Główna treść strony 2022

Święto Darów Ziemi 2022

W minioną sobotę, 3 września, odbyło się Święto Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej. Tegoroczna edycja połączona była z Festiwalem Sołectw, organizowanym przez Lokalną Grupę Działania "Zalew Zegrzyński". 

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej. Ks. Andrzej Marchlewski powitał przybyłe sołectwa niosące swe dary oraz przybyłe delegacje, poczty sztandarowe oraz zaproszonych gości. Oprawę muzyczną mszy uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszkowa pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego oraz Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula.

Po mszy barwny korowód z darami ruszył pod scenę, gdzie już czekał na nie prowadzący wydarzenie Stanisław Banasiuk, który przedstawił każde sołectwo oraz składany przez nie dar. Następnie burmistrz Miasta i Gminy Serock, Artur Borkowski wraz z Prezesem LGD Zalew Zegrzyński, Edwardem Trojanowskim, powitali wszystkich zebranych, tradycją naszych ojców podzielili chleb i otworzyli Festiwal Sołectw, podczas którego wybrane sołectwa rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: “Smaki, kuchnia regionalna”, “Prezentacja” oraz “Zawody Sprawnościowe”. Każde z konkursowych sołectw przygotowało fantastyczne i malownicze stoiska, wypełnione po brzegi swoimi pomysłami i smakołykami! W czasie gdy kapituły konkursowe udały się dokonać oceny owych stoisk, przybyłych obserwatorów i smakoszy bawiły występy artystyczne. Bardzo energiczny i żywiołowy koncert wykonała Młodzieżowa Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszkowa, wydobywając ze swych instrumentów fantastyczną harmonię brassowych dźwięków. Równie pięknie zaprezentował się również Chór Centrum Myśli Jana Pawła II, wznosząc swoje głosy pod niebo, zabierając ze sobą wszystkich słuchaczy. Nie zabrakło jednak również i lokalnych wykonawców: na scenie zaprezentowały się młode wokalistki SMS Skubianka pod kierunkiem Joanny Folwarskiej, można było też zachwycić się pomysłowością i koordynacją pokazów tanecznych dziewcząt z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku pod kierunkiem Aleksandry Marek. 

 

Jedną z konkursowych kategorii były również zawody sprawnościowe organizowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o., których celem było wyłonienie najbardziej gibkich, najszybszych i przede wszystkim - najbardziej zgranych zespołów sołeckich. Zabawy i okrzyków radości było co niemiara, zebrany tłum głośno kibicował drużynom, a rywalizacja była zacięta - ale zwyciężyć mógł tylko jeden zespół! 

Po ocenie stoisk kapituła udała się na obrady, tymczasem na scenie rozgrywał się emocjonujący konkurs z udziałem publiczności, do którego LGD "Zalew Zegrzyński" przygotowała atrakcyjne upominki dla uczestników - każdy opuszczał scenę w doskonałym humorze!

Następnie ostatnie, gorączkowe chwile przed rozstrzygnięciem głównego konkursu umiliły wokalistki z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku: Katarzyna Kiraga, Weronika Małecka, Wiktoria Szmulik i Marta Zalewska. Ich wdzięk i talent zachwycił widownię - ale również i prowadzącego, który podziękował im kwiatami za czarujące wykonania.

Po wokalnych uniesieniach przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Decyzją kapituły, wyłoniono zwycięzców w  poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria "Smaki, kuchnia regionalna"

 1. Miejsce Mokre (Gmina Radzymin)
 2. Miejsce Kałuszyn (Gmina Wieliszew)
 3. Miejsce Józefów (Gmina Dąbrówka)

Kategoria "Prezentacja stoiska"

 1. Miejsce Rajszew (Gmina Jabłonna)
 2. Miejsce Nowe Wypychy (Gmina Somianka)
 3. Miejsce Stanisławów Drugi (Gmina Nieporęt)

Kategoria "Zawody sprawnościowe"

 1. Miejsce Nowe Wypychy (Gmina Somianka)
 2. Miejsce Zegrze (Gmina Serock)
 3. Miejsce Mokre (Gmina Radzymin)

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestniczącym w Festiwalu sołectwom - pokazały to co u nich najlepsze i częstowali tym, czym chata bogata… Ale to gościnność, otwartość i wielkie serce wszystkich uczestników były najpiękniejszym obrazem tradycji polskiej wsi i naszej kultury ludowej. I tego, co w niej najpiękniejsze i dalej w nas żyje.

W kulminacyjnym punkcie wydarzenia, w ostatnich promieniach słońca, gdy na niebie pojawiły się pierwsze gwiazdy, na scenie pojawiła się ta najważniejsza, wyczekiwana przez wielu Gwiazda Wieczoru - Łukasz Zagrobelny! Bez trudu podbił serca wszystkich fanów i fanek dając fenomenalny koncert, prowadząc zebranych przez historię swojej kariery muzycznej, pasji oraz niezwykle bogatego repertuaru. Ciężko wyobrazić sobie lepszy finał Święta Darów Ziemi!

Nasycona koncertem publiczność mogła jeszcze wytańczyć z siebie wszystkie zebrane tego dnia emocje podczas trwającej do późnych godzin nocnych potańcówki pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Sebastian Sikora!

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom: Lokalnej Grupie Działania "Zalew Zegrzyński", Urzędowi Miasta i Gminy Serock, Serockim Inwestycjom Samorządowym Sp. z o.o., oraz Powiatowi Legionowskiemu, wszystkim partnerom strategicznym oraz wszystkim podmiotom i gminom zaangażowanym w realizację tego ambitnego przedsięwzięcia. Patrząc po minach wszystkich uczestników, wiemy, że było warto! Do zobaczenia za rok na kolejnym Święcie Darów Ziemi!

 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022
 • Święto Darów Ziemi 2022

wstecz