Główna treść strony 2024

Gminny Dzień Dziecka

Koniec roku szkolnego tuż-tuż, maj się skończył… Wszyscy wiemy co to oznacza – wakacje się zbliżają! Jest jednak jeszcze jedno wydarzenie, które pomaga osłodzić czas oczekiwania: święto wszystkich dzieci! W sobotę 1 czerwca spotkaliśmy się na placu przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, aby wspólnie świętować nasz
Gminny Dzień Dziecka! Po tym, jak Burmistrz Miasta i Gminy Serock, pan Artur Borkowski, przekazał klucze do miasta reprezentującemu dzieci i młodzież Filipowi, wystartowaliśmy z wielkim hukiem i radością!
Przed sceną, w swoich porywających układach, publiczność roztańczyły Jagódki i Pszczółki z Samorządowego Przedszkola im Krasnala Hałabały w Serocku (pod kierunkiem swoich opiekunek, pani Izabeli Mięgoć i Emilii Grzegorczyk), a także grupa tańca współczesnego z CKiCz pod kierunkiem Marleny Wilgos! Na scenie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów klas 2a, 2b, 5a i 7c poświęcone konwencji praw dziecka. Adeptów sztuki scenicznej przygotowały panie: Barbara Klik, Katarzyna Tulin, Katarzyna Różycka i Anny Kurcz. Następnie zaprezentowali się młodzi instrumentaliści przygotowani przez pana Mateusza Klika, którzy specjalnie dla zebranej publiczności, zagrali na pianinie i gitarze! Jako kolejne na scenie, tym razem w pokazie umiejętności gry na strunach głosowych, zaprezentowały się Kantyczki pod kierunkiem pani Moniki Misiury, a także In Canto pod kierunkiem pani Mai Radomskiej! Następnie wróciliśmy pod scenę, gdzie już czekały energicznecheerleaderki z „The Cats”, przygotowane przez Magdalenę Konarzewską!
Podczas gdy wszystkie pokazy rozgrywały się przy i na scenie, nie brakowało również innych atrakcji! Odwiedzający mogli posilić się w kawiarence Rady Rodziców, poskakać na dmuchańcach, skosztować darmowej waty cukrowej i popcornu (po odczekaniu w kolejce – dziękujemy za cierpliwość!), skorzystać z animacji oferowanych przez stoisko Urzędu Miasta i Gminy Serock, gdzie również można było sobie zrobić gustowny (aczkolwiek, na szczęście dla każdego rodzica, zmywalny) tatuaż i poznać urocze Serockie Nimfy o zielonych włosach, które wspólnie z dziećmi zrobiły wielki plakat z odcisków kolorowych dłoni! Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zmalowało tego dnia niejedną dziecięcą buzię i wypuściło do lotu niejedną gigantyczną bańkę mydlaną, zaś Strażacy z OSP w Serocku przyjęli do brygady niejednego młodego ochotnika! Nie mogło też zabraknąć aktywności ruchowych, które jak zwykle, w formie konkursów i mini-zawodów, przeprowadzili atleci z Serockich Inwestycji Samorządowych Sp. z o.o.! Swoją drogą, wyniki zawodów i informacje o metodzie odbioru nagród można znaleźć pod adresem: link
I już, już, dosłownie chwilę po tym, jak prowadzący całe wydarzenie teatr Pomarańczowy Cylinder rozpoczął spektakl pt. „Profesorek Wodorek w Kosmosie”… Wydarzył się nam radosny opad atmosferyczny I o ile zjawisko pogodowe przerwało spektakl, tak nie przerwało dobrej zabawy! Już po chwili wróciliśmy do animacji i konkursów scenicznych oraz ostatniego pokazu tanecznego w wykonaniu dziewczyn z Alexia Dance Studio, przygotowanych przez Aleksandrę Marek, a także pokazu Capoeiry w wykonaniu naszego mistrza, Fabio Santiago!
Za wspólną organizację Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku pragnie podziękować Urzędowi Miasta i Gminy Serock, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Serocku, Serockim Inwestycjom Samorządowym Sp. z o.o., Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku oraz Radzie Rodziców, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Najbardziej jednak dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom – za wspólną dobrą zabawę, wszystkie uśmiechy i dobre wspomnienia! Kabaret Starszych Panów dawno temu śpiewał, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą” – może to i prawda w innych zakątkach świata, ale na pewno nie w Serocku!
 • Dzień dziecka-7
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka

wstecz