Menu podstrona

Rozpoczęliśmy ferie zimowe

Ferie zimowe w Serocku rozpoczęły się wieloma atrakcjami przygotowanymi przez Instytucje i jednostki działające na terenie gminy Serock.

Centrum Kultury i Czytelnictwa przygotowało wiele propozycji dla dzieci i młodzieży zarówno dla osób indywidualnych jak i zorganizowanych grup półkolonii, czy grup przedszkolnych.

     Poniedziałek rozpoczęliśmy od spektaklu pt. „Krasnoludek u Kupca” w wykonaniu aktorów Ninę Malinowską i Dariusza Dziewięckiego. Spektakl z przesłaniem na podstawie baśni H. Ch. Andersena.

      Warsztaty taneczne Break Dance poprowadził Mariusz Adamczyk, tancerz, instruktor i choreograf z ponad 20 letnim doświadczeniem scenicznym. Mariusz z niezwykłą umiejętnością przekazał swą pasję do tańca, co było widać na uśmiechniętych twarzach uczestników. Przez wspólną zabawę, poznali kilkanaście kroków i wykonali na koniec prosty układ taneczny.

Biblioteka przygotowała warsztaty–literacko plastyczne „Kartki walentynkowe” uczestnicy mogli zabrać prace do domu lub zgłosić je jeszcze do trwającego konkursu na Kartkę Walentynkową.

      We wtorkowy dzień dzieci i młodzież zgłębiała tajniki ornitologii. Przed wycieczką do Papugarni w Warszawie w CKiCz w Serocku odbyło się ciekawe spotkanie. Zaprosiliśmy lekarza weterynarii Cezarego Witeszczaka, który przybliżył nam świat papug i opowiedział kilka fascynujących ciekawostek.Mieliśmy mnóstwo czasu by przyjrzeć się papugom z bliska, poznać ich zwyczaje i zachowania pierzastych przyjaciół w warszawskiej Papugarni. Po powrocie dzieci namalowały zaobserwowane papugi.
      Biblioteka przygotowała zajęcia plastyczne pn. „Biżuteria dla malej damy”.

Zapraszamy was do korzystania z przygotowanej oferty.

wstecz