Eliminacje Gminne 37. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"
W dniu 12.03.2014r. w Ośrodku Kultury w Serocku odbyły się
Gminne Eliminacje 37. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
Jury w składzie:
- Betina Dubiel - instruktor teatralny, kierownik Klubu CSŁiI w Zegrzu
- Anna Kutkowska - aktorka, reżyser, instruktor teatralny
- Jacek Jarzyna - aktor, reżyser teatralny, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy będą reprezentować Miasto i Gminę Serock w eliminacjach powiatowych.
w kat. Szkoła Podstawowa, kl. 0-III
KACPER NOWAK
IZABELA WOŁOS
w kat. Szkoła Podstawowa, kl. IV-VI
AGNIESZKA TUTAK
AGATA KARPIŃSKA
w kat. Gimnazjum, kl. I-III
KATARZYNA CISZKOWSKA
KLAUDIA SZYMAŃSKA
Eliminacje powiatowe Warszawskiej Syrenki odbędą się 18 marca, o godz. 10.00, w sali widowiskowej legionowskiego ratusza, przy ul. Piłsudskiego 41.
Uczestnicy z klas 0 - III przygotowują i wykonują jeden utwór, natomiast uczestnicy z klas IV - VI oraz z gimnazjum - dwa utwory (dwa wiersze lub wiersz i prozę).
PONADTO JURY WYRÓŻNIŁO
w kat. Szkoła Podstawowa, kl. 0-III
WIKTOR SIUŚKO
w kat. Szkoła Podstawowa, kl. IV-VI
MIKOŁAJ ŁUKASZYK
w kat. Gimnazjum, kl. I-III
OLIWIA KUCZKOWSKA
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Serocku
W Dniu Święta Niepodległości na ryku w Serocku już od godz. 10.00 rozbrzmiewała muzyka patriotyczna. Na placu pojawiły się duże samochody wojskowe, przenośna strzelnica i stoisko promocyjne Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Każdy mógł obejrzeć sprzęt wojskowy, spróbować jak działa i usłyszeć komentarz obsługujących go żołnierzy, którzy chętnie zajmowali się „zwiedzającymi” i opowiadali o swojej pracy. Ponadto na rynku była serwowana gorąca grochówka, zamówiona przez CKiCz w Serocku.
W południe rozpoczęły się podniosłe uroczystości przy Tablicy Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele serockich władz, przedstawiciele CSŁiI w Zegrzu, kombatanci, harcerze, przedstawiciele policji i straży pożarnych, przedstawiciele powiatu legionowskiego, dzieci, młodzież i nauczyciele ze szkół z terenu gminy Serock, przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie powiatu oraz mieszkańcy i goście naszej gminy (wszyscy wymienieni złożyli kwiaty pod Tablicą Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę). Całość poprowadził aktor Stanisław Banasiuk. Piękną oprawę całej uroczystości z apelem pamięci, salwami honorowymi i muzyką orkiestry wojskowej przygotowało Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Prowadzący opowiedział o drodze Polski do wolności, o wysokiej cenie jaką przyszło zapłacić Polakom za niepodległość, a podopieczne Pani Moniki Misiury - Kantyczki zaśpiewały za co „kochają Polskę” i zapytały „Co znaczy niepodległość…”.
Za obecność podczas obchodów podziękował Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Sylwester Sokolnicki. Uczestników uroczystości zaprosił do oglądania sprzętu wojskowego oraz na wieczorny spektakl do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.