Główna treść strony 2021

„Nakręceni” dla IGI

pod takim hasłem trwa akcja charytatywna zorganizowana z myślą o 2,5 letniej Idze Izenberg
z Popowa Kościelnego, która choruje na nowotwór złośliwy gałki ocznej.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
przyłącza się do akcji "Nakręceni dla Igi".
Akcja polega na zbieraniu
nakrętek po napojach.

Nakrętki można dostarczać
do 25 czerwca CKiCz w Serocku od pon.
do pt. w godz. 8.00-16.00.

 

Iga Izenberg to maleńka mieszkanka Popowa Kościelnego (gmina Somianka, powiat wyszkowski), u której zdiagnozowano siatkówczaka - nowotwór gałki ocznej.  Od momentu diagnozy rozpoczęła się walka o uratowanie wzroku i życia Igi. Niestety okazało się, że guz jest bardzo duży. Naciekał na nerw wzrokowy i przednią ścianę gałki ocznej. Dziewczynka przeszła operację amputacji oczka.

To jednak nie koniec walki o zdrowie dziecka. Nie ma oczka, dlatego - by czaszka rosła prawidłowo i nie uszkodziła mózgu - Igusia będzie potrzebowała protezowania tymczasowego. Gdy kości przestaną już rosnąć, dopiero wtedy można myśleć o protezie stałej. 

By zapewnić prawidłowy rozwój oczodołu i twarzoczaszki potrzebne są protezy, które wstawiane są co 8-14 miesięcy w Londynie.  Jedno protezowanie to koszt 2300 funtów.Do tego dochodzą koszty przelotu.

„Przyszłość jest niepewna, ale walczymy o życie i zdrowie dla Iguśki - mojego małego serduszka. Igusię czeka także długa rehabilitacja. Bo wierzymy, że tak będzie - że pokonamy raka i pozostanie nam już walczyć tylko i aż o powrót do sprawności… Prosimy, bądź z nami w tej walce” – możemy przeczytać na stronie zbiórki prośbę mamy Igi.

Iga jest pod opieką dwóch fundacji SIEPOMAGA oraz FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ. Linki do zbiórek poniżej. Można dokonywać wpłat bezpośrednio na subkonta Igi oraz przekazać 1% podatku.

 

Link do Fundacji Dzieciom: https://dzieciom.pl/podopieczni/38333

Link do aukcji charytatywnych: https://www.facebook.com/groups/229483845463114

Link do siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/iga-izenberg

 

  • IZA

wstecz