Główna treść strony 2024

Muzyczny Podwieczorek

Drugi w tym roku Muzyczny Podwieczorek przypadł u nas akurat 9 czerwca – w dniu wyborów do Europarlamentu. Z tej też okazji zaproponowaliśmy naszym słuchaczom koncert złożony z utworów polskiego kompozytora, który niekwestionowanie czuł się również obywatelem Europy – Fryderyka Chopina.
Koncert ten zagrał dla nas Koki Suetsugu japoński pianista urodzony w Saitamie w 1998 roku. Ten absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu zaczął grać w wieku 14 lat - a więc, zdawałoby się, stosunkowo późno. Nic bardziej mylnego! Jego fenomenalny talent budzi respekt i zachwyt, gdziekolwiek się pojawia. Specjalnie dla serockiej publiczności, Koki zagrał najpierw symboliczny fragment IX symfonii Beethovena w ramach celebracji europejskiej demokracji, później zaś wykonał przepiękny recital chopinowski, w którym znalazły się m.in. Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Mazurek a-moll op. 7 nr 2, Etiuda rewolucyjna op. 10 nr 12 czy Walc minutowy op. 64 nr 1.
Nieczęsto przyjeżdża do nas artysta tak kompletny i ekspresyjny, jak Koki Suetsugu, który przelewając siebie na klawisze, wydobywa z nich ich absolutne maksimum. Niewątpliwie był to jeden z najlepszych koncertów muzyki klasycznej w naszym Centrum, czego potwierdzeniem niech będzie fakt, że widownia zmusiła naszego artystę do bisowania aż dwukrotnie!
Każdego kto przegapił koncert, uspokajamy – Muzyczne Podwieczorki powrócą po wakacjach – i na pewno warto będzie ich wyglądać!
Cykl koncertów „Muzyczny Podwieczorek” organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Muzyki Dawnej i realizowany dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Legionowskiego.
  • Muzyczny Podwieczorek
  • Muzyczny Podwieczorek
  • Muzyczny Podwieczorek
  • Muzyczny Podwieczorek
  • Muzyczny Podwieczorek

wstecz