Główna treść strony 2021

Koncert z cyklu Muzyczny Podwieczorek na żywo i online

14 lutego w ramach cyklu koncertów „Muzyczny Podwieczorek” w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbył się pierwszy w tym roku koncert z udziałem publiczności.

Free Accordions  - trio młodych wirtuozów akordeonu - instrumentu o wielkiej klasie, niebywałej tradycji i jak przekonała się publiczność o niesłychanym spectrum możliwości dźwiękowych.

Martyna Chojnacka, Piotr Tomala i Paweł Ściebor  to jedni z najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce.  Pokazali jak można czarować akordeonem.

Usłyszeliśmy utwory z szerokiego wachlarza od muzyki ludowej, klasycznej po rozrywkową.  m.in. utwory takie jak „Pierwszy dzień wiosny” P. Baranka, „Tango pour Claude” G. Galiano , suitę orkiestrową „Moja matka gęś” M. Ravela, „Fleet” K. Wróblewskiego, utwór tradycyjny „Ajde Jano” oraz  „Rondo Capriccioso” W. Zołotariewa.

Koncert wykonaniu tak dobrych muzyków, nieobliczalne brzmienie akordeonu oraz niezwykłe efekty sonorystyczne zapewniły rzadko już spotykany , trzymający w napięciu klimat koncertu.

Cykl koncertów Muzyczny Podwieczorek odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Serock oraz Starosty Legionowskiego.Organizatorami koncertów jest  Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Stowarzyszenie Instytut Muzyki Dawnej.

Zapraszamy na kolejny Muzyczny Podwieczorek dedykowany dla Pań już 14 marca.

wstecz