Menu podstrona

Podróże małe i duże.

Serocka odsłona V Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego odbyła się w niedzielę 15 września w sali widowiskowej CKiCz, koncertem skierowanym dla najmłodszych melomanów.
Uczestników powitały Dyrektor CKiCz - Renata Mulik oraz kierownik artystyczny Festiwalu - Anna Wróbel.
W muzyczną podróż uczestników zabrali: wokalistka Izabela Kazimierska oraz muzycy pianista- Mariusz Dropek, akordeonista - Mateusz Chmielewski oraz klarnecista - Przemysław Skubała.
Dzieci odwiedziły świat i dźwięków, piosenek i tańców. Dowiedziały się jak są zbudowane i jak działają akordeon i klarnet. Muzycy zaprezentowali m.in. wysokie dźwięki akordeonowe niczym ptasi trel i niskie dzięki niczym mruk niedźwiedzia oraz charakterystyczny klarnetowy śmiech.
Uczestnicy bawili się przy piosenkach z Panią Izabelą i naszym pluszowym bohaterem. To była muzyczna podróż po Europie. Na scenie pojawiły się nawet małe hiszpańskie księżniczki oraz odważni Kozacy. Usłyszeliśmy utwory – J. Brahmsa, C. Debuss’ego, W. A. Mozarta, W. Lutosławskiego oraz wesołe piosenki K. Kwiatkowskiej, J. Wasowskiego i T. Woźniakowskiego.
Festiwal trwa do 22 września, a my serdecznie zachęcamy do wysłuchania pozostałych koncertów na terenie Powiatu Legionowskiego.

wstecz