Menu podstrona

Muzyka z morelowego drzewa na Fontannie Muzyki

„Muzyką zanikającego świata” w ostatnią niedzielę sierpnia zakończyliśmy tegoroczny cykl koncertów „Fontanna Muzyki” odbywających się w wakacje na serockim Rynku.
Niepowtarzalne brzmienie uzyskane przez grającego na duduk lidera zespołu Kamila Radzimowskiego przy akompaniamencie jednych z najlepszych muzyków w Polsce: akordeonisty Mateusza Chmielewskiego, klawiszowca Kamila Kucharczyka oraz perkusisty Tomasza Mądzielewskiego przeniosło słuchaczy w inny w etniczny świat muzyki w nowoczesnych aranżacjach. 
Koncert niepowtarzalny bo jako jedyny w Polsce multiinstrumentalista Kamil Radzimowski opanował tę trudną, ale jakże piękną sztukę gry na duduk, którą wzbogacił wokalem charakterystycznym dla muzyki etnicznej. Niepozorny z wyglądu duduk wykonany z drewna morelowego, z którego wydobywała się niepowtarzalna barwa dźwięku wymagał od grającego wielkiego wysiłku fizycznego, czego artysta, podczas koncertu nie dał po sobie poznać. Dała się natomiast odczuć wielka pasja jaką instrumentaliści posiadają do wykonywanego rodzaju muzyki.
Zespół wykonał dla nas kompilacje brzmienia z pogranicza muzyki, bałkańskiej, kaukaskiej muzyki świata oraz kompozycji własnych. Koncert z muzyka taneczną, energiczną w stylu pop-etno-world był udanym zwieńczeniem naszego cyklu koncertowego Fontann 

wstecz