Główna treść strony 2024

Tegoroczne Wianki na plaży miejskiej w Serocku już za nami!

Tegoroczne Wianki na plaży miejskiej w Serocku już za nami! W sobotę, 22 czerwca, spotkaliśmy się nad wodą, aby powitać lato i uczcić dawne tradycje! Mowa, oczywiście, o wiciu tradycyjnych, ekologicznych wianków w zgodzie ze słowiańskim zwyczajem!
Podczas gdy w namiocie warsztatowym powstawały piękne wianki pod czujnym okiem prowadzącej Bogusławy Żaczkiewicz, na scenie i przed nią zobaczyć można było elektryzujące występy podopiecznych CKiCz w Serocku. Dla zebranych zatańczyli uczestnicy zajęć Rytmiki dla malucha pod kierunkiem Patrycji Gołębiewskiej, dziewczyny z Alexia Dance Studio pod kierunkiem Aleksandry Marek oraz rozżarzonych tancerzy z Emka Dance Academy pod kierunkiem Marty Kubizny-Lemieszkiewicz! Usłyszeliśmy również wokalistów: Kasię Kirage i Czarka Fidalę, przygotowanych przez Maję Radomską!
Następnie oddaliśmy scenę profesjonalistom: dla Serockiej publiczności wystąpił zespół Wszystkiego Najlepszego - istniejący od końca lat 80, ale z drobną, 25 letnią przerwą 😉Od 2017 roku znowu czarują sceny w całej Polsce. Nic zatem dziwnego, że w końcu musieli trafić ze swoim repertuarem i do nas. Subtelna liryka i piękne melodie poniosły się po plaży i wpadły do niejednego ucha!
W tle tego wyjątkowego koncertu, jury złożone z trzech magicznych kobiet (jak na słowiańskie zwyczaje przystało) wyłoniło najpiękniejsze wianki uwite podczas wydarzenia! Po wręczeniu nagród pochód z wiankami ruszył w stronę Narwi, by tam, jak nasi przodkowie przed wiekami, puścić wianki z biegiem rzeki...
To jednak nie był jeszcze koniec wieczoru. W zapadającym zmierzchu, do nieba ku gwiazdom, w koncercie utworów wybranych sercem wędrującym z prądami wód, zabrał nas Roman Roczeń. Pan Roman z wielką radością i sentymentem powrócił po latach do naszego miasteczka, co zresztą dało się zobaczyć po koncercie, w rozmowie z widownią przy podpisywaniu płyt.
Oddając zadość tradycjom, pod gwiaździstym niebem, rozeszliśmy się do domów, aby spędzić ten wyjątkowy czas ze swymi najbliższymi… Piękny początek lata – a możemy zdradzić, że to, co nas czeka w te wakacje, będzie równie piękne!
 
Wianki 2024
Wianki 2024
 
 
 
 

wstecz