Główna treść strony 2022

V Nadnarwiańskie Spotkania ze Sztuką

W miniony weekend byliśmy uczestnikami ważnego kulturalnego wydarzenia, 25 września 2022 roku odbyły się jubileuszowe V Nadnarwiańskie Spotkania ze Sztuką. Tradycyjnie prowadzący Jarosław Wasik przywitał przybyłych gości piosenką swojego autorstwa. Na scenie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku gościliśmy lokalnych artystów. Mogliśmy podziwiać malarstwo Doris Multan, która zabrała nas w świat mgieł, światłocieni i kolorów. Fotografie Anety Baranek, czyli nadnarwiańskie widoki uchwycone w kadrze, przypominają, że mieszkamy w urokliwym zakątku świata. Ponadto film krótkometrażowy Olgi Kłyszewicz, zabrał nas w świat nieoczywisty ale bardzo inspirujący. Podczas wydarzenia nie zabrakło również akcentu poświęconego rękodziełu użytkowemu. Spotkaliśmy się także z paniami Agatą Kobrzak oraz Elizą Klimek, które przez całe lato dzielnie prowadziły bezpłatne warsztaty krawieckie i tkackie dla mieszkańców ramach projektu "Sztuki zapomniane a odczarowane". Po krótkiej przerwie na kuluarowe rozmowy połączone z podziwianiem wystawy, ubarwionej okolicznościowymi babeczkami oraz symboliczną lampką wina, znaleźliśmy się u studni - dosłownie i w przenośni! Zespół U Studni poniósł nas w noc, wypełnioną poezją śpiewaną i czułym brzmieniem.
Tym samym też poprzez żywe słowo domknęliśmy krąg sztuk, które - zapuściwszy korzenie tego wieczoru w Serocku - pięły się ku gwiazdom...
Wszystkim gościom, wszystkim artystom, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, że byliście razem z nami. Do zobaczenia za rok, podczas kolejnej, szóstej odsłony Nadnarwiańskich Spotkań ze Sztuką!

wstecz