Menu rwd

Menu podstrona

WIECZÓR Z KULTURĄ

Podczas niedzielnego Wieczoru z Kulturą zaprezentowali się uczestnicy zajęć CKiCz w Serocku.

Spektakl „Oni” na podstawie Tekstów Stefanii Grodzieńskiej w reżyserii Joanny Mądry oraz Macieja Dmochowskiego. Lekki spektakl teatralny nawiązujący do najlepszych tradycji kabaretu. Sceny małżeńskie pełne żartu i groteski, jak to w małżeństwie dialogi par potrafią docierać do granic absurdu. Jeszcze większego charakteru i komizmu spektaklowi dodał fakt, że On był jeden a pań było siedem. Uczestnikom zajęć teatralnych dziękujemy za zaangażowanie i „zabawę” w teatr. W spektaklu udział wzięli: Mirosława Beli, Małgorzata Galińska, Tomasz Grzybowski, Aldona Piotrowska, Danuta Rydzewska, Anna Skrzypniak, Katarzyna Świątecka, Magda Ważyńska.

O tym, że uczestnicy Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej to prawdziwi maniacy śpiewania przekonaliśmy się podczas drugiej części Wieczoru z Kulturą.  Swoje głosy szlifują w CKiCz w Serocku na zajęciach u Eli Zapendowskiej od października 2018 r., a cały program powstał w niecałe dwa miesiące przy wsparciu inscenizacyjnym Anny Kutkowskiej. Wspólna praca i pomysły uczestników teatru dały efekt w postaci niedzielnej muzycznej uczty. Nie tylko z przyjemnością słuchało się, ale i oglądało muzyczny spektakl teatralny „Dworcomania” w wykonaniu: Gustawa Klyszcza, Zuzanny Konstantynowicz, Karoliny Koryńskiej, Katarzyny Łapińskiej, Joanny Radzikowskiej, Artura Rączkowskiego, Olimpii Rumianowskiej -Zapiór, Ewy Rybickiej, Rozali Marii Woty, Anny Zalewskiej.

Już nie możemy doczekać się kolejnych realizacji teatralnych i wokalnych naszych pasjonatów kultury.

 

Filmy ze spektakli możecie Państwo obejrzeć na naszej stronie facebook’ owej  https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-i-Czytelnictwa-w-Serocku-253969114690557/

GRUPA TEATRALNA CKiCz "ONI"

TEATR PIOSENKI ELŻBIETY ZAPENDOWSKIEJ "DWORCOMANIA"

wstecz