Menu podstrona

To był wspaniały wieczór…

Wraz z naszym partnerem Hotelem Narvil Conference & Spa w minioną niedzielę mieliśmy zaszczyt zorganizować koncert Kasi Moś z zespołem. Bez wątpienia, koncert był okazją do przeżycia prawdziwie nastrojowych chwil w nowym roku. Tak też się stało. Kasia czarowała swym głosem i muzyką zgromadzoną publiczność, a zespół w składzie Mateusz Moś (skrzypce), Mateusz Kołakowski (instrument klawiszowy), Maciej Magnuski (gitara basowa, syntezator) i Tomasz Mądzielewski (perkusja) doskonale dopełnił muzyczna ucztę.

Usłyszeliśmy m.in. piosenki “Body”, , “Wild Eyes”, “Break”, „Pryzmat” i “Strep”,” Zatracam się” „Trójkąty i kwadraty” autorstwa Dawida Podsiadło w aranżacji Kasi Moś czy „Dziś niema takiej wiosny” autorstwa A. Asnyka. Nie zabrakło  utworu „Flashlight”, który zdecydował o wyborze polskiego reprezentanta na Eurowizję w roku 2017.  Przy takich utworach można rzeczywiście się zatracić.

Wieczór z Tangiem Argentyńskim

W sobotę 11 stycznia w sali widowiskowej CKiCz w Serocku odbył się Wieczór z Tangiem Argentyńskim.
Wieczór rozpoczęliśmy pokazem tanga argentyńskiego z Janną Balowska i Macinem Akielaszkiem ze Stowarzyszenia Tańca Agentyńskiego „La Mirada”.
Para prowadząca nauczyła podstaw tanga argentyńskiego, figur tak by wszyscy wspólnie zatańczyli w parach i wzięli udział w finałowej potańcówce.

Prawdziwa opowieść o dzieciństwie w czasie wojny

W dniu 14 stycznia w Centrum Kultury i Czytelnictwa zorganizowało w Sali widowiskowej oraz w SP w Jadwisinie spotkanie autorskie z Małgorzatą Berwid dziennikarką i animatorką kultury, a przede wszystkim autorkę i propagatorkę literatury dziecięcej.

Małgorzata Berwid - pedagożka , scenarzystka audycji TV i radiowych. Mama Chrzestna Kulfona
i Moniki, Budzika,  autorka Molików Książkowych . Pisze piosenki (wydała 2 płyty), recenzje. Prowadzi w soboty,  w  Radiu Dla Ciebie,  autorską audycję upowszechniającą kulturę i czytelnictwo  pt.: – CIOTKA   KSIĄŻKULA  ZAPRASZA….

Dwukrotnie nominowana do nagrody IBBY. Jest laureatką wielu nagród m.innymi: Pegazik PTWK, statuetka Cała Polska Czyta Dzieciom , statuetka Fundacji Promień Słońca i kilkanaście lat temu   otrzymała  Order Uśmiechu – od Dzieci.

Pani Małgorzata gościła z jedną z najnowszych książek pt.  „Wojenne lalki Marysi” z ilustracjami Anny Jamróz.

Autorka w niezwykle zajmujący sposób opowiedziała o historii opowiedzianej w książce...  o wojennym dzieciństwie, o mrocznej codzienności okupacji, widzianej oczami małej dziewczynki u progu wieku szkolnego oraz o potędze kreatywności i sile dzieciństwa w okrutnych czasach.

Słowo wstępne do książki napisała profesor Joanna Papuzińska, badaczka literatury dziecięcej oraz autorka między innymi wojennych i powojennych wspomnień dla dzieci („Asiunia”, „Mój tato szczęściarz”, „Krasnale i olbrzymy”). Jak pisze Papuzińska, „mamy w rękach kolejną opowieść
o wojennym dzieciństwie. Kolejną, ale jednocześnie taką, jakiej jeszcze nie było”

Wojenne losy dotykają nie tylko narratorkę, ale też jej gałgankową lalkę, a w istocie wszystkie lalki,
z którymi się spotkamy w tej opowieści, bo każda z nich ma w sobie okruch naszej historii. Wzruszająca jest zabawa w kartoflane przedszkole, kiedy dziewczynka, zmuszona do pracy ponad swe nikłe siły
w niewoli niemieckiej, znajduje w sobie dość dziecięcej wyobraźni, aby stworzyć własny świat zabawy, a obierane kartofle przekształcić w grono bliskich przyjaciół.

prof. Joanna Papuzińska

Serdecznie polecamy lekturę książki.

"Hamlet we wsi Głucha Dolna"

Omlet... Amlet... „Hamlet we wsi Głucha Dolna”

W dniu 18 stycznia br. Teatr Amatorski ze Starego Szelkowa przedstawił na serockiej scenie tragikomedie w trzech aktach pt. Hamlet we wsi Głucha Dolna" chorwackiego dramatopisarza Ivo Breseana w reż. Henryki Brdękiewicz i w wykonaniu aktorów „Teatru Cioci Heni” na długo zapadnie w pamięci.

Szekspir napisał "Hamleta" jako tekst o manipulacji władzy i jej bezkarności już kilkaset lat temu. Ivo Bresan napisał "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" za czasów komuny, a problemy z władzą pozostały te same. Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”… czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowa nauczycielka, mianowana reżyserem. Podjęte przez nią decyzje obsadowe, w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci – w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.

Były to świetnie spędzony czas z teatrem z Szelkowa.
Wspaniale obsadzone role, ze znakomitą grą aktorską i scenografią oraz muzyką na żywo. Absurdy życia ukazane zostały ogromnym humorem, gdzie komizm miesza się z tragizmem, a to, co wzniosłe, z tym, co trywialne. Praca aktorów włożona w spektakl była tak duża, że czasami zastanawialiśmy się czy to aby na pewno teatr amatorski. Tym bardziej należą się brawa Pani Reżyser i całemu zespołowi.

reżyseria:  HENRYKA BRDĘKIEWICZ

Obsada:

Sekretarz organizacji partyjnej            - STANISŁAW MILCZARCZYK

Przewodniczący Frontu Narodowego           - ARNOLD MACIEJ GROSSMAN

Andzia – córka przewodniczącego      - WIESŁAWA KRAKOWSKA

Mańka – bufetowa                                              - ANNA KAMIŃSKA

Przewodniczący Rady Zakładowej      - TADEUSZ KACPRZYCKI

Komentator przedstawienia                  - KATARZYNA BRDĘKIEWICZ

Nauczyciel                                                  - IWONA GUTOWSKA

Józek – syn księgowego                          - HUBERT RZEWNICKI

Chłopka                                                       - BEATA JANKOWSKA

Chłop                                                           - JAN KEMPA

Chłop                                                           - PIOTR TRĘTOWSKI

Chłop                                                           - KRZYSZTOF JASTRZĘBSKI

scenografia  - KATARZYNA BRDĘKIEWICZ

dźwięk - PIOTR JASIŃSKI

 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna
 • Hamlet ze wsi Głucha Dolna

Dzień Babci i Dziadka

                  W minioną sobotę 18 stycznia br. odbyły się warsztaty artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz z Dziadkami tworzyli kapcie i muchy z filcu. Uczestnicy otrzymali wstępne wskazówki i pracowali pod czujnym okiem animatorów. To rękodzieło okazało się nie lada wyzwaniem, ale dzięki talentom wszystkich uczestników powstały wygodne kapcie dla babci i strojne muchy dla dziadka.

Warsztaty stały się niezwykłym rodzinnym spotkaniem i szansą do pogłębiania więzi miedzy pokoleniami.

 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Dzień Babci i Dziadka

Koncert Jubileuszowy Andrzeja Poniedzielskiego

         W miniony weekend 25 stycznia br. na deskach serockiej sceny gościliśmy Andrzeja Poniedzielskiego z jubileuszowym programem kabaretowym.

 

W swoim koncercie na żywo pełnym inteligentnej satyry, humoru i sentymentalnych piosenek poruszył tematy szczęścia, kobiet i mężczyzn oraz relacji między nimi.

 

Andrzej Poniedzielski poeta, pieśniarz, satyryk, humorysta, reżyser i twórca scenariuszy, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Autor ponad 400 wierszy oraz tekstów piosenek min. dla Grzegorza Turnaua,  Edyty Geppert, Seweryna Krajewskiego. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny.

 

Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. II nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i I nagrody na Warszawskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (1978), Nagrody Polskiej Estrady „Prometeusz” przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Małego Berła” – nagrody przyznanej mu przez Wojciecha Młynarskiego, który docenił Andrzeja Poniedzielskiego jako kontynuatora jego dzieła (2008). Jak mówi, najwyżej ceni sobie tytuł Mistrza Mowy Polskiej, który otrzymał wraz z Katarzyną Kolendą-Zaleską i Olgą Krzyżanowską w roku 2011.

 

Dziękujemy za tak liczne przybycie.

 

 

Instrumentalny koncert pastorałek i utworów róznych

W niedzielne popołudnie 26 stycznia br. o godzinie 17:00 odbył się Koncert Instrumentalny Pastorałek i utworów różnych. Wystąpili młodzi artyści, podopieczni  Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Zabrzmiały zarówno piękne kolędy, pastorałki jak i utwory różne.

Koncert był krótkim podsumowaniem sześciomiesięcznej pracy dzieci, jednocześnie przywrócił nastrój okresu świąt Bożego Narodzenia.

Gościnnie na fortepianie zagrała 12 – letnia Joanna, Maja Jasnowska, uczennica Szkoły Muzycznej
I stopnia im. E. Młynarskiego w Warszawie, która od 5 r.ż. ćwiczy grę na fortepianie.

Jesteśmy dumni z Naszych młodych Artystów, gratulujemy talentu i odwagi.  

Dziękujemy naszym wykonawcom za wytrwałość w dążeniu do doskonałości, a instruktorom za przygotowanie dzieci i prowadzenie ich po muzycznych ścieżkach.