Menu podstrona

ZAKOŃCZENIE WAKACJI

W ostatnią sobotę sierpnia na serockiej plaży pożegnaliśmy wakacje z Kulturą.

Serocka odsłona Wędrującego Czytania była bajeczna, magiczna i kolorowa. Przygotowały ją Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Powiatową Instytucje Kultury w Legionowie.

Interaktywną bajkę z odczarowanego kufra „O lisie, który grał na fortepianie” przedstawiła nam jej autorka Magdalena Kowalska przy akompaniamencie Łukasza Kurpiewskiego. Były także bajeczne animacje do muzyki na żywo. Pan Łukasz zagrał także na trąbce i opowiedział krótko o jednym ze swoich zajęć jakim jest praca hejnalisty w Warszawie i oczywiście zaprezentował hejnał Warszawski.

Nasz iluzjonista Kamil Łysień sypał czarami z rękawa, były m.in. sztuczki z gąbczakami, linami i kartami. Nauczył czarować dzieci, a nawet naszą Panią Dyrektor. Każde dziecko otrzymało od Iluzjonisty balonowego liska. Pani Małgosia z biblioteki malowała radosne buźki naszych milusińskich.

Dzieciaki mogły wraz z Pani Ewą Listkowska namalować przy pomocy pędzli i farb swoje impresje lub własne ulubione motywy na ekologicznych torbach które posłużą np. na książki z biblioteki.

Na zakończenie CKiCz oraz OSiR w Serocku wraz z Cat Fit studio zaprosili chętnych do udziału w Zumba Beach Party. Pełen energii Maraton Zumby Fitness, poprowadziły instruktorki z Serocka, Wyszkowa i Pułtuska – Wioletta Kalinowska, Ewa Kowalczyk, Joanna Zglec, Sandra Kowalska.

wstecz