Główna treść strony Aktualności

Serock Folkowo 2016

Serock Folkowo jak zawsze zabrał nas w malowniczą podróż po interesujących zakątkach świata. Niedzielne popołudnie z muzyką i kulturą innych narodów rozpoczęło się spotkaniem Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Serock Józefa Zająca z uczestnikami tegorocznego koncertu. Na spotkaniu obecna była delegacja z Gminy Wyszków na czele z Anetą Kowalewską Zastępcą Burmistrza Wyszkowa oraz reprezentanci gryp artystycznych biorących udział w koncercie - Kierownik Narodowego Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Barvinok”  Piotr Bojko wraz z małżonką  i delegacją zespołu, Kierownik zespołu Kamil Rząca  i reprezentanci  LZA „Serock” oraz Pani Rozalia Walocha wraz z członkinią zespołu SihirStars.

Nie lada wyzwanie mieli organizatorzy tegorocznej imprezy Serock Folkowo zmagający się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, które sprawiły, że impreza odbyła się z niewielkim opóźnieniem. Cały zespół Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku wraz z obsługą techniczną dołożyli wszelkich starań, aby impreza mogła się odbyć. Uprzątniecie zaplecza sceny, osuszenie terenu i  sprawdzenie „techniki” po ulewie było nie lada wyzwaniem dla organizatorów, którzy uporali się ze wszystkim w niecałą godzinę. Nasza wierna serocka widownia nie zawiodła i pomimo burzy, która miała miejsce przed koncertem,  zebrała się na rynku by uczestniczyć w tegorocznym festiwalu.

Pierwszym aktem tegorocznego serockiego folkowania był występ, tuż pod sceną, sekcji rytmicznej Zespołu „Barvinok”, który w dynamiczny sposób zaprosił wszystkich do udziału w imprezie. Na scenie jako pierwszy pojawił się Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa  Tomasz Gęsikowski, który powitał wszystkich zebranych gości i przedstawił tegorocznego prowadzącego Conrado Moreno. Znany wszystkim i lubiany konferansjer, uczestnik m.in. programu „Europa da się lubić”wspaniale poprowadził Serock Folkowo bawiąc publiczność i podgrzewając sceniczną atmosferę. Kilkugodzinny przegląd różnych nurtów muzycznych oraz pokazy tańców narodowych i regionalnych były niezapomnianą wędrówką i powrotem "do korzeni", a dla uczestników wydarzenia wspaniałym spotkaniem z folklorem rodzimym oraz innych narodów. Widzowie mogli podziwiać występ Ludowego Zespołu Artystycznego „Serock” i Mały „Serock”, które zaprezentowały się w polskich tańcach narodowych: kurpiowskim, krakowskim, suicie lubelskiej oraz  polce z Serocka. Zespoły w obecnym składzie działają od września 2015 r. pod kierunkiem kierownika i choreografa Kamila Rzący. Następnie na scenie pojawił się Narodowy Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Barvinok”, którego bogaty program artystyczny zachwycił widzów. Kolory, muzyka i energia "tryskały" wręcz ze sceny, a wysoki poziom artystyczny prezentowany przez młodych wykonawców zrobił ogromne wrażenie na zebranych widzach.  W programie Serock Folkowo znalazł się również występ stepującego Mateusza Wójcickiego, pokaz grupy tańca orientalnego SihirStars, występ tancerki Agaty Teodorczyk przy akompaniamencie gitarowym Michała Czachowskiego oraz koncert czwórki utalentowanych muzyków (Michała Czachowskiego – gitara flamenco, Giridhara Udupa - ghatam, konnakol, kanjira, Leo VertunnIego – sitar oraz Krzysztofa Nowakowskiego – cajón, instrumenty perkusyjne) z programem Indialucia  łączącym dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Na zakończenie niedzielnego spotkania jako gwiazda wieczoru pojawił się na scenie niezwykle energetyczny zespół Future Folk. Ta polska grupa muzyczna, wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z gatunku „dubstep” z wpływami folku góralskiego, porwała serocką publiczność wspaniale bawiąc zebranych gości.

Dziękujemy naszemu patronowi medialnemu FOLK.24.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć TUTAJ

 

Źródło: www.serock.pl

 

wstecz