Główna treść strony 2022

Zakończenie lata

Cóż to był za weekend! Nie sposób opisać wszystkie emocje, które wznosiły się pod serockim niebem w sobotę i niedzielę 27 i 28 sierpnia... ale spróbujemy!
W sobotę podwójna okoliczność Eko Pikniku oraz Zakończenia Lata ściągnęła tłumnie mieszkańców Serocka do ogródka CKiCz oraz na rynek. Ogródek CKiCz kipiał kolorowo i muzycznie, przyciągając serockie rodziny obietnicą dobrej zabawy oraz -być może - zapachem waty cukrowej i popcornu. Obietnice te zostały spełnione, a radości było przy tym co nie miara za sprawą Teatru Katarynka oraz wesołych animacji.
Tymczasem na rynku otwarte warsztaty z makramy ściągnęły ciekawskich fanów rękodzieła z najdalszych zakątków gminy! Możemy uspokoić: nie zaplątaliśmy się ani nie wiązaliśmy z trudem końca z końcem - udało się stworzyć piękne prace! Nie udało by się to oczywiście, gdyby nie Eliza Klimek z Rodzinny Eko Zakątek i Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie PIK! Serdecznie dziękujemy!
Zapadający zmierzch sprowadził też na rynek falę wspomnień - wszystko to za sprawą Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej w koncercie "Szanujmy Wspomnienia". Koncert złożony z utworów Katarzyny Gaertner był swoistym listem miłosnym do autorki wielu najpiękniejszych polskich utworów. Nie zabrakło śmiechu, wzruszeń oraz pięknych interpretacji piosenek. Teatrowi Piosenki Elżbiety Zapendowskiej w składzie:
Zuzanna Konstantynowicz, Karolina Koryńska, Agnieszka Krupińska, Katarzyna Łapińska, Joanna Radzikowska, Olimpia Rumianowska-Zapiór, Rozalia Maria Wota, Anna Zalewska, Przemysław Karasek, Andrzej Kulesza, Artur Rączkowski - dziękujemy za cudowny wieczór, a Eli Zapendowskiej za fantastyczne przygotowanie naszych lokalnych talentów! Udało wam się nie tylko szanować wspomnienia - jesteśmy pewni, że stworzyliście też kilka nowych!
Niedzielna Fontanna Muzyki na serockim rynku była również ostatnią w tym sezonie - ale cóż to był za koncert! W programie "Motywy z obiektywu" wystąpił dla nas Kwartet Impressja, wykonując najpiękniejsze utwory muzyki filmowej. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć motywów najbardziej znanych, jak choćby walca z "Nocy i Dni", który nieodmiennie zachwyca swoją ponadczasową melodią.... Serdecznie dziękujemy Kwartetowi Impressja za czarujący wieczór!
I chociaż w ten weekend pożegnaliśmy wakacje, a przed nami w nieodległej perspektywie Jesień, to nie smućmy się tym za bardzo - w końcu zawsze gdy kończy się jedno, zaczyna się coś innego. Razem z nami wyglądajcie, co się czai za horyzontem... Coś nam mówi, że to jeszcze nie koniec cudownych wrażeń w Serocku!
Warsztaty makramy stanowiły element projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.
Koncert "Motywy z Obiektywu" odbył się w ramach projektu Inspiracje Wolności, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  • 2022-08-27 szanujmy wspomnienia 19
  • 2022-08-27 szanujmy wspomnienia 28
  • 2022-08-27 pikinik 1
  • 2022-08-27 pikinik 3
  • 2022-08-27 pikinik 5
  • 2022-08-27 makrama 2

wstecz