Główna treść strony 2021

Półkolonie młodego odkrywcy

Warto być ciekawym tego świata! Śmiało potwierdzą to uczestnicy półkolonii "Młodego odkrywcy",  które odbyły się przy prawdziwej zimowej aurze.

Na ten czas Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku we współpracy z Serockimi Inwestycjami Samorządowymi na bazie Szkoły Podstawowej w Serocku przygotowały wiele atrakcji dla dzieci z klas I-IV.

Warsztaty teatralne pozwoliły dzieciom przełamać pierwsze lody i nawiązać kontakt między rówieśnikami. Trochę ruchu zapewniły zajęcia sportowe z Instruktorem z SiS sp. z o. o., a także zajęcia taneczne Break Dance oraz zajęcia z elementami akrobatyki.

Podczas półkolonii odbyły się warsztaty chemiczne i fizyczne z wykorzystaniem doświadczeń, eksperymentów i demonstracji naukowych. Bawiliśmy nauką i uczyliśmy przez zabawę na warsztatach  pt. "Wściekły azot", otrzymując porcję wiedzy o cieczach ”Światło na smyczy", czyli wiadomości o świetle, promieniach, soczewkach i kolorach. "Archimedes na taczkach" poznanie środka ciężkości, grawitacji i  świetna zabawa z konstruowaniem katapulty.

Odbyły się warsztaty inżynieryjno- konstruktorskie z klockami Lego oraz warsztaty kodowania z serockimi bibliotekarzami. Podczas zajęć plastycznych nie zabrakło zimowych inspiracji, dzieci wykonały m.in. śnieżne pejzaże, poznały tajemnice Arktyki i ulepiły jej mieszkańców z plasteliny oraz wykonały cukrową konstrukcje igloo. Wykonały własnoręcznie paczki prezentowe dla Babci i Dziadka, w których znalazły się eko-ramka na zdjęcia, mydełko oraz laurka.

Odbyły się także warsztaty kulinarne, podczas których wyciskaliśmy zdrowe soki, a także wypiekaliśmy coś dla łasuchów - gofry pod śniegową pierzynką i kompozycją posypek i owoców.

Gościliśmy przedstawicieli Koła nr 6 Warszawa-Wola Okręgu mazowieckiego PZW w Warszawie oraz sekcję wędkarska z Serocka. Wędkarze opowiedzieli swoim hobby i o ciekawostkach z nimi związanych. Dowiedzieliśmy się, że świadome wędkarstwo uczy nas zrozumieć i poznać przyrodę, a tym samym lepiej ją chronić. Dzieci po spotkaniu otrzymały poradniki młodego wędkarza oraz upominki.

W trakcie półkolonii nie zabrakło śniegowych atrakcji, lepienia bałwanów, śnieżnych bitew, jazdy na sankach i "jabłuszkach". Zakończyliśmy je w dobrych nastrojach podczas wręczenia dyplomów i nagród za udział we wspólnej zabawie.

 Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia podczas akcji lato w mieście.

wstecz