami radni,  ochotnicze straże pożarne, uczniowie SP w Serocku, a także okoliczni mieszańcy. Zebranym podczas uroczystości przedstawiona została historia zbrodni, poezja katyńska. Całość poprowadziła aktorka Anna Kutkowska, a część ceremonii wojskowej żołnierze CSŁiI w Zegrzu.

Po uroczystym Apelu Pamięci i salwie honorowej przedstawiciele przybyłych delegacji złożyli kwiaty przed tablicą pamięci upamiętniającą poległych i pomordowanych za ojczyznę.

Tych, którzy nie mogli dziś być na uroczystych obchodach zapraszamy do złożenia zniczy pod tablicą pamięci oraz na msze w intencji   "katyńczyków".

ZAPRASZAMY do udziału w KOROWODZIE 25.05.2019 r.

Centrum Kultury i Czytelnictwa zaprasza do udziału w Korowodzie  pn. „San Serock” na wzór nowoorleańskiej fiesty w dniu 25 maja br. (sobota) podczas Wojciechowego Świętowania.

Korowód przejdzie ulicami Serocka.

Zbiórka o godzinie 15:30 na stadionie miejskim przy Ośrodku Sportu.

Grupy zmotoryzowane zbiórka na ul. Polnej.

Wyruszamy o godzinie 16:00,  przejdziemy ulicami: B. Chrobrego, Polną, Nasielską, Pułtuską, Kościuszki.

Kolejność ustawienia grup zostanie udostępniona na stronie w dniu 23.05.2019 r.

 

Przypominamy, że aby wziąć udział w korowodzie należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją drogą mailową na adres: biuro@kultura.serock.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby Centrum Kultury i Czytelnictwa ul. Pułtuska 35 w terminie do 17 maja br.

Więcej informacji udzielą pracownicy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!

 • Korowód 2019

Nagrodziliśmy Laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego "Motyw Wielkanocny"

W dniu 16.04.2019 r, w serockim ratuszu, burmistrz Pan Artur Borkowski, w towarzystwie dyrektor CKiCz  w Serocku Pani Renaty Mulik, wręczyli nagrody  i dyplomy laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Motyw Wielkanocny”. Na konkurs nadesłano 62 prace z czego 19 nagrodzono. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy do obejrzenia wielkanocnej wystawy pokonkursowej. Możecie na niej znaleźć mnóstwo inspiracji do świątecznych dekoracji.

Wiosenna przerwa świąteczna

 

Wiosenna przerwa świąteczna wolna od zajęc kulturalnych rozpocznie się w czwartek,
18 kwietnia i potrwa do wtorku, 23 kwietnia 2019 r.

Biblioteka funkcjionuje zgodnie ze stałym harmonogramem z wyjątkiem Wielkiej Soboty 20 kwietnia. 


 

 

 

WESOŁEGO ALLELUJA!

Koszyczek z wikliny, w nim serweta biała,
I dar do święcenia, Tobie Jezu chwała.
Dajesz nam możliwość, zasiąść
do Twego stołu,
I spożywać z Tobą wieczerzę pospołu.
Koszyczek z wikliny w nim kurczątko z waty,
Symbol nowego życia, tak jak i przed laty.
I to jajko święte, pięknie malowane,
To są święta Wielkanocne, przez nas tak lubiane.
W koszyczku z wikliny, chleb, malowanki,
Przybrane borówkami, przepiękne kraszanki.
To symbol Twojego przyjścia do nas Panie,
I jakże przepiękne Ciebie powitanie.
Powitanie, choć przecież zawsze jesteś z nami,
Od morza po góry i między górami.
I ten koszyczek, a w nim strawa cała,
Tobie Jezu, za to wszystko chwała.

 

Autor: Henryk Longin Rogowski
Wiersz pochodzI z tomiku 
"W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II"

IV BIEG Z KSIĄŻKĄ

"CZYTANIE JEST DLA UMYSŁU TYM, CZYM GIMNASTYKA DLA CIAŁA"

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W " IV BIEGU Z KSIĄŻKĄ" w najbliższa sobotę na serockim Rynku

CZEKAMY NA WAS TAKŻE PRZY STOISKU BIBLIOTECZNYM

 • IV Bieg z książką

Projekt "Operacja na otwartej książce"

Miło nam poinformować, że Centrum Kultury i Czytelnictwa  uzyskało dotację MKiDN dla programu Literatura 2019 nr 129579/18 na zadanie nr 02503/19 pn. "Operacja na otwartej książce". W ramach projektu będziemy realizować 18 warsztatów literacko – artystycznych od kwietnia do listopada 2019 r.

W ramach projektu zrealizujemy 18 warsztatów literacko - artystycznych od kwietnia do listopada 2019 r.

w trzech MODUŁACH tematycznych:

1. "W świecie wyobraźni, magii języka i podróży"

2. "Myślenie polskością"

3. "Literackie zabawy multimedialne"

 

Informacje nt. poszczególnych wydarzeń dostępne są na stronie www. kultura.serock.pl oraz plakatach.


Uwaga! Spotkania są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: 22 782 80 70
Spotkanie realizowane w ramach projektu CKiCz w Serocku "Operacja na otwartej Książce" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019”.

 • "Operacja na otwartej książce"
 • "Operacja na otwartej książce"
 • "Operacja na otwartej książce"
 • "Operacja na otwartej książce"
 • Projekt Czerwiec

"Przyjecie" kabaretu Czesuaf

Blisko przez dwie godziny na „Przyjęciu” kabaretu Czesuaf bawili się widzowie zgromadzeni w dn. 27 kwietnia w sali widowiskowej CKiCz w Serocku. Gospodarzami „Przyjęcia” byli Olga Łasak, Tomek Nowaczyk, Wojtek Kowalczyk i Maciek Morze.

Są przyjęcia rodzinne, są przyjęcia bardziej lub mniej oficjalne, ale "Przyjęcie" kabaretu Czesuaf, to jedne z niewielu na którym gospodarze rozbawili nas do łez. Na przyjęciu spotkaliśmy króla, hrabiankę Wątrobiankę, kolegę z liceum który ze swoim szwagrem robił takie rzeczy, o jakich nam się nawet nie śniło. Wpadli również Jadwiga i Seba. Menu na "Przyjęciu" było bardzo obszerne, kilka smacznych skeczów i przebojowych piosenek na deser. Artyści jak na gospodarzy przystało żegnali osobiście swoich gości, każdy mógł podejść, porozmawiać, zrobić pamiątkowa fotkę i zdobyć autograf. Już nie możemy się doczekać kolejnych smacznych skeczów.

Klub Miłośników Poezji

ZAPRASZA na spotkanie 

z Aleksandrą, Katarzyną Maludy

22 maja o godzinie 16:00

do Biblioteki w Serocku.

 

 • Klub Miłośników Poezji

KONCERT piosenek Anny German

W dniu 12 maja br. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej CKiCZ w Serocku odbędzie się KONCERT piosenek Anny German w wykonaniu Joanny Nawrot laureatki "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German".

 

W tym samym dniu, o godzinie 15:00 odbędą się warsztaty z pracy nad głosem, które poprowadzą Joanna Nawrot oraz Dariusz Stokowiec.

 

Wstęp wolny ! Zapisy na warsztaty w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. 

 • Koncert piosenki Anny German

WOJCIECHOWE ŚWIĘTOWANIE

W piękny sobotni dzień – 25 maja – zakończyło się Wojciechowe Świętowanie, które obfitowało w szereg wydarzeń sportowych i kulturalnych organizowanych z okazji Dni Patrona Serocka św. Wojciecha. W tym roku barwnym korowodem słonecznej fiesty rozpoczęła się największa impreza w Serocku. Tradycyjnie już, ze stadionu miejskiego św. Wojciecha, władz miasta wyruszył barwny korowód. Przy akompaniamencie Vistula River Brass Band dzielnie maszerowały wszystkie grupy. Przy wejściu na Rynek witali ich prowadzący (artyści scen kabaretowej) Małgorzata Czyżycka i Przemysław „Sasha” Żejmo, krótko przedstawiali uczestników Mieszkańcy, a goście ustawieni na trasie przemarszu korowodu mogli podziwiać barwne i pomysłowe przebrania.

Na rynku już czekały na wszystkich rozstawione stoiska promocyjne i gastronomiczne oraz wielka scena, z której mieszkańców i gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, życząc udanej zabawy i wielu wspaniałych wrażeń oraz władze samorządowe.

 Jako pierwszy na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzieży laureaci XVIII PATS Miasta i Gminy Serock.  Bogaty program estradowy wychowanków gminnych placówek oświatowych oraz sekcji artystycznych  CKiCz zapoczątkował utwór skomponowany przez mieszkankę Serocka Lucynę Dąbrowską w wykonaniu Natalii Woźniak, Weroniki Małeckiej oraz Julii Szpiglewskiej przy akompaniamencie instruktorki Mai Radomskiej utwór „Wiosna”. Na scenie pojawiły się Dziecięcy Zespół Taneczno- Wokalny Volinki: Zespoły Taneczne: „King squad” , „Nictuponas”, „Oktato i Oktatki”, „BlaBlaBla”, „Alexia Dance Studio”; Zespoły wokalne: „Ananasy z VI klasy” , „Kantyczki”, „SMS Skubianka” oraz solistki Milena Kopacz, Katarzyna Kiraga, Julia Szpiglewska, Katarzyna Lipska oraz Natalia Woźniak.

Każdy z laureatów grup amatorskich występujących podczas VIII PATS otrzymał talent (kupon), który wziął udział w losowaniu nagród. Nagrody można odbierać do piątku 31 maja do godz. 18.00.

W przeddzień dnia matki na scenie zorganizowane zostały konkursy dla mam takie jak przyszywanie guzika oraz zaplatanie warkoczy na czas.

W drugiej części zaprezentowała się Teatr Piosenki Elżbiety Zapendowskiej w składzie Gustaw Klyszcz, Zuzanna Konstantynowicz, Joanna Radzikowska, Anna Zalewska, Karolina Koryńska, Olimpia Rumianowska-Zapiór, Rozalia Maria Wota, Ewa Rybicka, Artur Rączkowski z gościnnym udziałem Katarzyny Lipskiej.

Na scenie pojawił się Dyrektor OSiR Serock Maciej Gołowawski w towarzystwie zastępcy burmistrza Józefa Zająca oraz Prezesa PZ Korfbalu Piotra Urbańskiego by uroczyście wręczyć medale i puchary pierwszej trójce. Serocka drużyna Kornfbalu „Sokół Serock” zdobyła tytuł mistrza polski.  

Wieczorną część programu to żywe rytmy w wykonaniu zespołu Dr Rock wykonującego przeboje polskiego rocka oraz kompozycje własne w klimacie pop-rock grają w składzie: Paulina Jurczak – wokalistka, która wychowała się w Serocku, Kuba May - perkusista, Marcin Jurczak - pianista, Marcin Obrembski – gitarzysta oraz Aleksander Więcław – basista.

Na zakończenie wystąpiła wyczekiwana Patrycja Markowska z zespołem. Muzyka towarzyszy jej od urodzenia. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych
 i popularnych artystek polskiej sceny muzycznej. Piosenkarka wystąpiła  z zespołem w składzie: Michał Gołąbek (gitara, śpiew), Krzysztof Siewruk (gitara, śpiew), Marcin Koczot (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).

Patrycja jest wulkanem energii, jej Zespół to perfekcyjni muzycy na najwyższym poziomie, podczas koncertu nie zabrakło największych przebojów wokalistki, takich, jak „Jeszcze raz” i „Świat się pomylił” czy „Hallo, hallo”.

Tradycyjnie już Wojciechowe świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki zabłysły na serockim niebie i w spektakularny sposób zamknęły tegoroczne obchody Dnia Patrona Serocka św. Wojciecha.  

Naszym współorganizatorom, sponsorom i partnerom serdecznie dziękujemy za pomoc, a publiczności dziękujemy za wspólną zabawę.

KOROWÓD "WOJCIECHOWE ŚWIĘTOWANIE" (fot. UMiG Serock _ B.R.)

 • fot. Beata Roszkowska
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Wojciechowe Swietowanie - Korowód (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)
 • Korowód - Wojciechowe Swiętowanie (fot. UMiG Serock)

FESTYN "Wojciechowe Świętowanie" ( fot. CKiCz w Serocku M.P.)

 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)
 • Festyn - Wojciechowe Swiętowanie (fot. CKiCz Serock)

Gminny Dzień Dziecka

1 czerwca br. w samo południe, na boisku szkolnym SP Serock rozpoczął się Gminny Dzień Dziecka. W tym roku wyjątkowy bo organizowany we współpracy wielu jednostek i instytucji Miasta i Gminy Serock.

Na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji między innymi: szkółka szczudlarska, tworzenia baniek mydlanych, szkółka żonglerska realizowane przez Teatr Gry i Ludzie. Ogromnym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, zjeżdżalnia,  plac zabaw, euro bungee, zamek Netto,  do których ustawiły się długie kolejki. Ponadto pyszne smakołyki: wata cukrowa, popcorn, lody.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali liczne konkurencje, wielkoformatowe gry i zabawy, w których można było zdobyć ciekawe nagrody.

Ciekawy pokaz chemiczny przygotowała dla publiczności PLANETA TALENTÓW w składzie "Bardzo Uzależnionych Naukowców".

Nie zabrakło strefy relaksu dla rodziców, gdzie mogli delektować się świeżo parzoną kawką, czy zjeść pyszne, dietetyczne dania spoglądając na bawiące się dzieci.

Całe  wydarzenie uświetniły liczne występy dzieci i młodzieży grup z Centrum Kultury i Czytelnictwa,  CAT FIT Serock, Szkoły podstawowej w Serocku, Fundacji Radość dla ludzi oraz wiele indywidualnych wystąpień.

Wydarzenie poprowadził PAN POMIDOR, który przez cały czas zabawiał publiczność oraz zachęcał dzieci i ich rodziców do udziału w atrakcjach.

Wszystkim, raz jeszcze życzymy dziecięcej wyobraźni i pogody ducha.

 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka
 • Gminny Dzień Dziecka

Wieczór z kulturą

Popołudnie z Kulturą w dn. 9 czerwca w Sali widowiskowej CKiCz w Serocku należało do grupy teatralnych, Instrumentalistów nagodzonych w XVIII PATS Serock. Mieliśmy okazje usłyszeć i obejrzeć koncert chóru „Cantores Adalberti” oraz spektakl Małej Remizy.

Na początku wystąpiły dziecięce grupy teatralne , których uczestnicy po raz kolejny wywołały uśmiech i radość u widza.

Grupy teatralne:  

 • „SMOK ZE SMOCZEJ JAMY” Grupy Teatralnej Wiewiórki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku; w reż. Dorota Wiktorzak
 • „PRZYGODA NIEGRZECZNEJ ŻABKI” Grupy Teatralnej z Samorządowego Przedszkola w Zegrzu; reż. Katarzyna Zajączkowska
 • „ZABAWA W ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ” Grupy Teatralnej „Dzieci za Kurtyną z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej;

Instrumentaliści zaprezentowali się od jak najlepszej muzycznej strony, a wśród nich mieliśmy pianistów, skrzypków oraz gitarzystów.

Instrumentaliści:

 • BEATA WALESZCZYŃSKA - CKiCz w Serocku ( pianino) - op. Michał Owczarek, (skrzypce) op. Anna Kopka,
 • PIOTR WALESZCZYŃSKI - CKiCz w Serocku ( pianino) - op. Marzena Pietkiewicz (skrzypce) op. Anna Kopka,
 • NEL LATAWSKA  - op. Marzena Pietkiewicz
 • DOROTA ŚWINIARSKA  - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 • ZUZANNA MULIK (solo, duet) -  CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 • ILIA PIOTROWSKI - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 • MAJA SZYMAŃSKA - CKiCz w Serocku op. Marzena Pietkiewicz
 • ZUZANNA ROGOWIEC –op. Ewa Rogowiec
 • KATARZYNA KIRAGA – zgłoszenie indywidualne op. Piotr Kiraga
 • MARIA TAŃSKA (gitara) - CKiCz w Serocku op. Aleksander Kabaciński
 • MAKSYMILIAN MENDYK (gitara) - CKiCz w Serocku op. Aleksander Kabaciński
 • KAROL NICZYPORUK -  CKiCz w Serocku op. Michał Jung
 • MICHALINA WOŹNIAK -  CKiCz w Serocku op. Michał Jung

Na scenie zaprezentował się również „Chór Cantores Adalberti” pod kierunkiem Jana Krutula przy akompaniamencie Maurycego Stawajuka. Wyjątkową radość i energię przekazali publiczności podczas sobotniego koncertu.

Na podwieczorek obejrzeliśmy spektakl pełen magii, barw, i czarujących kostiumów spektakl „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu licznej Grupy Teatralnej Mała Remiza, który wyreżyserowała  Anna Kutkowska.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i instruktorom za wspólnie spędzone popołudnie.

ZAKOŃCZENIE ROKU 2018/2019

Informujemy, iż wszystkie zajęcia
w Centrum Kultury w Serocku odbywają się według harmonogramu

do 14 czerwca br. włącznie.

Płatności za czerwiec pobieramy
za połowę miesiąca. Prosimy
o uregulowanie wszystkich zaległości.

Dziękujemy

 • Zajęcia w CKiCZ